Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Dnes mi vymenil poskytovateľ internetu vzdušné pripojenie za káblové. Očakával som stabilnú rýchlosť a stabilný obraz HD streamov bez sekania, no žiadne zlepšenie. Kde bude chyba? Technici mi povedali, že 2 Gb RAM v notbooku aj v android boxe je slabá. Vraj nestačí spracovať data, preto sa občas obraz zastaví a "načítava". Vraj treba mať 4 Gb RAM, aby HD streamy nesekali. Majú pravdu alebo je to len hádanie?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Kabelové připojení - metalické nebo optické? 2GB je maximální paměť, ale jde o to kolik MB je volných. 4GB na androidu je hodně velký luxus, ale v PC dnes minimum (ale dá se i s 2GB - nyní jsem zkoušel na archivním PC (Windows XP, 2GB RAM - volná 1,1GB) najednou 2 HD streamy z bezpečnostních kamer a úplně v pohodě. V tabletu mám 2GB (z toho cca 0,5GB volných) a vše funguje také perfektně. Rychlost připojení 50/50 (ping na DNS Google 8ms, jitter Cesnet 1.68 ms). Spíš bych to viděl na pomalý procesor, špatně nastavený router nebo pomalé připojení např. z důvodu agregace s jinými uživateli.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

no možno je problém aj v samotnom poskytovateľovi toho internetu... zmeral si si rýchlosť?

Richie2016
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Určite máš starší PC, ked máš len 2Gb ramky. SD bude stíhať, ale niektoré HD streamy určite nie. Skús výkonnejší PC.

ozzy2
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 203
Odpověď v diskusním vlákně
 

na starým pc

má xp 1g procesor,2g ram,hd streamy jedou jak pila

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Rýchlosť mám stabilnú, meral som ju aj internetoví technici a nekolísala. Bodaj by aj, internetový vysielač je priamo na našom činžiaku. Z neho ťahali dolu do bytu káble. Čudné, že aj na novom android boxe s 2 Gb RAM obraz občas zastal a načítaval. Podľa technikov vraj načítavanie do vyrovnávacej pamäte sa deje vtedy, keď to RAM nestíha spracovávať. S rýchlosťou to vraj nemá súvis, keď je dostačujúca.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Rýchlosť mám stabilnú ... KOLIK?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

To mělo být na tebe - Rýchlosť mám stabilnú ... KOLIK?
Rychlost jsi zkoušel na PC nebo v android boxu?
Android box máš také přes kabel nebo přes Wi-Fi?

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

a hlavně

stream je odkud??,kde je servrovna??,tam si změř rychlost do místa servru

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Schválně jsem vytvořil HD video s datovým tokem 25 MBit/s a spustil jsem ho na PC s Windows XP a volnou RAM 1,1GB. S pamětí to skoro ani nepohnulo a vše je plynulé.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Rýchlosť má stabilných 8 Mbit rovno z vysielača. Chytám Magiogo, ktoré má pri najvyššej kvalite rýchlosť 2,6 Mbit. Potvrdili mi to aj v Telekome, ktorý Magiogo poskytuje. Preto by nemali ich streamy občas načítavať. To isté mi robia aj HD streamy na ntb, tablete a android boxe, ktoré známym nesekajú pri tej istej rýchlosti. Keby sekali len na ntb, bolo by to jasné.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

tak vše je o konkrétních systémech a ostatních komponentech, na xp 2gb stačí, na desítkách už škube nikoli, atd,atd,atd...u androidu záleží i jak je odladěný

1+13+19+23+28

keff
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 350
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

na ntb zkus vlc,2.6m na hd nějak málo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

XP widle byly nenáročné a zatim jsou nepřekonané.Ano stačí jim 2x pamět 500 MB a jedou. Zkus to samé se w.7. a je to v kopru.Dále jako w8-10 bych to bral jako ztrátu času.Na tyto počítače platí 4GB a jde to.Problém může nastat s notasem který má ramku 2GB, 2x1GB , Setkal jsem se s notasem který má dva sloty pro dvě karty zkrátka a jednoduše rozšířit šel do 3GH víc nevzal nenaběhnul. Nezvládá procesor.

koax
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 2 326
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Horizon Goo Android box x96 hd bez sekania. Ram 1GB.
Internet 5MB. Možno záleží od kompresie formátu videá ktoré pozeráš.

domi357
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 331
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Kua ... Už si založil X podobných tém. Y ľudí Ti radí prejsť na optiku. Sám si napísal, že u dcéry cez Telekom to neseká. A Ty sa furt necháš o______ť garážovými wifinármi. Že Ti natiahli kábel zo strechy do bytu - a čo ? Z tej strechy je to do internetu zas pripojené len zarušenou agregovanou wifinou !
Pritom máš v baráku tri optiky ! Komu niet rady, niet ani pomoci.

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

Další šetřílek....

...který si myslí že s koupí Android boxu za 30 USD udělá nějaké terno. Kup si na bazoši 10 let starý Dreambox 800 HD (SE) a sekat se Ti nebude nic... samozřejmě internet optika/VDSL a ne nějaké WiFi, zdar!

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Nazdar,potřebuješ rychlejší net,nic víc.To co máš(8Mbit)stačí na 720p streamy,ale na full hd streamy alespon 15Mbit a více.Hardwer je na dnešní dobu dost výkonný.Mám taky starší Android box s 1GB ramkou a jede v pohodě.

agamon
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

@koax

Tak to zkusím na notebooku z roku 2009 (RAM 2GB), kam jsem před pár měsíci instaloval manželce Win 7.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

1.advancedsettings.xml !!
2.kvalita zdroje

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Dnes som zašiel k známemu, ktorý má 20 Gbit interenet a chytá Magiogo aj Netflix. Jemu žiadna tv stanica neseká. Na mojom ntb, ktorý som si vzal so sebou s 2 Gb RAM, občas sa zasekla každá stanica tak ako u mňa doma. Čiže chyba môže byť len v železe. Skúsim odinštalovať z ntb aj z android boxu veľké programy (Dr. web, KODI a pod) a možno to občasné načítavanie dat pri sledovaní tv prestane.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Prispejem mojou skusenostou.
Mam rovnaky HD stream na 4 strojoch. Dm500 clone, DM800se clone, DM900 UHD a Android TV. Na rovnakom internete (300 Mbps linka osekana na 100Mbps kvoli sietovkam po ceste) mi okrem DM800SE ide hladko. Takze internetom to nieje. Ja to vidim na procesor tej 800se. Btw, ine streamy, ktore niesu az tak HD alebo az tak chranene trojitym tokom, idu aj na tej 800se bez sekania.

DM900, VU UNO, AB Pulse, RPI + oscam

carbaj
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Bol by som rád, keby mi niekto poradil, ako vyladiť ntb a android box, aby stíhali prenášať HD streamy bez rušivého načítavania do vyrovnávacej pamäte.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Notebook čistá instalace.........zkusit seká ano /ne
Android tovární nastavení........zkusit seká ano /ne

Potom podle výsledku..........vyřešeno nebo popelnice!!!

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

Notebook CPU? RAM: 2 GB. (v dnešnej dobe je potrebných aspoň 8 GB) Internet 8 Mb/s tiež nie je žiadna sláva.

Richard21
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Môže 2 Gb RAM spomalovať HD streamy?

To si kamarat na omyle... Stoci Ramka 2gb popripade 3 GB skor to vidim na internete zo strany stabilneho downloadu alebo asymetrie !!! Lebo je samkramentsky rozdiel medzi symetriou a asymetriou u optickeho pripojenia internetu!

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 506
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra