Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Aky notebook vybrat?

Zdravím. Vie mi niekto poradiť nejaký slušný notebook do 1000 eur? Viac menej to potrebujem na prácu na internete a občas nejakú tu hru. Rozmýšľam nad DELL vostro 5568-4974. Prípadne mi viete poradiť niečo iné? Ďakujem.
uživatel
vlado5500
Registrace: 12/2008
Odpověď v diskusním vlákně

Doporučuji tento.

https://notebooky.heureka.sk/hp-power-pavilion-17-ab307-2ps01ea/#o=2
Mám ho týden a velmi dobrý poměr výkon/cena.
Všimni si jaký má kvalitní panty na víko. Ty něco vydrží.

EDISION OS Mega (2xDVB-S2+ DVB-S2/T2/C HEVC), EDISON OS NINO+ Combo (DVB-S2+ DVB-T2/C HEVC), Toroidal T90 1W-16E-19E-23E, TV plasma Panasonic.
uživatel
jkaval
Registrace: 3/2008

RE: Aky notebook vybrat?

Ďakujem za tip. Budem nad ním premýšľať. Vyzerá Super,jedine co mi tam chýba je podsvietena klávesnica.
uživatel
vlado5500
Registrace: 12/2008

Jednoznacne vyberat uz s procesorom Intel 8 generacie, ktore vykonom vyrazne pokrocili. Napr. Acer Aspire 5 - 15,6"/i5-8250U/2*4G/ 256SSD/MX150/W10

Xtrend ET8000 (2x DVB-S2, 1x DVB-T2), VU+ Zero, Formuler F3, F4Turbo (vsetko OpenATV 6.1) Vantage HD8000S
uživatel
LucaBrazza
Registrace: 12/2006

HP Pavilion 17 ab305nc za 26K
uživatel
kristian1
Registrace: 7/2016

Když notebook, tak už pořádný. Doporučil bych Ti tento: ASUS GX800VH(KBL)-GY004R. Je sice trochu dražší, než 1 000 €,ale kvalita to jistí a o tu jde při práci a hrách především.

Každý je strůjcem svého štěstí a nikdo nikoho nenutí dívat se na to, co mu nevyhovuje a nelíbí se mu.
uživatel
ja987
Registrace: 1/2016

Za mna - preferujem znacky Lenovo alebo HP, mozno by som nezavrhol ani Dell. Oblukom sa vyhybam roznym Acer, Asus. Predovsetkym kvoli mechanickemu prevedeniu a kvalite pouzitych materialov. Dalej, pamat aby mal aspon 4GB, disk SSD, na velkost by som velmi neprihliadal. Aj 250GB staci, blbosti sa da mat aj externe. Procesor - podla pouzitia, no asi by som uz pod I5 nesiel. Procesorom AMD by som sa nevyhybal, da sa tak trocha usetrit. No za velkost - mne vyhovuje 15 palcov, hladal by som v tejto kategorii. Niekto vsak ma rad vacsie, niekomu vyhoveju mensie a tensie ... Takze nech sa paci.
uživatel
JanoHels
Registrace: 1/2006

ACER je naprosto v pohodě. RAM pod 8GB nebrat, SSD je samozřejmost, stejně jako platforma Intel a WiFi 2,4 i 5GHz. A osobně bych vzal něco s podsvícenou klávesnicí.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
uživatel
PoldaS
Registrace: 1/2010

Tak Aceru bych se vyhnul véélkým obloukem, mám s ním ty nejhorší zkušenosti! Záruční oprava HDD? Hrůza, neštěstí, anabáze na dlouhu trať.

Každý je strůjcem svého štěstí a nikdo nikoho nenutí dívat se na to, co mu nevyhovuje a nelíbí se mu.
uživatel
ja987
Registrace: 1/2016

Nejpodstatnější parametr u notebooku je pro mne váha a hned poté dlouhodobá mechanická odolnost.
Ostatní je sekundární a víceméně nepodstatné. Ovšem pro mne! Používám to opravdu jako přenosný počítač, denně jezdí se mnou autem (no teď už ne denně), lítá letadlem...používám takto notebooky od roku 1993, kdy se objevil Compaq Armada.
Takže chybí zadání: jak přesně ho budeš používat? Budeš ho nosit denně? V aktovce? jezdíš autem nebo MHD? Nebo bude většinou ležet doma a jednou týdně výlet na chalupu autem?
Pro výkon dnes je asi jediný limit hry. Protože i střihání videa zvládne pro domácí použití už asi každý procesor.
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

ACER mám opakovaně a nikdy jsem ho reklamovat nemusel. Nicméně u reklamačky platí všude totéž, ze zákona je 30 dní na vyřízení ze strany prodejce. Výjimkou je DELL s NBD (Next Business Day), který taky obvykle dává záruka ne 24, ale 36 měsíců od zakoupení. A kupodivu některé modely nejsou ani výrazně dražší, než ekvivalent u konkurence.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
uživatel
PoldaS
Registrace: 1/2010

Mam znameho predajcu PC, aktualne podla neho su najhorsie notebooky Lenovo, nechcu im uznavat reklamacie. Udajne ACER isiel kvalitou velmi hore a su to spolahlive notebooky, na rozdiel od predoslych rokov.

Xtrend ET8000 (2x DVB-S2, 1x DVB-T2), VU+ Zero, Formuler F3, F4Turbo (vsetko OpenATV 6.1) Vantage HD8000S
uživatel
LucaBrazza
Registrace: 12/2006

@JanoHels

Casy sa menia, dnes prave naopak prave Lenovo a HP pri nizsich radach maju katastrofalne dielenske spracovanie a zaostavaju za Acer a Asus. Ak Lenovo alebo HP tak jedine business rady, niektore Ideapady alebo Paviliony pripominaju spracovanim decke hracky z Dracika :)))
uživatel
Traky
Registrace: 8/2013

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra