Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

test funkčnosti LBN

Prosím o radu. Dá se nějak otestovat funkčnost LBN ? Najednou přestal mít přijmač signál. Hlásí to bez signálu. Zkoušel jsem i jiný přijímač a je to stejné. Je to Twin monoglok. Zkusil jsem přijímač připojit i na jiný výstup a je to stejné.
Počasí prozatím nedovoluje vylézt ke stožáru, abych se podíval, zda není problém v konektorech. Zkoušel jsem i zatočit celým stožárem, zda se nepohla parabola, ale nic se nedělo, ale natočení je omezené.
Když mám připojený kabel do přijímače, tak to má 45% síly a 10% kvality signálu. Po odpojení kabelu to klesne na 35% síly.
Je nějaký postup jak LBN otestovat (pro (nevhodné slovo)a), abych případně měl jistotu, že mám koupit nové LBN. Moce se mi nechce kupovat nové, aby pak leželo v šuplíku.

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

lbn alebo lnb, lbn je tuším zotriedovania zotriedovanie kanálov a lnb je konvertor. prvé neodskusas a to druhe vyskusas bud podla ukazovatela sily a kvality signalu (konkretne sily signalu), pokial tam je, tak pravdepodobne ide napatie do lnb. Dalsou moznostou je vymeniť lnb.
to ye nemas signal neznamena ze je nefunkcne lnb, moye byt zasneyena alebo pohnuta

tomko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 328
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

LCN (Logical Channel Number)
LNB (Low Noise Block)

Souhlas s poslední větou Tomka.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

1. Jakmile to počasí dovolí přemontuj parabolu na dostupné místo. Parabola na stožáru je nesmysl. Patří někam do závětří a do dobře dostupného místa, rozhodně ne na stožár! Stěna garáže, místo vedle balkónu, když už na střeše tak na stěně světlíku apod.
2. LNB neotestuješ žádným laickým způsobem. Nejlepší test LNB je tam dát jiný a zjistit, jestli to funguje. Možná by ti ho v nějaké prodejně půjčili. Případně profík to vyzkouší (a udělá ti pořádnou instalaci antény).
3. Základní vady mohou být tyto:
a. posunutá anténa počasím
b. LNB
c. konektory
d. kabel
Jestli tím nesmyslným stožárem lze pohybovat, je to nejspíše ta první možnost. Případně špatně laicky zbastelné F-ka.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Tak stožárem jsem pootočil až potom, co jsem ho pod střechou povolil. Stožár drží dostatečně na 3 šrubech. Spíš se pohnula celá parabola. Když to vypadnulo, tak sníh nebyl jen vítr. Co se týče toho umístění, tak bohužel jinde možnost není. Je to přízemní dům a hned vedle sousedi, to bylo jediné možné řešení.

https://mapy.cz/zakladni?x=17.3828667&y=49.0303725&z=18&pano=1&pid=51373042&yaw=6.152&fov=1.257&pitch=0.059&source=addr&id=9561612&q=nedakonice%20140

za to LBN s omluvám, nějak se mi to líp vyslovovalo :-)

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

pokial myslis vazne vetu: zkousel jsem zatocit stozarem zda se nehla parabola ale otoceni je omezene, tak nema zmysel tu dalej diskutovat. stoziar okrem toho ako uz pisu kolegovia je blbost ale pokial uz ho mas musi byt pevnejsi nez parabola.
zavolat technika a postup podla antonina

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Zcela jistě je jiné umístění možné a vhodné.
To místo, jak roste břečťan, nebo třeba sloupek zabetonovaný do země, nebo i na střechu ale úplně na kraj, k okapu do rohu, kam by se asi dalo dosáhnout ze žebříku nebo nebo.
Parabola na stožáru na střeše je opravdu hloupost. To není pozemní příjem, nic to nepřinese, než potíže.
(Ta mini anténa je na hraně příjmových možností v ČR tak jako tak, to nemá velkou rezervu. Jestli je to obrázek reálné situace - to skoro vypadá jako nějaká 5Ghz wifi :-)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Je to u rodičů (65 let), nějak na tohle absolutně nemysleli při rekonstrukci domu a pak nebylo možné přesvědčovat že to bude jinak. Na stožáru je jak DVB-T, tak internet. Vrtat do nové fasády by otec nikdy nepovolil, tak bohužel tohle bylo jediné jeho schůdné řešení. Děláno v létě, tak nikdo nemyslel na komplikace v zimě, bohužel.
Parabola, jestli se tomu tak dá říkat byla koupena ve specializované prodejně na satelity a na doporučení majitele, který satelity montuje. To, že stojí za ho... jsem taky po čase zjistil.

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

"ve specializované prodejně" - aj v takýchto predajnich majú šmejdy.
Inak na tvojom mieste by som to nechal tak a zavolal si niekoho kto s tým robí.

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Ten sloupek přívodu elektřiny do domu se nemůže použít? :lookaround: Je to pěkně u kraje pro žebřík jak dělané...

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Sloupek elektřiny je Eonu a musíme ho tzv. trpět na domě. Nikdy jsem to nezjišťoval, zda by to eon povolil.

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

Především je to názorný důkaz toho,

že teploměry v STB jsou kničemu! Ukazují signál i tam, kde žádný není. Na druhou stranu z nich mmomentálně lze vyčíst tolik, že napájení do LNB jde a oscilátor kmitá, protože produkuje měřitelný šum. Ovšem jestli je v LNB voda nebo je špatně nastavená parabola se z toho vyčíst nedá! :-)

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Dokonce ani tu teplotu z nich odečíst nejde. Zakázat ústavním zákonem a hotovo šmytec.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

A aký problém je po streche k parabole vybehnúť? Mám svoje roky,ale táto strecha by nemala byť problém,pokiaľ tam nie je sneh.Neviem z akého dôvodu tam nie je strešné okno, keď už je tam ten stožiar s pre život dôležitým zariadením. ;)

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

Tyhle paraboly jsou teď móda. Měl jsem možnost ji několikrát u zákazníků dolaďovat - parametry o něco málo lepší, než stará 60-ka od UPC. Sledovatelné do silného deště a nebo dněžení. Co je naprd, je uchycení a nastavení elevace. Plast, kterej drží zrcadlo pracuje v teple a zimě, po pár letech se smrští a parabola se při větru zakloní. Točit doprava doleva je zbytečné, málokdy se takto parabola otočí - tedy pokud ji nnějaký ňouma nedal na tyčku od smetáku a nebo nezapomenul dotáhnout.

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

@novotnj:
A jedna technická: Nedělal někdo tovární nastavení v sat přístroji a jaký sat přijímač je použit? Pokud ano, tak překontrolovat nastavení Diseq, neboť dle fotky to vypadá na Inverto monoblok s obrácenými porty Astra 23,5 je na pozici A=1 a 19,2 v pozici B=2!
Pak po továrku některé přístroje co neumějí auto diseq se zpravidla nastaví na obrácené hodnoty a budeš bez signálu;)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@letas

letas: Okno tam není, protože vše bylo doděláváno až po ukončení rekonstrukce. Bohužel já projek, kde co bude neviděl a nerozhodoval jsem o něm. Dokoupila se jen průchodová skřidlice a stožár je ukotven pod střechou na 2 konzolách a jedné patce.
Jak jsem psal, jakmile bude počasí dobré a střecha suchá, tak tam vylezeme, ale při mokré to strašně klouže. Asi nemáme správné boty.
Nedá se, za blbost se platí a musí počkat, až to někdo opraví.

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta1

tohle vím, že je to naopak. připojoval jsem i svůj z domu, jako jistotu, jestli není spatný přijímač.
Rodiče jsou kouzelníci a ledacos umí přepnout nějakým záhadným způsobem.
Přímač je Ariva 202E

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

@novotnj
A u toho přijímače z tvého domu jsi tedy také prohodil Diseq?
Ariva u tebe doma funguje?

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta1

Má doma stejný monoblok, takže jsem nemusel přenastavovat. Ale samozřejmě jsem to zkusil i přehazovat, kdyby náhodou.

novotnj
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: test funkčnosti LBN

No tak to už zbývá jen venkovní kontrola :-/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@novotnj

Ten monoblok je kapánek vytočený.Fatálne to nemusí byť,ale na kvalite to nepridá.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

@novotnj

zatím neřeš lnb,dostav se elevaci,dnes jsem to dělal 4x,vychřice lámala stovky stromů

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 999
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra