Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

modul NEOTION CAM701

Máte niekto skúsenosti s týmto modulom, ide tam vložiť ešte jedna karta od inej platformy? Ďakujem.

jklajban
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 783
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Nejde tam vložit žádná jiná karta.

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Karta je zabudována vevnitř

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

A otvor pro vložení karty je zaslepen ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 657
Odpověď v diskusním vlákně
 

Neotion

Rád bych se znalců CAM modulů zeptal na jinou věc: Doma jsem "vyhrabal" delší dobu nepoužívaný modul (Neotion) s barevnou modrou samolepkou Skylink. Modul po aktivaci pracuje s ICE kartou zdánlivě bezchybně, ale po cca 10-30 minutách obraz zamrzne a modul se znovu inicializuje (a tak stále dokola). Bylo mi doporučeno nechat přehrát software modulu, což mi pracovník jednoho nejmenovaného TV servisu provedl, ale modul (ne-)pracuje stále stejně. Korunu tomuto problému nasadil můj známý, který doma našel zcela totožný modul a ten se chová naprosto stejně. Nevím, jak jsou moduly staré, ale mám podezření, že ten problém vůbec nesouvisí s vadou modulů, ale spíš s postupnými změnami v kódování Skylinku, nevím. Podotýkám, že bylo zkoušeno v různých přístrojích a s různými kartami.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PeVy

No, myslím, že to bude stejný problém jako s moduly Mascom CW/IRD. Ty po změnách parametrů (nikoliv kódování) na některých TP Skylinku prostě po nějaké době běhu přestaly dekódovat. Ale jen v některých přístrojích. Tento modul mi přestal "chodit" v Technisatech, ale v TV Panasonic (model 2016) v pohodě šlapal.
Vysvětlením výrobce modulu bylo, že HW toho modulu prostě nestíhá zpracovávat to, co po něm ten Technisat požaduje. A proto zamrzne.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

Díky

OK. To bych pochopil, kámoš má plazmu Panasonic min. 7 let starou s DVB-S2, tak to ještě vyzkouším u něho, ale moc šancí tomu nedávám. Přesto díky.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Jsi si jist, že v něm máš opravdu ten posledni fw?

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Upgrade firmveru

Funguje este upgrade tychto kariet na 12070H ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Nie kariet, myslim modulov.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Mám totiž dva, s tím předposledním, chovají se podobně, do Mascomu za 250/ks + tuším ještě 160 posta zpět, je fakt posílat nebudu.
Tuto značku už raději obcházím obloukem. Včetně vykakancu z Mascomu. Problém ten soft ještě na par dnů znova pustit..i kdyby každý rok co to železo ještě funguje. Už to vidím, jak ho pošlu za 4kila přehrát a zanedlouho vyjde novy.. No nic, ta značka prostě u me skončila.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

skus

podlozit kartu hrubsim papierom a zastrc ju dnu tak aby chip bol lepsie pritlaceny na kontakty.
casto to pomoze. na forach som takto "opravil" asi 5 citaciek a modulov, u seba doma tiez stary Mutlicrypt od technisatu a s podlozkou slape ako divy dalej

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Fw modulu

@Tomík 535: Jak poznám poslední fw ? Z menu toho moc nevyčtu: sériové číslo, verze hardwaru, ID produktu, verze SDK, bootovací verze, aktualizace ID (zde je 2).
@Dagy2: Podlepenou kartu jsem taky zkoušel, v tom asi problém nebude.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Informace o verzi SW: stiskněte menu a vstupte do menu dekódovacího modulu. Vyberte Informace, Modul, Neotion. Šipkou dolů až na řádek ID aktualizace a pod tímto řádkem je 15. (Jakékoli nižší číslo znamená starou verzi sw).
Upgrade dekódovacího modulu z vysílání byl Skylinkem ukončen v první polovině 2015. Upgrade byl ve vysílání cca 1a1/2 roku.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Aktualizace

No jak píšu výš, je u ID aktualizace číslo 2 (stejně je to u obou modulů). No ale teď kde vzít tu poslední verzi ? A je tedy šance, že s tou by se problém vyřešil ?

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Pak nechápu proč něco meleš o nějakém technikovi a poslední verzi..
Marné s takovou si v tomto státě nikoho lepšího nezasloužíme..

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik 535

Když nechceš poradit, tak nevím proč se rozčiluješ. Když mi to ten dotyčný tvrdil, tak mu mám nevěřit ? Ach jo..

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

@PeVy
Ano poslední verze problém řeší.

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Ale já se vůbec nerozčiluji :) Jen nechápu jak může fungovat tohle: Přijdu k technikovi s problémem, on mi nakecá, že ho vyřešil a já se pak budu rozčilovat na někoho v diskusi, že mi nechce poradit..
Neměl bys být raději naštvaný na někoho jiného?

Ale v zemi, kde premiér volí a doporučuje prezidenta proto, protože nekrade..
..je už asi možné vše. Je to ale spíše k pláči.
Tohle ale fakt dlouho nepoberu. Tak já nemusím být na svého prezidenta hrdý za to co dokázal, za jeho myšlenky, odvahu či jiné charakterové vlastnosti, ale protože nekrade!
Nemám slov..

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Ale já se (na rozdíl od tebe) vůbec nerozčiluju. Ale s tvým názorem na prezidenta plně souhlasím. Tak promiň.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta1

Díky za informaci, pokusím se to někde sehnat.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: modul NEOTION CAM701

Není logické, že se vyvine novy soft proto, aby vyřešil problémy předchozího? Nebo to píšou z nudy?

Ale to je jedno. Jen menší frustrace ze současných voleb ;)

Sehnat můžeš tady za super cenu:
http://www.mascom.cz/DVBS/Modul/Modul.html

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra