Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

co by se stalo

Zdravím všechny, mám takový jalový dotaz. Co by se stalo kdyby se vložil satelitní zesilovač a přitom vzdálenost paraboly a STB by bylo cca 15 metrů. Zkoušel to někdo ? Vliv síla signálu vs. kvalita, přebuzení či destrukce tuneru.
Dík za komenty R^

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : co by se stalo

Citlivost i nejprůměrnějších receiverů je 30 až 40 dBuV. Z konvertoru máš k dispozici 75 až 90 dBuV. To znamená, že máš v průměru rezervu cca 40 dB (tj 100 x). Zařadíš-li tam zesilovač, nemůže kvalita stoupnout, pouze "sloupeček" síla signálu. Někdy je méně více, to znamená, že u určitých receiverů potlačení signálu může zvýšit kvalitu, zvláště, když jsou osazeny LNB např GT sat, které dávají vyšší úroveň na výstupu.

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

@valsora

takže jediné co se stane je že bargraf síly signálu stoupne např. z 90% na 100% jinak se nestane nic zda-li dobře chápu

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bbitom

jednoduchý,signál je v nějakém poměru k šumu,zesílením se poměr nezmění,zesílíš stejně signál i šum,navíc má přijímač avc,tak seš tam,kde jsi byl

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

tož to jsem se těšil na nějakou destrukci viz. TV pořád CLEVER

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:bbitom

.... vyskúšaj a daj vedieť..... :))) R^ R^ R^

dano01
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satelitný zosílovač.

Kto a kde také satelitné zosilovače vyrába??????????

satmonter
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 354
Odpověď v diskusním vlákně
 

@satmonter

je toho mraky
https://www.zbozi.cz/vyrobek/antenni-satelitni-zesilovac-emme-esse-80251e/#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=products-opesBB&utm_term=antenni-satelitni-zesilovac-emme-esse-80251e

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zesilovač SAT

satmonter: sranda? to neumíš používat Googla ???
ostatní: SAT zesilovač jsem zkoušel, měl jsem 40-2500MHz (váleček) napájen po rozvodu, lze použít jak pro TV tak pro SAT (kombi zásuvka). Na dlouhém kabelu to určitě "vyrovná" ztrátu/útlum signálu jak by mělo (testoval jsem na chalupě mezi hlavním a rezidenčním stavením cca 50m ale jen v DVB-T pásmu) - vyrovnalo to vpodstatě ztrátu na kabelu a přidalo cca 5-10% na kvalitě signálu, na krátkém/se silným signálem (osobně jsem zkoušel - model: EMP na půdě - 10m coax - zásuvka TV/R/SAT - onen VÁLEČEK - TV/SAT STB), satelitu přidalo něco v síle signálu, ale u DVBT to na kanálech se slabším signálem naopak ubralo, asi nadmíru zesílilo nepotřebný šum na úkor signálu, signál se zvýšil - kvalita ubyla. Žádný výbuch se nekonal, maximálně se to může přebudit a klidně tím totálně znehodnotit signál, kvalita signálu půjde k nule ! Stačí si to vyzkoušet a případně sdělit svůj osobní výsledek pro ostatní.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: co by se stalo

pri kratkom kabli zahlti tuner, nepouzivat. az od 100 m nahor.

satan
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 197
Odpověď v diskusním vlákně
 

svého času

jsem si pokusy tohoto typu prožil na vlastní kůži. Každý přijímač se chová trochu jinak.Přebuzení prvního tranzistoru přijímače, který je navržen na slabé a nikoliv na silné signály, to je pravděpodobný výsledek experimentu. Teploměr signálu na doraz a ono to hraje blbě...

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: co by se stalo

V případě digitalních signálů kromě odstupu signál/šum, který každý zesilovač se nutně šumícími tranzistory neodvratně zhorší, je ve hře ještě fázové zkreslení. U digitálních signálů možná podstatnější.
Zesilovač je k něčemu pouze pro vyrovnání útlumu dlouhého kabelu (30+ m) a pak případně tehdy, když má lepší vstupní obvody než samotný tuner (no ještě jsem neviděl, ale vyloučit to nejde).
Ale ani zbytečný zesilovač nemůže udělat žádnou trvalou škodu. Přebuzení vstupních obvodů není destruktivní. Prostě to jenom bude hrát blbě nebo vůbec.
P.S. Ten zesilovač skutečně není satelitní, ale anténní, případně vysokofrekvenční. Slovíčkaření.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: co by se stalo

Mě se satelitní zesilovač osvědčil při příjmu DAB+ v L pásmu (Kluk u Č.Budějovic)

George2
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: co by se stalo

Kde přijímáš?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Příjem ve Strakonicích (Dražejov), tuner Cambridge Audio, anténa http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/55_externi-smerova-antena-dab-l-band/

George2
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

george

Já asi tvuj barák znám. Nemáš na zahradě velkou parabolu(cca 2m), na střeše 85Fubu, na DAB 14prvkovou VHF3 a ještě nějaké UHF anteny? Celkem pěkná instalace:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Tak to je soused, já mám také plnou střechu hned vpravo od něj. Na SAT mám toroida.

George2
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

bbitom

Ja mam satelitný tanier mimo domu a vzdialenosť koaxiálneho kábla k parabole je 34-35m a signál neklesol možno 1%. Treba skusiť na akú vzdialenosť ti klesne signál aspoň o 5%.Ale niekto tu raz písal že mal aj 45m a signál v pohode.

joki741
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: co by se stalo

Hosi ja tahal 86metru a bez zesiku 6druzic signal klesl o deset procent zadny vypaky kabel cupe celomedeny uv s gelem

Dexerwave
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 565
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dexerwave

já stometrový klubo noname 3kč/metr,vše OK

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra