Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

Dobry den. Prosim vas, muze se na Linuxovem prijimaci (konkretne Formuler F4 Turbo Combo) rozchodit prijem IPTV (konkretne sledovanitv.cz)? O tom prijimaci pisou kdeco, ale IPTV nikde nezminuji.

Resim ted utek od Skylinku (Technisat Technistar SIR, ktery mi az na obcasne problemy s nahravkami (CRM) celkem vyhovoval) k necemu bez vypalneho (zvitezilo DVB-T(2)). Prosel jsem kdejakou moznost, a tenhle F4 Combo se nakonec zda byt nejlepsi volbou. No, pri tom patrani po nahrade Skylinku jsem objevil IPTV, ktere mam u meho poskytovatele netu zdarma v cene pripojky. (Bohuzel u IPTV mi zasadne nevyhovuje politika nahravani - automaticke mazani zaznamu po 30 dnech - coz me mrsklo zpet k DVB-T(2)). Ale zas to zpetne prehravani se mi hodne libi, a chtel bych mit tu moznost. Narozdil od ostatnich clenu rodiny se k televizi totiz dostavam az ve zbytku meho casu, a to je obvykle max 2x do tydne v dobe, kdy zrovna nic nezacina - a kor ne muj oblibeny Columbo... :)

Levne STB pro T2 jsem prosel snad vsechny, a vsude je nejaky zasadnejsi problem (zlaty Dibox T22!!). A fakt, ze nektere levne STB (napr. SRT8211 a THT712) maji naprosto stejny FW me dohani k zoufalstvi. Ten Formuler neni zas tak hyper drahy, a dal by se zrejme vysperkovat k plne spokojenosti.

Dekuji za pripadne reakce ci tipy a preji vam hezky den!

Louskacek
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 1 390
Odpověď v diskusním vlákně
 

ANO, jde !

Formuler F4 turbo combo je dobrá volba.
Nemysli si ale, že to koupíš, zapojíš a máš vystaráno...
Ve firmwaru ( openhdf-6.3-formuler4turbo-34-20180501_usb.zip )
chodí plugin Archivy CZSK, hbbtv i streamy IPTV v settingu...
Nahrávat jde na USB disk, mazat nahrávky si musíš sám. Nikdo to za Tebe neudělá
Všechno je potřeba nejdřív do přijímače nainstalovat a také odladit.
Je to nádherná hračka, která Tě nakonec odmění.
Pokud si sám netroufáš na instalaci svěř to někomu ve Tvém okolí, který umí.

bob.r
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bob.r

Odpověděl jsi na zcela jiný dotaz

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

Playlist ve formátu m3u přetransformuj podle návodu, kterých najdeš milion po zadání do Google "m3u to enigma2"....

výsledek vrazíš do etc/enigma2/userbouquet.favorites.tv, restart a jedeš

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

Mám ale pocit, že jediná CZ služba, kde Ti dají M3U playlist je zapni.tv. U zbytku je podmínkou sledování v jejich aplikaci/boxu

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nahrávání...

Můžeš nahrávat klasickým způsobem kd si stiskneš Record, případně nastavíš Timer, avšak Time Shift nebo zpětné přehrávání (Archiv) je možné jen přes aplikace/boxy těch kterých providerů, ne v Enigma 2 strojích

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

Formuler je fajn, ale tlačit přes něho SD mazanice z pozemáku je asi jako 16" kola na Trabukovi :)))

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

Moc diky za Vase reakce! Sice, pokud spravne chapu to co pisete, to zrejme neumi v IPTV to, co by se mi nejvic hodilo (zpetne prehravani), ale i tak ho koupim. Fakt se mi tahle masinka libi, tak uvidime, co budu rikat za pul roku... :-) Jeste jednou diky a at se vam dari, kluci!

Louskacek
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 1 390
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

"zpětné přehrávání" majú služby typu "archív"! V týchto veciach máš zrejme "trochen chaos".
Ale môj názor:
Na IPTV, atď..., by som doporučil linux, alebo aj android zariadenia!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

Musíš si uvědomit, zda preferuješ prvotřídní kvalitu obrazu a perfektní komfort ovládání (Enigma 2), nebo načančaný rádoby efekt a hafo funkcí, které pro mě podstatné nejsou (Android Box)

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milan33

Ono, sú chvíle, keď je dobré mať poruke obidve možnosti - aj linux a aj android!

:)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Mě stačí, že na Dreamu jede CZ Sk archiv....

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

mna by skor zaujimalo ako rozbehat EPG na Enigme 2 ..mne vypise len nazvy stanic...ale ziadne picon ani co prave vysielaju..

fuckerman
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fuckerman

Zobrazenie picon si povol v nastaveniach, ak ich nemáš v boxe, nemá čo ani zobraziť. A EPG nemáš na Skylinku?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

Myslel som, že mal by si stiahnúť nejaké picony aby sa Ti po povolení zobrazili.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Louskacek

Pardon malo by to byť fuckermanovi

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

Picony na skylinku aj EPG ide ale tu sa pise o IPTV ..mne na IPTV m3u playlist vypise len nazvy programov...VU+ Solo 4K

fuckerman
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fuckerman

Tak picony musíš premenovať podľa channel reference. A epg obyčajne v takýchto linkách nie je.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

EPG na Enigma 2

...lze zprovoznit, ale je to placená služba, viz třeba https://epgguide.net a nastavit reference v playlistech. Podle mého to za ty ani ne tak prachy, ale hlavně práci nestojí

milan33
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 608
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jde na Linuxovych prijimacich i IPTV?

Pokud tvuj ISP podporuje sledování doporučil bych jejich IPTV box s androidem od srpna maji mit box který bude otevřený pro jiné platformy.

Ze CATV jsem presedlal do IPTV a jsem za to rad :D

linuxik
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 363
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra