Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Dobrý den, mám 9 let starou Plasma TV Panasonic a od včera se začala z ničeho nic samovolně vypínat a zapínat. Vždy , když dojde k takovému "restartu" TV nereaguje na dálkový ovladač a musí se vypínačem zapnout a vypnout znova. Setkal se s tímto problémem někdo? Navíc občas zmateně zareaguje na povely dálkového ovládání a například při změně hlasitosti přepne na analogový tuner atd. ( To už dělá náhodně asi několik měsíců ). Setkla se s tímto problémem někdo? Nevím zda do této TV ještě investovat za opravu a zda nebude oprava drahá. Děkuji všem za radu

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

blíži sa infarkt a nácvik do truhly .

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínání

Velmi pravděpodobně to bude kondenzátor ve zdrojové části. Stačí je prohlídnout, nafouklé vyměnit a jedeme dál. Již jsem jich několik takto opravoval. :)

Boss
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

měl jsem problém, že nablíkavalo zeleně a červeně v nějakem intervalu - nešlo zapnout - týden před ukončení záruky, takře výměna celého zadního zdroje ( dle servis.technika na místě by to jinač stálo kolem 5000,-)
Takže asi pravdepodobne vymena repas boardu a nejspis i zdroje
cena od 3000 - 5000.
bych asi uvažoval už o nové TV

FORMULER S TURBO, SG-2100 - - 39E - 30W HD BOX 9105+

calvero
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Budu kontaktovat servis u nás ve městě apokusím se zjistit , zda to má cenu. Tahle Panasonic Neo PDP byla jedna z posledních řad této Tv a byl jsem s ní velmi spokojen. Jak by cena za opravu překročila několik tisíc, asi to nemá cenu. Navíc zda to ještě je možné, sehnat na ni náhradní díly. Kéž by to byl jen nějaký kondenzátor, jak tu bylo psáno.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

No 9 let zase není poslední řada, to je pěkná kravina /né že by na tom nějak záleželo/. Kdyby to byla řada VT 50/60 tak to bych do té opravy šel...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Je to model Panasonic TX-P42G10E jeden z prvních modelů řady neo PDP. Tak po něm ještě byla další řada to vím. No Kéž by šla opravit. Obraz má skvělý a i celkem dobrý zvuk.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

No, G-čkové modely se taky povedli, ale u 42 bych to asi až tak moc neřešil. Já když někdy zapnu svojí panaplazmu, tak má "vyblité barvy", stačí vypnout a znova zapnout a už je to v pořádku. Taky čekám na funus, ale dokud to funguje, je mi to líto vyhodit, až tak dobře se nemám, i když můj favorit oled-lg E7 spadnul s cenou pod 1500éček...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

G10... a pak G/V 20,30,50 a 60
skvělý obraz už je dnes jinde (OLED) ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

No když vidím současné TV , tak nevím, do čeho vlastně jít, kdyby tahle byla na odpis. Stejně ji mám už více jak displej a používám externí satelitní přijmača multimediální přehrávač.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

lance no já byl stále spokojený. Ina pouštěni Blue ray disků fajn.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

jasně, od 50" dolu je problém, od 55" obrazově dnes vládnou OLED (v přirozenosti barev konkrétně OLED Panasonic) ale bohužel stojí furt majlant... tak asi zachovej plasmu při životě a až to bude reálné vyměň za OLED, pak nebudeš litovat ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

lance zkusím servis a podle jejich vyjádření se pak rozhodnu. Co se dá dělat i tehdy jsem za Plasmu dal 23000. ;)

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Já mám už taky řadu let TH-42PX80E a zatím dobrý... :)))

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

radbarto, kamarad ma také tuto radu 42 PX80E a stále jde a je to ještě jedna z přijatelných spolu s radou PX70, kde je ještě dobře zobrazovana cerna barva u HD ready rozliseni 1024x768. Ještě sla celkem rada z roku 2009/10 X10Y, ale uz bylo videt, ze to není ono a pak uz to slo s kvalitou dolu u rad HD ready, diky snizovani spotreby. Kvalita obrazu a zejména cerne barvy se spise presunula prave do rad FULL HD NEOPDP.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

dávej pozor na koho narazíš,protože když ti budou nutit celej zdroj , tak se prohneš , ale oprava zdroje může obnášet nějakou tu stovku.

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Mám podobný tv a som zvedavý, čo taká oprava stojí. Keď ti to oznámia, napíš. Ja som si dva kondíky v zdroji menil sám a stálo ma to asi 1 € a pár minút času. Zvládne to každý rádioamatér či domáci majster.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

No kéž by to byl nějaký kondenzátor. To pěkně reaguješ kolenovrte.Tak když pochybuješ tak se neptej.Budou to kondenzátory a představ si to možná dva. :bigeyes:

koax
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 2 326
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Známý platil zdroj...asi 3500kč I z prací...repasovaný.. :)

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 780
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

Mi se u pan.50st60 zase v obličejové barvě nebo světlých scenách objevuje zelená barva,šmouhy,zkoušel jsem překopat nastavení,moc nepomohlo,pamatuji na dávnou radu-pustít na delší dobu zrnění,ví o tom někdo něco ,děkuji! :O

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

ked uz sa tu bavite o Panasonic plazme tak mne sa u rodicov v poslednom case po zohriati zacne triast obraz a robia sa cierne pasy ak je pripojenie cez Hdmi ,je to jedno ci pripojim Hdmi 1,2 alebo 3 .Vymenil som kabel aj sat. tuner za iny ale robi to aj tak.Cez scart alebo cinch je to ok.Model 42PX80E.Stretol sa niekto s niecim podobnym?

albertone
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 87
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plasma Tv - samovolné vypínání a zapínní

spyko, pokud chces zrneni, tak prepni tv na analogovy tuner tv ATV a mas obraz se zrnenim. Nejsem si jist jestli to pomuze. Uvidis. Muze to delat nejaky filtr. Zkus také tv vypnout uplne ze zásuvky nebohlavnim vypinacem power přes noc na par hodin. Jestli používáš rezim stanby delší dobu, mohlo by to byt i tim.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

Hyper

díky,tvrdý restart jsem udělal už několikrát i kvůli modulu upc,o tom analogu vím,jen jsem chtěl vědět nějaké zkušenosti,pravdou je ,že tv je 5let v stanby,ještě jednou díky! :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra