Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

led podsvícení u tv

Dobrý den všem odborníkům nechal jsem opravit u tv led podsvícení asi před půl rokem stálo to 450 kč a včera opět zhasla jede pouze zvuk obraz v háji má to cenu dál opravovat a zase čekat na tmu a nebo jí vyhodit do sběrného dvora díky všem.

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: led podsvícení u tv

Pokud existuje adekvátní náhrada, tak kup novou. Já mám třeba TV, kde náhrada neexistuje, tak bych ji v případě potřeby nechal opravit. Mám 32 palcovou 3D smart led.

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 740
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: led podsvícení u tv

Sběrný dvůr je správná volba.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: led podsvícení u tv

Je to príliš málo peňazí na to aby to bolo spravené dobre. Vypadla ti ďalšia ledka (keďže sú v sérii). Preto ja to takýmto štýlom neopravujem, mením celé podsvietenie, stojí to síce viac, ale dávam záruku 2 roky.

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: led podsvícení u tv

Teoreticky opravdu odešla další LED dioda. Je možná další oprava, nicméně při této opravě je třeba také změnit proud protékající obvodem. Respektive ho snížit cca o jednu čtvrtinu.Pak LEDKY nedostávají takový nápor proudu. Dělá se to odpojením jednoho či dvou odporů - tj. zvětšením výsledného odporu tuším v ochraně řídícího IO.

geolog1
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: led podsvícení u tv

Kvalita opravy odpovídá ceně. Za 450 se toho moc udelat nedá. Kvalitní oprava a může to svítit dál.

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

@J a

když odejde jedna ledka za dvacku,tak to byl hodný pán opravář,nová tv to neřeší,za dva roky znova 10-30 tisíc za telku podle modelu,no každý má to možnost koukání 15000/rok,tady jde o ty chytrolíny,co maj podsvícení naplno,tak životnost je adekvátní,tohle běžná věc,jako měnit rozvody u auta po 5ti letech,tak ty ledky prostě musíš taky vyměnit občas,dnes už Tv nevydrží bez opravy 20 roků,jako dřív,nedávno jsem byl u pána,měl tv z tuzexu bez závad,to už je jiná doba

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra