Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

EVOLVEO OMEGA T2

Chci se zeptat,me dela tento prijimac,ze když ho necham zaply a v necinosti,tedy nepřepínám a prijdu třeba za 4hod.,tak je nefunkcni ovladac,nejde nic.Akorat hlavni tlacitko Standby,vypnu a zapnu a jde to prepinat.Tak nechapu.Prvni jsem uz reklamoval s timto problémem a mam druhy a to samy.Ma to někdo taky, je to normalni nebo je to vada prijimacu.

Sanca
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

Neda sa v menu vypnut uspanie do stand-by po nejakom case ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

tam nic neni,takova predvolba

Sanca
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

ovladac usnul.to asi bude planovana vychytavka.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sanca

tak aspoň vidíš v akých obchodoch nakupuješ.
Takéto vypnutie je predpis EU u všetkých takýchto zariadení (TV, STB) niekde od roku 2015 alebo skôr.
Defaultne je nastavené 4 hodiny.
Hľadaj, v nastaveniach to ide určite vypnúť.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sanca

tvoj predajca nevie o základnej vlastnosti elektroniky a akceptoval reklamáciu? :laughing:
zrejme ti ani nedal návod? :laughing:

No, keďže nemáš návod a ani prístup na internet, trvalo mi 2 minúty to na internete nájsť. Požiadaj predajcu aby ti návod dodal, je to jeho povinnosť a nájdi si ako to vypnúť.
Je to na strane 9 návodu.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

Dagy: Tak uz si mu to mohol rovno napisat. :)))

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

V manuáli som našiel: "Automatický pohotovostní režim"
Automatický pohotovostní režim: Vypnuto (vypnout automatický pohotovostní režim)
1 hod
2 hod
3 hod

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

áno aj nie.
Musel by som mu vypisovať postup v menu, ktorý je v návode jasne popísaný.
Myslím, že každý si má návod aspoň zbežne prelistovať keď obdobný prístroj ešte nemal. Síce DVB-T box je považovaný zrejme za primitívne zariadenie ale napriek tomu sa zdá, že obsahuje funkcie o ktorých netuší nie len používateľ ale ani predajca.
Takže prečítanie návodu mu neuškodí, možno sa dozvie o ďalších veciach o ktorých ani netušil na čo sú a že v prístroji sú: ako je EPG, nahrávanie, HDMI a podobne. A keďže netuší že niečo také existuje ani by sa zrejme na ne nikdy nespýtal.
Na inom fóre chlapec kúpil gramofon a reklamuje, že sa prenoska nevracia naspäť po prehratí platne. Keďže ako druhé reklamuje, že zdvihnutie prenosky je nedostatočné, našťastie starý dobrý komunistický konštruktér to urobil tak, že bez prvotného oživenia vracanie prenosky nefunguje. Inak by reklamujúcemu urobilo šrám cez platňu a zlomilo ihlu. Dotazujúci bol strašne prekvapený, že aj ku gramofonu treba čítať návod.
:)))
Udica je niekedy lepšia ako ryba :laughing:

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

Ale zas na druhej strane, tento príjímač má (napr. na Al-ze) dosť špatné hodnotenia, tiež niekto píše: "občas nefunguje dálkové ovládání,je třeba vypnout - zapnout!" Takže neviem či ďalší človek čo to nevie nájsť, alebo vada prijímača. (Osobne by som tento "stroj" nekúpil už len kôli hodnoteniam).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

Rasťo,mnoho hodnotení u e-shopov je negatívnych pretože
A/ mnohé hodnotenia sú zaplatené "na zákazku" takže sa riadim len a len hodnoteniami na fórach podobných ako je toto a navyše beriem do úvahy nicky, ktorých názory dlhšie sledujem a viem že nie sú "agentami" :))) niečoho alebo nemajú krvou podliate oči keď píšu o niečom
B/ v e-shopoch často nakupujú ľudia, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s niečim a kúpia výrobok na základe doporučenia ale netušia, že niektoré výrobky vyžadujú okrem zastrčenia do zásuvky ešte prečítať návod a čo to nastaviť.
Kúpujem takto rozbalené a vrátené veci z Alzy. Prijímač ktorý som kúpil "za pár šupov" vrátil niekto podobný - bolo to jasné na prvý pohľad podľa nastavenia, ktoré v ňom zostalo :)))

Evolveo twin DVB-T kedysi ale kúpil kolega a vrátil, pretože nebolo schopné zachytiť nejaký DVb-T signál bez štvorčekovania tam, kde mu fungoval TV aj DVDrekordér.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

for dagy

ale je to riziko kupovat takto rozbalene a vracene zbozi-bo nikdy nevis kdo to mel pred tebou.
ale takto.
da se vubec vratit a reklamovat neco na takovemto uz pouzitem a zjevne nejakym zpusobem poskozenem a zlevnenem pristroji ? to by me zajimalo

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

for kristian

to čo som kúpil, tak tam bola 14 dňová lehota na vrátenie tak ako vždy u nového tovaru a 24 mesiacov záruka predajcu + 12 mesiacov navrch od výrobcu.
Keď vraciaš tovar v e-shope musí byť tovar nepoškodený a v pôvodnom obale so všetkým príslušenstvom.
Samozrejme človek čo to vrátil mohol mať žltačku alebo lepru.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:EVOLVEO OMEGA T2

Zdravím pánové,já mohu říci jen sám za sebe,že tento EVOLVEO OMEGA T2 už mám ve skříni. Stále jsem se trápil s kolísáním signálu a kostičkováním. Myslel jsem,že to dělá společná anténa a tak jsem pozval anteního mechanika. Ten přeměřil signál a řekl ,to dělá EVOLVEO OMEGA T2. Pustil jeho TS UNICO T2 a vše bylo v pořádku. Signál na info měřéku držel na 100% a u EVOLVEO OMEGA T2 stále kolísal. A to všude píšou,že EVOLVEO je velmi citlivý. :fuming: :laughing:

nemo
Registrace: 10/2004
Příspěvků: 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

for dagy

to ano.
ale ja jsem to spis myslel tak ze-ani prodejce vlastne nevi co presne s tim ten dotycny vracec delal a v jakem je to skutecne stavu. bo to na zadnou expertizu ani neposila. pouze studentka tam vyprodukuje popis stavu a popis reklamace. alespon nektere eshop to tak maji hlavne ty velky.takze proste nikdo nevi co tomu je.a kdyz pak das reklamaci tak na zaklade ceho to opet ta studentka muze posuzovat kdyz byla dana sleva a v popisu konkretniho kusu je napsano ze je to šajze.
rozumis mi na co se ptam

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

čo sa týka "negatívnych hodnotení predajcov" mnohé beriem s nadhladom, ale keď ich je na jeden výrobok velké množstvo tak asi na tom niečo bude že tá daná vec nebude nejaký zázrak. A nakupovať veci v zľave z dôvodu že to už mal niekto predo mnou tak toho sa už vyhýbam. Ono predajca to asi veľmi nekontroluje či je to na 100% v poriadku keď to niekto vráti v zákonnej dobe späť. Dvakrát sa mi dostal takýto tovar do rúk ktorý už mal niekto predo mnou a vždy tam bola nejaká vada.

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

kristian a rasťo

kúpil som rozbalený tovar, ktorý už dôverne poznám. takže za 14 dní viem či funguje ako má alebo nie. A následne mám 36 mesiacov na opravu.
Nemusí správne fungovať ani nový nerozbalený prístroj. Ale v žiadnom prípade nechcem niekoho nahovárať na kúpu rozbaleného prístroja. Samozrejme že treba vedieť čo robím a či viem zhodnotiť stav takto kúpeného prístroja.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

ale to je v poradku to co rikas to ti neberu.
ja se jen ptam jak oni potom dokazou posoudit a vyhodntit zavadu-tim padem uznat reklamaci.?

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

kristiane

velcí íšopové nikdy nebádajú pri vrátení do 14 dní či prístroju niečo je alebo nie je. Proste ho vezmú nazad a vrátia pri pokladni peniaze. Takže riziko pri vrátení do 14 dní = 0 (u Alza, Mall, Hej...)
Pokiaľ sa niečo pokazí neskôr, tak je to jedno, ide to na opravu v záruke.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EVOLVEO OMEGA T2

no prave a pak ho znova bez toho auditu prodaj a koupis ho ty
tak ho zase vratis a koupi ho zas nekdo jinej
az se nekdo chyti :)))
jde mi o to ze ten pristroj nikdo neaudituje. a proda se.a pak treba prekupnik to proda.ale nikdo nevi co prodava a co kupuje.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra