Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

Ahoj , po instalaci aktualizovaného image ( např. OpenPli 4,0) mám při první konfigurací problém se zvýšením hlasitosti v samotném satelitním přijímači , protože na čelním panelu nejsou manuální klávesy Vol. +/-. Síla zvuku je pak znatelně nižší, něž když sleduji TV pomocí klasické antény z TV vysílače (bez reciveru). Pomocí dálk.ovladače při zvyšování hlasitosti se ozývá i zvyšující šum. Mám ještě starší příjímač VU+ Uno , kde po instalaci image mohu zvuk dostatečně zesílit právě pomocí klávesy na čelním panelu, ale u VU+Solo2 to prostě nezvládám :(
Víte někdo, jak tento problém (zvýšení hlasitost v reciveru) odstranit ?
Děkuji předem za rady.

Marbulinek
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

zase openpli a beta verzia. daj si tam niečo poriadne.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

To právě není Beta verze, ale Release ( http://downloads.openpli.org/builds/vusolo2/openpli-4-release-vusolo2-20171014_usb.zip).
A jaký image bys doporučoval ( s VTi nemám dobré zkušenosti a to prostředí mě moc neoslovuje)

Marbulinek
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

... ja tam mám roky rokúce Black hole image a nemám žiadne problémy.... R^

dano01
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

V tomhle VU mám nainstalován Open ATV 6 a nemám problém. Jak bereš zvuk? Přímo z hdmi do tel a nebo jedeš přes nějaké další zařízení?
Zkus třeba přepnou dolby digital do stereo pcm, někdy se stává, že telka blbě pobere multikanál.

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

Ze Satu do TV mám kabel HDMI, ale zvuk již 15 let jedu přes Domácí kino. S tím předchozím VU+Uno jsem zvuk zesílil ručně a problém nebyl.Při sledování TV programů je hlasitost O.K., problém bývá při sledování filmů z USD disku , který zasunu so slotu na čelním panelu VU+. Když ale USB vložím do slotu v TV, není vůbec problém. To ale musím nejprve odpojit Sat a tento krok navíc mě zlobí.

Marbulinek
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

Pokud ho máš přípojený k PC, nebo notebook, nebo tlf, zadej IP adresu a dostaneš se na webif, kde máš pohodlné ovládání hlasitosti...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ Solo2 - problém s hlasitostí

No jasně !!!! :O Z počítače jsem se přes IP adresu reciveru dostal na OpenWebif a hlasitost jsem si zde upravil podle potřeby :)))
Díky moc za radu a pomoc !!! R^ R^ R^

Marbulinek
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 13
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra