Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Pořady v televizi

Koncesionářský poplatek Česká televize

Zde si můžete přečíst jak to vidí ředitel ČT Dvořák
ohledně rozpočtu pro tvorbu v České televizi.

http://nazory.e15.cz/rozhovory/petr-dvorak-pokud-nestoupnou-poplatky-bude-ct-vyrazne-skrtat-1324452

Již dva roky zpět při setkání na 49.MFF KV jsem říkal:
ať hledá chybu v ČT hlavně u sebe :)

Old Master
Registrace: 1/2005
Příspěvků: 687
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Kdo "my"? Ty seš Král a mykáš si? Jinak já nechci platit na zábavu někoho druhýho, to ať si dotyčnej (dotyční) platí sami. Mně na moje hobby taky nikdo povinně nepřispívá.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

PoldaS

mě se taky nechce dávat za Euro tolik, jak je dnes uměle navýšeno. A co s tím nadělám ? Nebudu jezdit do zahraničí ?

Tak běž na poštu, dej prohlášení že nemáš TV a je to.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 930
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Když TV mám, tak nebudu dávat lživý prohlášení. Ale třeba někdo z politiků přijde s tím, že ČT pošle do kopru (podobně jako to bylo s regulačním poplatkem ve zdravotnictví) a vyhraje díky tomu volby. To chce čas, boží mlýny melou pomalu, ale jistě :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Ono je to všechno hrozně provázaný. Jdeš do obchodu, kde si koupíš blbý brambůrky. Samozřejmě v jejich ceně je i část za reklamu, co běží v TV. Takže nepřímo platíš za komerční TV taky, i když to tak nevypadá.

Nic není zadarmo, jak vypadá........ platíme za všechno i když nechceme.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 930
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

V obchodě si sám vyberu co uznám za vhodný, nikdo mě do ničeho nenutí (na rozdíl od platby za ČT). A v momentě, kdy zboží zaplatím a stane se mým majetkem, tak už je mně houby po tom, co prodejce nebo výrobce udělá se svým ziskem. Jestli ho strčí do reklamy nebo si udělá hezký prázdniny v harému v Karibiku, to je jeho věc a moje zbytečná starost.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Jsem si jistý, že u nás nejsem sám, kdo by si, při vší úctě k USA, nepřál všechno, co tam je i s chlupama. Proto ten plurál. Ale to ty víš, jenom řečnický obrat, viď.
Veřejnoprávní tv je, Bohu díky, daná zákonem, není to hobby, její funkce je nezastupitelná. Všechny slušné a respekt si zasluhující státy Evropy tuto instituci ze zákona provozují. Neslouží jenom zábavě, zvlášť té jednodušší, pro tu mají potřební prostoru až, až na spustě kanálů jiných. Pokud tobě a podobným vadí, že přispíváte na provoz veřejnoprávní tv, ostatně nepatrně, musíte se s tím smířit. Je spousta institucí na které platíme všichni, přestože z nich radost radost všichni nemáme, které nám objektivně škodí nebo které jsou funkčně obsazeny lidmi nevhodnými, či přímo hloupými a špatnými.
To se, a je to moc dobře, o ČTV nedá napsat.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

O tom, že se někdo musí s něčím smířit, jsem četl už při zavedení oněch zmiňovaných regulačních poplatků ve zdravotnictví. A ejhle, uteklo pár let a poplatky jsou fuč. Takže si moc nefandi :D
A že je ČT hobby nebo možná hlásnou troubou kdoví koho, o tom není sporu. Skutečně nevím co má být veřejnoprávního na nějakých StarDance, předávání cen atletům, Herecké asociaci, hudebních cen Akademie, cen za nejlepší knihy a tuny dalšího balastu. Toto nemá s veřejným zájmem vůbec nic společnýho.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Přesně tak.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 139
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Koncesionářské poplatky odsuzuji a zrušení musí odhlasovat Parlament, takže to s politikou souvisí. Před pár lety bylo připraveno odhlasování jejich zrušení, ale přišly předčasné volby a bylo to v háji.
Jinak jsem pro to, aby poplatky ČT platil TEN, KDO SE NA NI DÍVÁ. Zakódovat a platit.
Já pouštím ČT1 akorát 31.12. po zemi, abych měl přesný čas o půlnoci na přesné bouchnutí šampáňa.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Zajímavý článek, jak pro koho. Co mě zajímá nějaký Nový Zéland (pardon Velká Británie) a její BBC. Tady jsme v Česku a Češi jsou držgrešle, v případě koncesionářských poplatků oprávněně.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Já na ČT koukám a koncese mi přijdou v pořádku. Ve srovnání s tvorbou ostatních českých privátek je to spravedlivé. ;)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

ja987

Dost lidí závidí Britům jejich BBC. Pokud ale nebudou kon.poplatky, budou muset omezit nebo rušit část toho, na co jsou pyšní.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 930
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Právě proto, že je nutné uspokojit i diváky, byť menšinové, lépe řečeno právě z toho důvodu, že menšinové, mající zájem o vyjmenované pořady, veřejnoprávní TV existuje. Někomu se na př. líbí sledovat udílení hereckých, hudebních nebo knižních cen, jiný má vkus jako PoldaS a bretah. Dostat by se mělo s jistým vymezením na všechny. Díky Bohu neurčuješ, co je ve veřejném zájmu.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

To je teda slušná haluz, protože jsem si nevšimnul, že by třeba ČT uspokojovala eroticky zaměřený diváky a dávala v noci adekvátní filmy. Takže píšeš nesmysly co se ti zrovna hodí. A k tomu určování asi tolik, že nikoliv já cosi určuju, ale ty se snažíš svoje potřeby sledování ČT vnutit všem okolo tím, aby platili.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

nic není zadarmo

chceš zaplať,nechceš,neplať,proč bych měl platit dálniční známku,když po nich nejezdím,bordel ve státě

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 028
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Sice nie som cech, ale problem je rovnaky v sr (tiez platime) a uplne s tym suhlasim. Vela veci komercaci do tv nedaju.
Akurat na slovensku to neni koser- u nas ani nemusime mat tv, alebo zariadenie, co ju dokaze prijimat, staci elektricka pripojka a musime platit.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 433
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

R^ R^ R^

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kasr

u nás taky stačí přípojka k elektřině

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 028
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Žebrají od všech kdo má přípojku e (od elektráren mají databázi adres), ale musíš mít taky TV. Pokud jim napíšeš, že nemáš TV, tak jsi z obliga. Běda však, když ji ale máš, tak Ti to spočítají a mastně.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

no soudní příkaz k domovní prohlídce,až tak snadno to nejde

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 028
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Myslím si, že anténa na satelitní mapě je vidět dost zřetelně a už je tu podezření.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Byla doba kdy mi pladba za ČT nevadila,dnes mi vadí jednostranné zaměření ČT/pravdoláskařské/,tv veřejnoprávní má být neutrální,ještě větší průšvih je nekontrolovatelnost peněžních toků vně i uvnitř tv-proto si přeji změnu,neb přisavek je čím dál víc,nesouhlasím ani se zvyšováním kon.popl.dokud to nebude vyřešeno,od zrušení jsem již upustil-přece jen ČT nějakou službu vykonává,zakodování poz.tv-kdo vyrobí a zaplatí přístroje,je možnost teď při změně na dvb-t2! :O

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 880
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

na anténu ti nikdo nedá soudní příkaz,jako podezření,navíc TV může bejt souseda a dal si ji ke mě na opravu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 028
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koncesionářský poplatek Česká televize

Je zajímavé, kolik lidí považuje ČT za hlásnou troubu, jenže se jaksi nějak nemohou shodnout, v čí prospěch hlásá (pro Kalouska, Bureše, Zemana, SObotku, sluníčkáře, nebo (nevhodné slovo)e...) takýže to zjevně nebude asi tak hrozné :))) je to pouze o tom, že dotyčný tam nevidí co by tam chtěl vidět (třeba ódy na Ovčáčka... toho se snad nedožiju :))
Co kdybyste vy chytráci navrhli, aby stavbu cest platil jen ten kdo má auto, cyklostezky jen ten kdo jezdí na kole, školy jen ten kdo má děcka ve škole, dotace železnicím jen ten kdo jezdí vlakem, výstavbu chodníků jen ten kdo chodí pěšky (proč by měl přispívat někdo kdo všude jezdí autem...???) atd... to je fakt bezva logika, naštěstí zatím v parlamentu nezvítězila...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 293
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

já tedy nevím,ale dálniční známku platí jen ten,co po ní chce jezdit

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 028
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 119
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra