Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

Zdravím,

v souvislostmi se současnými událostmi u Skylinku bych se rád, Vás zkušenějších, zeptal, zda lze ve VU+ DUO2 bez problému používat více streamové CAM moduly (např. Neotion DUAL a Irdeto SMIT PRO 2-8 atd.). Místní technik mi dal pouze informaci, že vícestreamové moduly mají problém s přehříváním a funkčnost závisí na podpoře HW a SW přijímače.

V současné chvíli mám image VTI 8.2.3, ale není problém tam dát VTI 11 a pokud by to s VTI nešlo, tak i jiný funkční image.

S tímto souvisí i má další otázka ... jelikož vícestreamový modul dokáže zpracovávat data asi pouze z jednoho transpondéru, tak mne zajímá, zda bude bez problému fungovat varianta 2x modul + 2x karta pro dekódování alespoň dvou transpondérů?

Díky.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

To je slovo do pranice!Mě ve Vu+Solo4K modul Neotion Dual(!!)nefunguje.Respektíve programy běží,i nekódované nahrávání funguje,ALE dualita je nefunkční.Ani PIP si ani nePIPne. :-/

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 456
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

"tak mne zajímá, zda bude bez problému fungovat varianta 2x modul + 2x karta pro dekódování alespoň dvou transpondérů?"

tohle je dobré téma, a taky mě to zajímá, ale v přijímači dreambox

Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C 1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black Ultra 1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra relé Spaun SUR 211 F, TV Sony

fpsfps
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 1 978
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

Satelitní karta do PC např TBS6910 nebo DVBSky S950CI a další fungují i s vícestreamovými moduly bez problému, přijímače na to nejsou stavěné.

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 545
Odpověď v diskusním vlákně
 

@matchboxx

To bych musel PC v kanclu trochu předělat ... ale místo tam ještě nějaké je. Jak je to s nahráváním v PC, jede to bez problému i s M7 kartami a třeba 8 kanálů najednou (Smit Pro 8)? Jeden modul = 1 transpondér nebo lze v PC více transpondérů?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

Profi moduly žádný problémy s přehříváním nemají, to má možná ten technik, když neví k čemu slouží :razz: Profi modul v pohodě zpracuje streamy odkudkoliv, zjednodušeně řečeno to fachá tak, že se napřed namíchají všechny požadovaný streamy do jednoho výstupního kanálu, pak se to protáhne modulem a pošle na výstup. Ovšem toto musí umět samotný přijímací zařízení, což nějaký domácí hračky prostě nejsou.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PROFI MODULY

Tiez som pokukoval po profi moduloch, ale podla toho co som sa docital, je to ina liga, vyssi level :))) Osobne by som to do VU+ nedaval. Tomu sa ziada profi "masina" kde sa profi modul osadi a nastavi. To sa mi zda na domace riesenie uz trochu dost drahe..

Ale tema je to zaujimava - Profi Moduly..

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

varianta 2x modul + 2x karta pro dekódování

podľa mojich skúseností uvedené nefunguje. stále je dekódovaný len prvý program, okrom toho takáto konštelácia - 2x modul a 2x tá istá karta spôsobuje značne problémy prijímaču, mrzne. hoci možno to je otázka firmware, ťažko povedať.

Stahovac
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

U nás a v okolí do 40km je těžké (spíš nemožné) najít někoho, kdo zvládne víc než jen dle měřáku seřídit parabolu (i když slušně, od roku 2009 jen 2x mírné doladění) a zapojit běžný přijímač. Když jsem sháněl VU+ Duo2, tak jsem nepochodil ani u jedné firmy (tenkrát jsem jich oslovil cca 15), a to některé vypadaly, dle svých internetových stránek, nadějně - prodat to ano, ale nastavit a podobně to ne. A šikovný člověk, který se tomu věnuje okrajově pro zábavu, ten se nikde jmenovitě neprezentuje. Nyní si dokážu představit, co mi asi tak odpoví, když na ně přijdu s profi moduly do PC nebo s MOI Pro AMD pro IPTV streamování po domě. Pak už zbývá si na instalaci pozvat firmu z větší dálky, která se tímto konkrétně zabývá, kde člověk samozřejmě platí i něco za ujeté Km (i když v instalaci MOI Pro AMD by se to asi ztratilo).
Co se týká karty do PC, tak zde mám obavy, že rušení všeho druhu (WiFI, Bluetooth, GSM, LTE ...) může znehodnotit signál z paraboly. PC není zrovna na vrcholu odrušenosti.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

CAM na dve karty

Existuje aj CAM pre dve karty Skylink ? Napr. CZ a SK karta. Alebo da sa nejako riesit, ak ma STB len jeden slot na CAM a chcem pouzit dve karty ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 521
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

však daj do googlu ca modul twin a uvidíš čo najdeš

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

SirMax

do PC nemusia (resp. nemuseli) byt profi CAM pre streamovanie po dome. Stacil "obycajny" od Mascom-u (https://shop.atoselektro.cz/ca-modul-cryptoworks-irdeto-mascom-v1-23_ies71596.jpg). Len musel vediet "MTD" (Multi Transponder Decrypting). Snad este existuju nejake nove modely
@LucaBrazza - (http://www.ebay.de/itm/Unicam-Twin-CI-Modul-CAM-CA-Modul-Deltacrypt/321166908556?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D46153%26meid%3Dada4831839aa47428ac4cad738dc8cba%26pid%3D100011%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D360726334294&_trksid=p2047675.c100011.m1850) a ma dokonca aj MTD 4-Channels

uroboro
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

ups to je divoka adresa, sorry. Je to Unicam Twin CAM modul

uroboro
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

@uroboro

v tom Unicam Twin CAM mu pojde M7 uniblock to je licencovaný modul irdeto

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

V souvislostmi se současnými událostmi u Skylinku NE-lze ve VU+ DUO2 bez problému používat více streamové CAM moduly (např. Neotion DUAL a Irdeto SMIT PRO 2-8 atd.) Bodka.

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

Steiner

A u kterých přístrojů to bude bez problémů? Přeci jen časy nastanou zlé a člověk se namlsal.

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 456
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

@Badis, nejde ani o časi, ani o prístroj,
SMIT PRO 2-8 je deklarovaný ako je, ale nie na to aby riešil pochabé kroky pometeného providera. :))) , už z technického hľadiska.
Mimochodom "Kodelka" mi tu chýba. ;)

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

sorry, "Koudelka", ale fakt sorry, nie že by som na meno nevedel prísť. :((

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

@matchboxx

A jak by fungoval duální USB tuner TBS 5990? Nebo existuje ještě nějaký další duální na USB?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

A ještě jedna otázka. Fungoval by některý z USB TBS / DVBSKy tunerů s CI slotem pod Enigmou2 (samozřejmě s více streamovým modulem)?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

SirMax

Hm asi to tady nikdo nechce řešit.Škoda.Asi to mají místní pořešené nějak jinak.Přitom se blíží(plíží)doba kdy to bude chtít pořešit.I já bych bral nějaké řešení... :8)

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 456
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Duo2 a více streamové CAM moduly

Chlapci, nepochopili ste, písal som: "nejde ani o časi, ani o prístroj", v tom je povedané že ide o podstatu dekódovania ktorá sa chová vo všetkých prístrojoch rovnako. Riešením v tomto prípade nie je hľadanie iného hardwéru - ako sa tu snažíte ďalej prezentovať - ale niečoho iného. :)

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Steiner

A co je tedy potřeba hledat?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 439
Odpověď v diskusním vlákně
 

Steiner

I ty jeden tajnůstkáři! :)))

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 456
Odpověď v diskusním vlákně
 

Multi Transponder Decrypting (MTD)

Skylink by mal pre zakaznikov, co maju Dual/FBC tunery, pripravit nejake multi-dekodovacie moduly na 2-4 paralenych programov.
Inak tito zakaznici budu hladat ine technicke riesenia, alebo zmenia providera...

VU+ DUO 4K @BlackHole, Sony KD-55XE9305, Oppo UDP-203, Tanix TX5Plus @CoreElec

blackie
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 130
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra