Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DAB

My Way -nová služba italských dálnic (app+DAB+DVB)

Pokud se chystáte na dovolenou do Itálie, společnost "Autostrade per l`Italia" spustila ve spolupráci s Rai a Sky novou službu My Way.
Služba pokrývá zhruba 6.000km italských dálnic od severu po jih a pomáhá řidičům orientovat se ohledně uzavírek, nehod, kolon apod.
Služba My Way je unikátní v tom, že je k dipozici pomocí aplikace do telefonu (tabletu), ale také rádia a TV a to následujícími způsoby:
- naladit DVBT signál na kanálu 500 a 501 televize Sky
- DAB frekvence Rai Isoradio (i v angličtině a němčině, sama pozná kde se nacházíte)
- app Android a iOS My Way nebo Autostrade per l`Italia
V aplikaci je možné sledovat v reálném čase stav dálnice po které jedete, sledovat živě místa díky více než 1100 kamerám, aplikace vám také ukáže který Autogrill (motorest, benzinka) je nejméně obsazený a v nich ceny káv, potravin apod. Včetně kde nejlevněji natankujete.
Zhruba 1000 km dálnic a většina Autogrillu jsou pokryty signálem wi-fi včetně LTE a služeb jako jsou
- Fido Park (pokud cestujete se zvířaty, jsou k dispozici motoresty se zelení kde je možné psy nechat vyběhat, jsou k dispozici Frontline automaty se žrádly pro psy a kočky a veterinárního vybavení. Fido Park je k dispozici na 13ti motorestech.
- Autostrada Nurse & Baby (na 15ti místech jsou k dipozici lékárny, potřeby pro děti, hračky, hlídání dětí v dětském koutku pokud si potřebujete odpočinout apod.)
- aplikace má také zajímavou sekci "You are in a wonderful country" kde nejdete v angličtině zajímavá místa, města, památky apod v okolí kde se právě nacházíte.
- sekce SOS umožní přivolat pomoc ať už dálniční policii nebo přímo lékařskou, sama vyhodnotí kde se nacházíte a zavolá pomoc.

Buon viaggio! ;)

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: My Way -nová služba italských dálnic (app+...

Jen dodám, že kompletní služby aplikace jsou dostupné pouze z dálnic.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: My Way -nová služba italských dálnic (app+...

Rai Isoradio pokrývá skoro celou dálniční síť i na FM 103.00. 24hod denně upozorní na uzavírky, nehody, počasí apod. Stanice nevysílá reklamu. Každých 15min informace od italského vojenského letectva který dohlíží na dálniční síť. Každých 30min v nočních hodinách od 23 do 5hod zazní také zvuk alarmu abyste za volantem neusnuli...

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: My Way -nová služba italských dálnic (app+...

podobnu sluzbu maju aj v Gronsku. mozes nabuduce napisat aj o tom.

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: My Way -nová služba italských dálnic (app+...

zajímavá info... jen nějak nechápu k čemu může být dobrý budíček co 30 min proti usnutí za volantem..? :sly:

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

No on to neni budicek jako takovy, Isoradio normalne vysila hudbu, ale vzdy po pul hodine zazni neprijemny zvuk ktery by te v pripade usnuti mel trochu probrat. Samozrejme ze vzdy zalezi na konkretni situaci, ale nekomu by to treba pomohlo.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: My Way -nová služba italských dálnic (app+...

A někoho by to třeba zabilo. Rv

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

MY WAY-nová služba

RE:Člověče,jsi
hrozně vtipnej-když tě to nezajímá proč to vůbec čteš,do Gronska patříš ty.Já jsem momentlné 3 týdny v Itálii a jezdím po italských dálnicích tak mě tato informace přijde vhod. .Franc díky za informaci aplikaci už používám

gant
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 57
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gant

Pokud jsi tam pracovne, tak existuje jeste app My Way Truck.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

Trenitalia

A jeste mala vsuvka, kdo bude po Italii cestovat i vlakem, byla aktualizovana aplikace spolecnosti Trenitalia, ktera vyhleda nadrazi, odjezdy, ceny, ma i specialni sekci pro rychlovlaky Frecciarossa apod.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Díky za info jsem už pár týdnů okolo Neapole, bude se hodit:-)

minestra
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 555
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

I já tě tentokrát pochválím,to je OK info,zejména možnost ag a n jazyka R^

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

@minestra

Tak pokud cestujes po jihu, mozna by Te zajimalo, ze zprovoznili novou dalnici A3 z Neapole do Reggio Calabria. Meri cca 450km a rika se ji morska dalnice, protoze skoro cela vede podel pobrezi, ja jsem po ni nejel, ale hodne ridicu si ji chvali. Prijemny pobyt! :)

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Díky za vsuvku,já s rodinou po Itálii jen vlakem.

rezek
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rezek

Delas dobre... R^

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra