Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

TV podporující DiSEqC 1.2

ahojte...
odešla mi TV LG32LN 570R-5let provozu - oprava je nerentabilní.Hledám na netu TV s podporou DiSEqC 1.2 /Goto x...../-motor SG2100 namontován fungoval s LG 30W-62E.
Požadavky :Smart, S2/T2/C , codec265,certifikace
cena 11000 Kč + - ,prohlížím různé návody nabízených TV,zatím jsem našel jen s Diseqc 1.0, 1.1 .Větší úhlopříčku neakceptuji -pozorovací vzdálenost cca 2m.Receiver dokupovat nechci.
Je mi jasné že ideální TV neexistuje,někteří prodejci na můj dotaz na diseqc 1.2 neměli potuchy co po nich požaduji.
Díky za odpovědi

stb
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV podporující DiSEqC 1.2

Než chytrou tv,raději chytrý box.....zapomeň na tv. R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV podporující DiSEqC 1.2

Zvážil bych nějaký dobrý 32-kový monitor s HDMI a nějaký kombo receiver, propojené přes HDMI-CEC /receiver si bude zapínat a vypínat monitor/ a budeš někde jinde...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Kdysi jsem měl Humíka 5500,pak Horneta,nějakej cryptobox nebo co jak se to vše jmenovalo,....
LG byla docela dobrá sice pomalejší přepínání,ale měla spoustu možností Voyo apod...
a díky za radu, ještě budu chvíli hledat....

stb
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV a motor

Motor jsem dávno zrušil a přepínám 16 LNB přes přepínač EMP Centauri pomocí motorických povelů. S televizí Samsung to sice jde, ale nastavení je tak složité a nešikovné, že jsem motorické povely z televize vzdal. Televize solidně ovládají 4 družice pomocí Diseqc 1.0. Pro normálního pracujícího člověka to není málo, fajnšmekr si raději pořídí extra satelitní přijímač.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

@stb

co na té tv odešlo, že je oprava nerentabilní ?

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

obrazovka byla tmavě modrá,na DO šlo jen přepínat zvuk jinak neragoval.Opravář řekl že odešly ledky proto nejde podsvícení.Oprava by vyšla 2600-3000Kč.S tím jsem souhlasil.Za dva dni volal že tišťák vyměnil ale že se jedná ještě o další závadu a oprava by vyšla někde kolem 5ti tisíc?.Jel jsem k němu a viděl TV otevřenou a ukázal mi malou destičku osazenou microsoučástkama a novou, kterou tam vložil /rozměr cca 5x10cm/.Tak jsem mu řekl ať TV odveze na sběrný dvůr.Je mi jasné že nějaké díly z TV použije.Jsem ale laik tak jsem mu věřil.Jedná se o starého pána v důchodu,který se tím zabývá.

stb
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

Já mám parabolu tuším 105cm a tak jsem občas využíval natáčení.Jsem v důchodu tak mám relativně nějaký ten čas.Motor jsem osadil a zprovoznil sám a mimo nějaké té vůle od větru funguje.Jednou za dva roky jej rozeberu a namažu,kupodivu jsou uvnitř silonové převody,ale stále je funkční.

stb
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

@stb

No, když je telka v SD, tak už nic, ledky měním v těchto tv celkem často, rozhodně ne celé pásy........ale teď už je to šumák.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

samostatný satelitní přijímač

se opravdu mnohem snáze nastavuje, než zjednodušený software v televizi vůbec dokáže.
Náklad na samostaný satelit je dnes přece finančně únosný i pro důchodce. Po celoživotní práci si důchodce, kua, nezaslouží luxus, tedy nějakou tu třešničku na dortu???

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

máš pravdu asi to tak dopadne já se spokojím s málem...
nestěžuju si..mám letadlo,dvě auta...vlastní tramwai,akorát teď jsem naštvanej...přivezli mi zlatý pruty, čtyřmetrový délky,tak je musím pilkou rozřezat na menší kusy ..a zlatý piliny odvést do kontejneru, :laughing: :laughing:

stb
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV podporující DiSEqC 1.2

Samotné peníze šťastnými nedělají. Patří k nim ještě akcie, zlato a pozemky.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@stb

je vidno,že máš "štˇastný a pohodový" život...
Nebude to tím tvým nickem? :laughing: :laughing: :sly: :sly:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV podporující DiSEqC 1.2

S trochu větší obrazovkou je 43UJ620V , podporuje diseqc 1.2 i usals R^

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV podporující DiSEqC 1.2

Diseqc 1.2 umi kazdy Samsung uz minimalne 5 let.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

Tím bych si nebyl tak jistej :-(

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen,

mam Samsung ES 7000 2013 a ten tuto funkci ma. :)))

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 936
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra