Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Šlágr 2 - zakódováno

Zdravím,
mám, pro většinu zde asi úsměvný, problém.
Chodím po starších sousedech ladit Šlágr 2 a k mému překvapení jsem zjistil, že na rozdíl o "jedničky" je tento zakódován.
Bohužel v jednom případě (Ariva 203) jsem sice naladil, ale je černá obrazovka a text "zakódováno". Všechno ostatní šlape jak má. Reautorizace přes Skylink proběhla, přístroj běží po naladění už asi 2 dny, ale ŠLágr2 nenaběhne...
Myslíte, že je možné, že neprojdou zápisy jen pro tento kanál?
Děkuji za podnětné příspěvky, jízlivé poznámky k obsahu kanálu prosím až po vyřešení problému :)))

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 66
Odpověď v diskusním vlákně
 

kaspi

Napada ma iba jedine, kodovanie, mas nastavene Irdeto? Myslim, ze 0D96 k tomu ani nepripojili.. Malo by tam byt len 0624 a 0500 co je Orca.. To by mohlo vysvetlovat ze je kodovane..

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 125
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Mistře, jestli to nebude tím, že u uvedeného programu je CAID 0624
a Ariva s ICE kartou si s tím neporadí. ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Ariva 203 má CI slot, tak jedině nasadit Skylink ready Irdeto modulek... ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

@Mopky2 díky za jesnou odpověď
@Drobeček - ty jsi opět svou formou odpovědi nesklamal, ale taky díky.
Takže s tím nic neudělám, jedině zkusit poslat dotaz na Šlágr TV, jestli by se se Skylinkem nedomluvili, aby tam připojili i ten CAID pro Cryptoworks...

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Lepšie urobíš keď zavoláš vyrobcovi Firmware aby ten Cryptoworks z toho Firmware vymazal. A bude potom všetko OK.

Už tak urobili v Amiko prijímačoch, a prijímač na tvrdo načítava IRDETO.

skynett
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 711
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Jasně, kvůli tobě tam budou připojovat caid 0D96... ty jsi samá sranda při pátku. Určitě jim tam nejde několik dalších programů např. Prima Krimi, Seznam.cz ...., no a do roka a do dne nepůjde nic, protože se CAID 0D96 vypne komplet. ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

No teď jsem se díval, že Šlágr 2 je i v MUX12, který u nich chytnou, tudíž jim nabídnu možnost pořídit dvb-t2 přístroj + anténu za cca 1200Kč a ještě ušetří 1000Kč ročně za serpo.
Nakonec všechno zlé je na něco dobré :)))

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Jen nechápu, že Šlágr 1 je nekódovaný a Šlágr 2 je kódován. Že by to bylo pro vysílatele levnější?
Drobku nic ve zlém, já už si na tvé odpovědi zvyknul, ale informaci z tvých postů vždy člověk dostane R^ :laughing:

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

A když už bude volat tomu výrobci FW, tak ho požádat také o podporu dynamického camkey do FW, kdyby to Jarda rozjel... ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ drobeček

A to je taky problém, daš si urobiť jeden prijímač Skyling ready a všetko z neho vyčitaš a daš do ostatných prijímačov a môžeš zapinať toľko dynamik koľko len chceš.

skynett
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 711
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Kaspi, tak jim zavolej, proč je jeden program FTA a druhý ne a dej sem info...díky. :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

skynett, ano už se to řeší ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Nad některými dotazy a nápady by člověk i zaplakal...

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaspi

Protože Šlágr2 je pouze ve Skylinku tak je jasný, že si ho koduje.

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BOBSEN

A co dvb-t2?

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Už jsem psal do Šlágru, proč jeden kódují a druhý ne.
Nicméně nejrozumnější cestu vidím, jak už jsem psal výše, přechod na DVB-T2. Což mě udělá velkou škodolibou radost :8)

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaspi

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: To DVB-T2 to je teda terno :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: výhra nejvyšší :laughing: :laughing: :laughing:

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Sport 5 je v pozemáku taky volně a na satelitu v kódu (dokonce snad až od nabídky Smart výše) a nikdo se tomu nediví.
A přechod na pozemák je fakt terno jako hrom, z 30 HD v DVB-S2 jich najednou mít 5,5 v DVB-T2, přijít o slováky a další stanice... Hmm, pane Vachmajstr, vy jste hlava! :)))

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Už konečně pochop že důchodci ti na nějaké HD zvysoka kašlou.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

To je tvoje vize, leč realita je úplně jinde. HD chce každý bez rozdílu, kdo ho jednou viděl. Když sedneš do BMW, tak se ti zpátky do Trabuka taky nebude chtít a je šumák, jestli důchodce nebo puberťák nebo někdo v produktivním věku.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Každý? No když myslíš, já ti tvé iluze brát nebudu.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Čao.Myslím,že hodně důchodců má TV hlavně s malou uhlopříčkou (82-101cm) a fakt je jim jedno ,zda je to v HD nebo SD.(zde to není ani poznat).Zajímá je ten obsah.Dávám za pravdu Bidlovi.

pichac
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Takže pro mě problém vyřešen. Když jsem udělal průzkum, co milí sousedé sledují. Tak pantáta Šlágr, ČT24 a občas ČTsport. Panímáma Šlágr, ČT24 a něco o vaření na Primě.
Když jsem jim vysvětlil, jak je to s tím pozemním vysíláním, že ušetří ročně min.tisícovku, tak neváhali ani minutu, že jim to mám zařídit. Skylink mají zaplacen do půlky září, takže mám čas. A HD jim je zcela šumák, když jsem přepnul na Nova2, tak pomalu nechápali v čem je rozdíl...mají starší metrovku ledku. Mám pocit dobře odvedené práce :8)

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Pěkné přirovnání.
Kdybych to bral analogicky a dal mi někdo na výběr, jestli mít na každodenní ježdění 10km do práce Fábii, která bude jezdit zadara nebo 2.5litrový mercedes, který budu živit sám, tak neváhám ani vteřinu a už odjíždím fabkou :)))

.................

kaspi
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 821
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Šlágr 2 - zakódováno

Pohled některých diskutujících na důchodce je sice zajímavý, ale nejspíš vychází jenom z jejich představ. Už proto, že právě důchodci patří do té části populace, která na TV vejrá prakticky nejvíc a dobře si všimne rozdílu mezi HD a nějakou SD mazanicí. A s penězi u důchodců taky není problém, ti jsou schopni vyházet desetitisíce za hrnce apod. pitomosti, takže kvůli 1895Kč na 2 roky si nikdo žíly trhat nebude (navíc důchodci jsou poměrně konzervativní a neradi mění zažité).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 66
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra