Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Zircon Jazz v servisu

Mam ho v zarucni oprave. Z niceho nic zmrtvel (hlasil nulovy signal na vsech TP, coz mne napred nesmirne vylekalo - obaval jsem se problemu na kabelu). Ted mi prisel mail ze servisu, ze je opraven a v popisu je napsano: "vymena KC 1+2". Nevite, co to tam mohli menit? Nejake kondenzatory?
uživatel
taki
Registrace: 1/2017
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Zircon Jazz v servisu

KC 1+2 To nebudou kondíky Těžko radit.
uživatel
koax
Registrace: 2/2008

Ano. Mali by to byt kondenzatory. Tento skvost elektroniky s certifikaciou skylink ready som v priebehu roka od zakupenia posielal uz druhy krat do servisu. Prvy krat to bola zavada ako u teba, vymenili kondenzatory a teraz pol roka od opravy to iste.
uživatel
bobsk
Registrace: 3/2007

Je to pěknej krám.

On Air!
uživatel
Saxon
Registrace: 5/2007
Galerie: Saxon

To teda je. Kazdeho pol roka menit kondenzatory. Na nejakej stranke som cital, ze ten problem s nekvalitnymi kondenzatormi je prilis casty. Nechapem teda preco ich znova pri oprave dali take iste. Uz sa neviem dockat tretej zavady aby som mohol ziadat vratenie penazi.
uživatel
bobsk

Precitaj si hlavne bod dva
https://www.antena.cz/zircon-jazz-synaps-zr-300-amiko-8550-a-atlink-250-zavady-a-jejich-reseni-c457/
uživatel
bobsk

No bojim se, ze potreti se mi to stane den po konci zaruky..
uživatel
taki
Registrace: 1/2017

všechny jazz

se do půl roku dostaly do servisu,dnes už je to vyřešeno,špatná serie asi půl roku z5
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006

JJ, to sú tie certifikaty Skylink Ready o ktorých som sa tu zmieňoval a ktoré tak niektorí obhajovali.Všetky do jedného,ktoré som odobral, museli ísť už do záručnej.Ešte, že ich tak veľa nebolo.Zbytočné problémy a výdavky.U prístrojoch s Uni čítačkou sa také niečo určite neprihodilo.Myslím v takom rozmere.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
uživatel
letas

@letas

Skylink ručí jen za to, že přístroj je Ready, ne za kvalitu přístroje.
uživatel
vlcek
Registrace: 1/2009

Však to.Tak nech sa niekto nečuduje, že ľudia kupovali to čo sa nekazí a to čo nie je drahé.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
uživatel
letas

problémom sú SMD kondenzátory na výstupe napájania LNB. Sú tam 3 a vždy niektorý vyskratuje. Ak sa vymenia za klasické s drôtovými vývodmi, problém už nebude. To je problém nie len Zirconu, ale všetkých "značiek" čo majú ten istý HW. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.
uživatel
Peon
Registrace: 8/2010

@Peon

je jich tam 5(-7):C85,88,89,94,138,(popř. C164,165)
uživatel
RAFI007
Registrace: 1/2006

@RAFI007

problém robia len tie tri. Určite nájdeš ktoré to sú. Nemám tu teraz príslušný prijímač aby som to upresnil. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.
uživatel
Peon
Registrace: 8/2010

Peon

https://www.antena.cz/zircon-jazz-synaps-zr-300-amiko-8550-a-atlink-250-zavady-a-jejich-reseni-c457/
uživatel
RAFI007
Registrace: 1/2006

@letas

Technický dotaz. Kdyby ten přístroj certifikát Skylink ready neměl, tak by se ty závady také objevili nebo snad ne?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.
uživatel
joscer
Registrace: 10/2007

@joscer

Dobrá otázka :) Samozrejme žeby tie závady mal, s tým certif. to nemá nič spoločné. Jedná sa o náhodu a netreba sa tomu čudovať každý chce kupovať "co nejlevneji" a potom tie výrobky aj tak vyzerajú. Ikeď si myslím že to nebol žiaden zámer výrobcu (určite výrobca nerieši s nadšením reklamácie). Jedná sa určite o nejakú sériovú vadu tých kondenzátorov o ktorej výrobca pri výrobe ani nevedel. Nič viac, nič menej.
uživatel
Rasto1978
Registrace: 6/2010

joscer, na 100 procent jo, pokud by se mělo jednat o cenove dostupny HD prijimac. Proste výrobky pro vychodni Evropu jsou většinou osazovany kurvitkami prave zduvodu cenove dostupnosti. Skylink si nechal certifikovat akorát Irdeto systém spolu s nekterymi funkcemi. Spomen terba na Topfield 6000, kdy se pro Rakousky trh dodaval s kvalitnejsim osazenim filraci ve zdrojove casti a jinam typem zdroje, nez tomu bylo pro nas trh. Ty se dodavaly se dvěma druhy zdroju. Vetsinou byl problém tesne po zaruce nebo tesne před ukoncenim zarucni doby.
uživatel
HYPER
Registrace: 11/2010

oprava: ma byt vzpomen ;)
uživatel
HYPER
Registrace: 11/2010

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra