Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

CA Moduly na 4 a více kanálů

Ahoj, zjišťoval jsem, jak je to s oficiální podporou Skylinku pro CA modul IRDETO PROFESSIONAL NEOTION 4 SLUŽBY PRO, kde je uvedeno, že je testován a doporučen Skylinkem. Napsal jsem na Skylink i prodejci a vyjádření prodejce je celkem vyhýbavé, tak si případně dejte bacha:
https://i.imgur.com/3cf6eDU.png
https://i.imgur.com/uIW59am.png

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

Prodejce se vyjadril celkem presne, jinymi slovy - karta M7 ti v nem pojede ale asi tak jako v jinem beznem modulu. Ze by tvuj domaci prijimac (TV) byl schopen s profi modulem dekodovat vic programu najednou je velmi nepravdepodobne. Jestli narazis na plky JG v clanku... tak to skutecne nelze brat moc vazne... ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

No mnel jsem v plani ze si jej koupim no radeji asi pockam.Uni citacky kdyz uz nebudou fungovat abych pak nekupoval jen moduly.

anton
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

jak písal lance, v bežnom prijímači ti pôjde ako bežný modul, ale na druhej strane iniciatíve sa medze nekladú, ak si trúfneš nejaký (napr. linux) box preprogramovať, aby sa tváril ako doska z profistanice, tak smelo do toho R^

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

Ked uz nebudu fungovat uplatiaci zakaznikom, skylink moze par ludi prepustit .... na zbytok zakaznikov uz nebude tolko treba. :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

Co blbnete všichni, "kroky Skylinku nejsou v žádném případě vedeny proti používání uničteček", copak nevěříte?...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

V Skylinku vymyšľajú len samé chujoviny jak znepríjemniť zákazníkom život

sasuke
Registrace: 6/2015
Příspěvků: 867
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc @lance

Jaký je v tom rozdíl? Modul pro 4 kanály má jiné rozhraní než modul na 2 kanály? To není stejné?
Nerozumím tomu, proč by to neměl zvládnout dekódovat, když s UNI čtečkou + SCAM ve svém VU+ DUO2 dávám běžně 4 kanály a to je navíc dekódováno softwarově, ne HW jako v modulu, takže by zátěž měla být ještě menší.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

u konkurencii to ide u skylinku nie :)))

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

sám si si odpovedal ... je to softwérové, to VUčko počíta z jednoduchým modulom v CI slote :mad: ale ako som napísal, naprogramuj to a zožneš veľký potlesk :sly:

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc

Nechápu. Proč bych to programoval? Právě naopak, o dekódování by se staral CI modul, ne VU+, takže oproti UNI čtečce je tam menší zátěž a není přeci co programovat.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc

Ještě jednou - liší se (a pokud ano, jak) specifikace rozhraní pro modul se 2 a se 4 kanály? Resp. mají tedy každý jinou, nekompatibilní CI/CI+ specifikaci? Já jsem nikde na více různých specifikací nenarazil, kde to tam je? http://www.ci-plus.com/index.php?page=download

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Ne. Zamezit sdílení a nerozbít přitom použití v UNI mi nepřijde moc reálné.

Řešení je ale jednoduché: freeSAT. Ten se certifikacemi a kdoví čím neohání. Naopak mi z jejich textů přijde, že jim UNI moc nevadí: "Smart karta může být použitá i s Vaším vlastním vybavením. Naše smart karty jsou kompatibilní s většinou nejprodávanějších satelitních přijímačů na trhu"

LubosD
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 363
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

nechápeš :mad: nerieš ;)

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

Před chvíli jsem byl nucen provést reautorizaci karty a všiml jsem si následující informace.
Pokud používáte nevhodný satelitní přijímač (bez označení Skylink READY), může obnovení příjmu programů trvat až 60 minut a výpadky se mohou opakovat.

mibo1949
Registrace: 1/2013
Příspěvků: 228
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

len aby netrvalo 60min na tých ready šro... :)))

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc

Možná nechápu a proto řešit budu, tak prosím odpověz a pořádně vysvětli. Otázky jsou myslím jednoznačné a pochopitelné.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

Zajímavá diskuze a do budoucna hodnotná.CA moduly pro dva a více kanálu schopných jejich dekódovaní jsou běžně v sat obchodech.Ovšem do jakých zázračných mašinek jsou určeny??U jejich popisů jsou zmiňované tzv. hlavní stanice.Zde v diskuzi je zmiňována deska z profistanice.Tak kde se prodávají(a jak vypadají) ty zázraky?A funguje to dekódování více stanic najednou?? Nebo-li šlo by toto použít jako náhrada za (do budoucna) zařízlé ICE karty v linuxových mašinkách?? Nejde mi o nějaké pirátění.Jen na něco koukat a něco jiného současně náhrávat. :8)

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

Tak skúsim trocha počítačovo :bigeyes: to VUčko potrebuje iné drivery (ovládače - softvér na ovládanie jednotlivých komponentov), aby vedelo taký modul ovládať správne a využívať všetky jeho funkcie, inak k nemu bude pristupovať ak k štandartnému modulu.

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

KamilZ

Kamile nedej se!I mě to zajímá.Škoda že zdejší satelitní bardi nás hobíky jen peskují a dehonestují.Přitom tohle téma bude stále aktuálnější. R^

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Badis2

"Ovšem do jakých zázračných mašinek jsou určeny" :lookaround: ... hľadaj napr. Teleste Luminato, Blankom B-Nova ... :)))

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: CA Moduly na 4 a více kanálů

modul Digi to zvládne aj v bežných boxoch tak by niečo podobné mohol dodať na trh aj Skylink

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc

To Teleste Luminato jsem našel na netu cca 570 liber.Cca 18 tisic.To jsem dal za Vu+Solo 4k(+ HDD+ twintuner) Akorád to asi nebude mít příjemnou obsluhu a timer a takové ty opičky.Čili o ničem.Hmm :-/

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmc

Díky, to už je plně pochopitelné.
Překvapuje mě, že možnost dekódování více jak 2 kanálů je specialita, kterou nelze ovládat standardními funkcemi. Z mého pohledu by mělo být celkem jedno, jestli požádám modul o dekódování dvou nebo tří kanálů, nevidím v tom rozdíl.
Jestli ale je nějak z historických důvodů (2 přeci stačí, obdoba 640 KB stačí všem :) ) v ovladači na CI modul zadrátováno, že tam pustí max. kanály, tak je ta situace jasná.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

proč si ho neobjednáš a neotestuješ ? Pak můžeš dát info bardům i hobíkům. Na vrácení máš 14-dní.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Protože to zatím nemá cenu, dokud Skylink neprovede na mé kartě (ICE) změny. Teď to třeba jet může (stejně jako stále jede UNI+CAM), ale pak ne. Ale jakmile budu mít na VU+ s UNI+SCAM tmu, tak to určitě vyzkouším, o tom nepochybuj :D
Teoreticky by ale po odstřižení 0D96 měla ICE stále jet v UNI s OSCAMem.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra