Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Rady do začátku

Dobrý den,
koupili jsme dům a řeším na co budeme po večerech koukat. Zkusil bych satelit a rád by do možností tohoto typu příjmu trochu pronikl. Jsem v tom samozřejmě naprostá lama a rád bych vás požádal o radu a menší návod jak začít. Koupil jsem starší parabolu 80cm i s motorem Optibox DM3800S. Stála 500Kč, což mi přišlo jako dobrý kup. Namontoval a pomocí půjčeného DVBS nastavil na signál ASTRA 3B, abych věděl, že to vůbec jede. A teď bych rád koupil přijímač (moje TV ho nemá) a koukal na super programy, o kterých si tady píšete.
Co bych potřeboval:
- brzy bude třeba koupit novou TV, takže 4K by to asi chtělo
- mám čas jen večer nebo spíše v noci, tedy nějaký záznam
- české programy asi u skylink? koupit starší kartu na bazaru? ice nebo irdeto kartu?
- pokud by byla možnost dívat se se zpožděním bez záznamu na disk?
- na komplu mám okna, linux vůbec neznám, ale nepočítám s tím, že bych něco přehrával a stříhal v PC, ale co kdyby?
Nerad bych udělal nějaký ukvapený nákup a pak zjistil, že jsem se ochudil o spoustu možností a nebo že za rok už mi to bude nanic.
Když mi sem dáte nějaký odkaz, kde si mám něco nastudovat nebo pročíst, tak super, řekněme, že by to mohl být můj další koníček.
předem děkuje všem Tom

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
Odpověď v diskusním vlákně
 

4K a jen večer

Tak to si nic nekupuj a sleduj buď streamy nebo si stáhni film ve 4K a budeš spokojený jak želvička. České programy jedou v DVB-T2 velmi pěkně.

WWWendy
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

@WWWendy

Děkuji za radu, já jsem spíše na sport, historické dokumenty a pořady, co běžně v TV nejsou (v jednom vláknu jsou třeba opery a podobné přenosy, to bych koukal). Takže stejně mi teď pozemní bude asi nanic, všechny sportovní přenosy zakódují. Díval jsem se u tchýně a na O2TV a strašně se to seká, bere to skoro 10M, hádají se mezi sebou poskytovatel a O2 kdo za to může, no fakt nic moc. Dal jsem si kuki na zkoušku a přehrávám pořad večer zpětně, najednou mi to vypadne a zase to spouštím znovu, takže asi to mají všichni takto super. Tak jsem si myslel, že satelit by byl lepší, kolega má Skylink strašně let a nikdy si nestěžoval. Vzal bych třeba flexi 10 a kromě ligy mistrů mám všechno co potřebuji koukat a ještě tam můžu vybrat 2 programy pro děti (dám sport, viasat history a už nevím, co bych koukal). Bylo by to třeba stabilnější. Jen vybrat přehrávač, recenze na ten jejich s internetem, aby mi jelo všechno i zpětně nejsou dobré a tak bych raději nějaký univerzální vychytaný, co máte tady ověřený.

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

Poslechni WWWendy-ho.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

Jestli budeš kupovat novou TV, tak si kup se sat.tunerem. Jestli ale chce využívat výhody sat.přijímače, tak asi zvlášť. Dneska prodejci nastavují sat.přijímač na přání zákazníka. Takže obavy z linuxu jsou zbytečné. Když jsem to zvládnul já, tak pak každý.
Jde taky co chceš sledovat, jestli nejsi maniak do sportu, tak SkyLink nebo Freesat stačí. Digi je zaměřený na sport.
Já jsem si nedávno koupil sat.přijímač na Androidu Openbox AS 4K CI PRO. Je to docela slušná hračka. Když si pak koupíš IPTV, tak nestíháš sledovat.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

fati

škoda že nemáš aktivní PM, vše se zde nedá otevřeně napsat ;)

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Jsem tu poprvé, registrace dnes schválená, tedy PM mi to nenabízí nebo nevidím, jak to zapnout.
Doufám, že TV ještě chvíli vydrží. Bohužel nemá DVBT2 a dívat se na SD na velké TV není zrovna paráda, takže jet jen na pozemák se mi moc nechce, ale jako zálohu to zapnu, anténu stejně mám. Díval jsem se na recenzi toho tvého DVBS a vypadá dobře, škoda, že nemá i ten DVBT2 tuner. Nevadí, že má jen jeden tuner? Když budu něco nahrávat a žena bude chtít koukat na něco jiného a nebude to na stejné frekvenci tak má smůlu?

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

PM myslím až po roku od registrácie. Ja by som šiel do AB CryptoBox 752HD Combo. Dvojtuner je na nahrávanie+pozeranie, nie na pozeranie+pozeranie, na to je twin konvertor a 2 STB.
Ja som spokojný s Technisatmi, ale tie nie sú veľmi na spracovanie záznamov v PC, hoci z tohto to tuším už ide:
TechniSat TechniCorder ISIO

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

Děkuji za tip, raději bych ale vybíral mezi 4K, když pak koupím novou telku, tak 4K bude.

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

Mutant 51 HD + Samsung UE40KU6172 s DVB-S2 oba 4K mám doma, ale už sa nevyrábajú. Parametre ale OK, spokojnosť ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

tak kupuj satelitný prijímač 4k. za 4500 Kč to zvládneš.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

Vlítni si na stránky jednotlivých poskytovatelů satelitu a podle jejich nabídky je nejlepší si SÁM VYBRAT, který balíček versus cena a podmínky Ti budou nejlépe vyhovovat. Rozhodnout se budeš muset asi sám, protože to, co vyhovuje mně či Pepíkovi, nemusí vyhovovat Tobě.
Pokud se týče přijímače, tak je to taky na Tobě. Když budeš prohlížet nabídky satelitních poskytovatelů, zjistíš, že ani 1 nevysílá ve 4K, tak proč kupovat TV 4K. Než se stane standardem 4K, bude dnes koupená TV dávno za životností. Ale je to na Tobě, co chceš. Mně osobně vyhovuje STB combo full HD se čtečkou + CAM - mohu tak sledovat kódované programy od 2 providerů (Freesat + Skylink, nebo (Freesat + Plustelka) bez přehazování karty. Ale zase je to jen a jen na Tobě, pro co a jak se rozhodneš. Jsi přece určitě svéprávný, myslící, rozumný člověk se svým svobodným a správným úsudkem, který se umí samostatně rozhodnout, co vlastně chce a potřebuje.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ja987

děkuji za příspěvek
ad 1) já jsem si vybral, jen teď přesvědčit ženu, že liga mistrů za 200Kč navíc nestojí. věřím ale, že satelit umí nabídnout i jiné programy, než jsou v balíčcích našich poskytovatelů a tyto možnosti rád postupně prozkoumám
ad 2) když jsem koupil plazmu co mám doma, tak dávno byly chytré a 3D televize a každý kolem si je kupoval, bohužel jsem nenašel tehdy dost kvalitní obrazovku oproti 600Hz, abych se byl ochoten na ty kostičky koukat, takže moje televize za zenitem v podstatě byla již tehdy a osobně si myslím, že dnes už 3D nikoho nebere a módní 4K teď bude chtít každý, tedy tvůj názor respektuji, ale nesouhlasím, může to být ve skutečnosti hodně brzy, co 4K bude lákadlem a jak jeden začne, druzí budou následovat hodně rychle
ad 3) mám stejný názor, takový přijímač by mi vyhovoval, škoda že jsi neuvedl, jaký máš a zda jsi s ním nadmíru spokojen. to 4K samozřejmě budu zvažovat, než koupit něco, co nemá dobré recenze, tak raději na nějakém parametru slevím
ad 4) samozřejmě se nakonec rozhodnu sám, ale dobrá rada nad zlato a život mi ukázal, že praxe dělá mistra a tak pročíst první recenze nestačí, rád dám na osobní zkušenosti a názorů dlouhodobých uživatelů si cením více. nevím, v jakém kolektivu pracuješ, ale u nás se dělíme o zkušenosti i s všedními věcmi denní spotřeby

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

Mně plně vyhovuje Amiko HD 8265 jedna TV 43", druhá 32" - s dobrými brýlemi mám ostré i SD.
Ano pracovní kolektivní problémy se řeší v kolektivu, zrovna tak tento Tvůj rodinný problém je třeba řešit v rodině.
Životnost TV je 4 až 5 let a do té doby určitě, ale určitě 4K nebude standardem. Dnes je problém se standardem HD: pouze cca 33% programů vysílá v HD.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

no podľa ja987 4k nekupuj. je to kolenovrt.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati doplnění

Nenahrávám - mám 59 terestrických programů a 140 satelitních, takže vždy si mám z čeho vybrat a nemohu sledovat TV 26 hodin denně.
Nejlepší bys udělal, kdybys navštívil se ženou speciálku TV + satelity (ne řetězec) a tam si nechali poradit, stejně jako já v pondělí. Dosloužila mi anténa. Rady tady: nejlepší anténa je ta a ta, ne tato je nejlepší atd..., výsledek: všechny antény jsou nejlepší. Navštívil jsem tedy speciální krámek, kde mi odborník, znalec místních poměrů doporučil a prodal obyčejnou anténu Alcad. Dnes jsem ji na střechu namontoval a nestačím se divit, jak perfektně chytá a funguje, jaké je to dělo, oproti původní staré Colorce.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

@oneeeee

Ano jsem kolenovrt, protože nevyhazuju peníze za to, co nemohu absolutně plně využít, že nekupuju zbytečný přepych, kterým se mohu pouze chlubit, že ho mám, ale absolutně nemůžu předvést, co všechno umí. Zrovna tak nemám Ferrari ani Lombarghini, protože maximálka u nás je povolená pouze 130 km/h, tak k čemu kočkolap, který frčí 250km/h. Není mým koníčkem podporovat rozpočet Ministerstva vnitra placením zbytečných pokut. Radši si zaletím podívat se do Španělska, nebo na Kubu.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

Co tak Vu+ ZERO 4K. Kvalita za rozumnou cenu.

vlcek
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 700
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

Lombarghini - to je nějaké zavorávadlo brambor, nebo jídlo ze špatného období France Josefa?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Lamborghiny vyrábělo i traktory, jeden máme v muzeu.

mattes
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

Přesně se tady Saxon projevil, jak je jeho zvykem. Za každou cenu se tu ješitně projevit blábolem bez hlavy a paty. Když nemá co říct, tak třeba reaguje na překlep nebo snad ironickou zkomoleninu.
fati: ty jsi tu nový, z toho si nic nedělej, na to si zvykneš. Takovejch Šmudlů a Joudů, jako je Saxon, je tu bohužel víc, časem je poznáš.

kecal11
Registrace: 6/2016
Příspěvků: 263
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fati

Mě rozčílil tak, že jsem zapomněl, co jsem Ti chtěl napsat.
Já bych doporučil Freesat + Skylink a jako zálohu DVB-T2. Volil bych TV, jedno jestli full HD nebo 4K, ale určitě s DVB-S2/T2-H265 a velikost bych volil podle vzdálenosti, ze které se na ni díváž.

(To díváž je úmyslný překlep pro Saxona, aby měl důvod se zase projevit)

kecal11
Registrace: 6/2016
Příspěvků: 263
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kecale

Utři si ústa a vezmi si neurol...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kecal11

Pěkně jsi to vystihl. Normální člověk pochopí i s překlepem, hňup reaguje hňupovsky. Plně s Tebou souhlasím, ale s tou K4 nesouhlasím. Teď ji kupovat se mi zdá poněkud předčasné současné době. Jinak na Saxona už nereaguju, nemá to cenu a je to pod moji důstojnost a úroveň.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rady do začátku

Debata nám trochu ujíždí mimo téma, ale nevadí. Děkuji za rady těm, kteří je dávají. Dnes jsem provedl tu zálohu na DVBT, pověsil jsem na komín svou 15let starou anténu a navštívil odborný tvsat obchod, abych si vybral správný zesák, protože hned vedle mého bydliště máme LTE a starý předzesilovač v anténě to nerozchodí (kanál 59). Odladěno těsně před západem slunce, takže jsem se mrknul v HD na sestřih tour, to bylo radosti, že mám zase nějaký obraz, ale ty tři týdny bez tv to také ušlo. V obchodě jsem už domluvil předem starší skylink kartu za kilčo, takže super. Životnost televize je taková, jakou telku si koupíte, takže kdyby byla 4-5 let, už bych tu svou musel zahodit. Každopadně dokud bude obraz, bude u mě do roku 2021 nebo kdy mají vypnout dvbt a pojede jen dvbt2. Do té doby to řešit nebudu a jen si prostě myslím, že pak koupím 4K telku, protože ani jiné nebudou. fullhd televize s obrazovkou 50Hz, no děkuji ale nechci. Proto o tom 4K pořád uvažuji. Takže koupit musím nějaký přijímač a rád pročtu recenze těch, které zmíníte (ráno mrknu na ten VU+, díky). Jen se v tom nevyznám a tak budu rád, když mi třeba i poradíte, co to mám mít v parametrech uvedené a když to tam není, tak to je ten stroj, který je jen těžítko. Nevím, zda to zde platí také, ale zařízení se lépe aktualizuje, než televize, které končí podpora do roku na trhu, ale na přijímač mohu nahrát další apku a jede zase něco nového, co loni nebylo?

fati
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 6
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ja987

S tím naším SD a ostrostí jeho obrazu bych byl poněkud zdrženlivější. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra