Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Profinder Combo DVB-S/S2/T/T2/C finder

vlastní tu niekto tento finder..?..aké s ním máte skúsenosti..?

accid
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 559
Odpověď v diskusním vlákně
 

Profinder Combo DVB-S/S2/T/T2/C

Mám jej cca 2 roky. Praktický při seřizování sat. antén. Odolné pouzdro, dobře viditelné hodnoty i při denním světle. V mém provedení nemá T-2(H-265), to znamená, že neukáže obrázek nových přechodových MUXů, jen parametry a konst. diagram.Porovnával jsem přesnost měření se starším Promaxem a hodnoty se nelišily více než o 1 dB. Při satelitním měření používám útl. článek, pokud jsou vysoké hodnoty na výstupu LNB. Jinak zřejmě dochází k přebuzení vstup. tuneru a ukazuje zhoršené parametry. (cca od 75 dBuV). U pozemního příjmu je to v pořádku.

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

valsora

Mna by zaujimalo s akym promaxom si to porovnaval a či si porovnaval terestrialni prijem?

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:jopo166

Úrovně a měření C/N porovnáno s Prolinkem 3+. Chybovost a MER jsem s jiným přístrojem neporovnal(Prolink 3+ je ještě neměřil)

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

valsora

Viem že prolink 3+ chybovost a mer nezmera .Mna však zaujima či si porovnaval uroven terestrialu dvb-t medzi Prolinkem a profinderom???

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:jopo166

Ano, jak jsem psal v předchozím příspěvku, porovnal. Nejvyšší absolutní odchylka 1,5 dB v UHF pásmu(při úrovních 40 až 90 dBuV)
Profinder bohužel v terestrickém měření neukazuje desetiny dB. Na satelitním měřeníje to s jedním desetiným místem, což na přesnější seřizování antény je dobré.

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 219
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra