Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Rozdvojka-satelit

Ahojte,potrebujem poradiť:existuje rozdvojka na príjem satelitného signálu z jedného LNB? LNB mám momentálne napojené do Dreamboxu,ale potreboval by som dostať signál aj do TV (kde je do CI modulu zastrčená karta DIGI SK).Ďakujem Vám.

gcs9058
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

Už to tady bylo, třeba zde
ttp://https://www.parabola.cz/forum/topic-91940/
dej do vyhledávání - rozbočení satelitního signálu ... . :8)

mkolega
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Nejlepší rozbočení satelitního signálu je nahradit normální lnb za twin, což je normální lnb, ale 2x. Samozřejmě musíš tahat druhý kabel od lnb k TV...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

8 roků na Parabole a hodíš sem takový dotaz? Cos těch 8 roků dělal?

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

promiň za upřímnost, ale když nechceš poradit, tak sem raději nic nepiš, tohle si jdi psát na ksichto knihu, tady tohle nikoho nezajímá

Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C 1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black Ultra 1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra relé Spaun SUR 211 F, TV Sony

fpsfps
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 1 978
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Pokud to není unicable LNB, tak to plnohodnotně rozbočit nepůjde.

Martin79
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 1 696
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fpsfps

Díky Tobě za radu. Moc pomohla mně i tazateli! :-)))

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Bud LNB unicable libovolné zančky nebo existuje jeste tohle Johansson 9640KIT jenze cena je kolem 2K dvakrt jsme to pouzil a funguje to problém je v tom že to ma docela útlum... Uvidis.

Ze CATV jsem presedlal do IPTV a jsem za to rad :D

linuxik
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 363
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Jen podotknu pouzival jsem to na stb co nepodporuji unicable trba digitv nebo freesat a tak...

Ze CATV jsem presedlal do IPTV a jsem za to rad :D

linuxik
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 363
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

Dej na tukana, je to nejlepsi reseni.

mkolega
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

linuxik

Nebyl bych si jist s unicable lnb, když to chce do tv...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

Najlacnejšie, najspoľahlivejšie a najjednoduchšie riešenie - dva samostatné koaxy napojené na twin LNB - rada od "tukan".
Nieje čo riešiť- kofola...
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Vieš enik, nie som až taký amatér. Na boku činžiaka mám tanier s twin lnb (spálňa+detská), a na vrchu to isté (obývačka) . Problém je v tom, že nám zateplili činžiak, a potiahnúť ďalší kábel cez 4 poschodia sa už nedá. Poznám aj Johanssona, ale potreboval by som jednoduché, dočasné riešenie, nakoľko sa v blízkej budúcnosti sťahujeme do domu. Ale ďakujem každému za radu. A ten, kto si tu len komplexy chce liečiť, radšej nech nepíše.

gcs9058
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Bylo mi to uplne jasny ze to je po cerstve zateplovacce :D

Ze CATV jsem presedlal do IPTV a jsem za to rad :D

linuxik
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 363
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

Tak to nerieš, keď nechceš do toho príliš veľa investovať, resp. nechceš kaziť fasádu na bytovke!
Keď sa nasťahuješ do RD, tak tam si to urob podľa vlastných predstáv...

Poznámka: Ak je tomu tak, ako vravíš, tak toto vlákno bolo zbytočné aj zakladať, pretože v oblasti satelitnej techniky sa zázraky nedejú a ty ako sám tvrdíš, v podstate na svoj problém odpoveď už dávno poznáš!

;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

gcs9058

no vidis,keby si hned v dotaze napisal vsetko to co v dalsom prispevku mohlo byt jasno a enik by urcite dal dobru radu.
nechapem ludi ktori davaju dotazy na forach vzdy len s 10% informacii, raz mi dokonca tu niekto vynadal preco som zvedavy na podrobnosti.
a potom na onom xichtbuku napise vsetkym zlodejom ze odchadza na 14dni na dovolenku. Rv

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

ja sem zkousel rozdvojkou ale problem je ten ze dva prijmace muzou prijimat jen stejne stanice ze stejnych frekvenci nebo pokud se navzajem nekoliduji, takze to funguje jen na 50% pokud jsou zapnute oba prijmace zaroven, pokud jeden ze dvou prijmacu je vypnuty problem neni.
proto jak uz tu bylo zmineno resenim je twin lnb.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sioga_bs

No presne na takéto info som myslel. Logické, že naraz 2 prijímače z jedného LNB nepôjdu. Takže rozdvojka to vyrieši (?) . Ďakujem.

gcs9058
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rozdvojka-satelit

Priority switch

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gcs9058

v tom pripade neni co resit, treba neco takoveho: https://www.inter-sat.cz/fte-rozbocovac-as-2-rozsah-5-2400-mhz-f-konektor_d2568.html

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra