Quantcast

Některé TV v Canal Digitaal přejdou z MPEG-2 do MPEG-4

| Martin Vyleťal | tisk

Provozovatel holandské satelitní placené televize Canal Digitaal provede začátkem měsíce března 2010 některé stávající programy ve standardním rozlišení (SD) z kompresního formátu MPEG-2 do MPEG-4.

Změna kompresního formátu se bude týkat 10 až 11 televizních stanic, které jsou šířeny v rámci nabídky provozovatele služby na satelitu Astra 1G (23,5°E). Do MPEG-4 přejdou programy Discovery Science, Discovery Travel and Living, E! Entertainment TV, Holland Doc 24, Body in Balance, NostalgieNet, Consumenten 24, Humor TV 24, Geschiedenis 24 a Het Gesprek. V pořadí jedenáctou stanicí šířenou v MPEG-4 může být Nat Geo Wild. Tu ale provozovatel získává v MPEG-2 od česko-slovenského Skylinku. Takže šíření NGC Wild v MPEG-4 by bylo na 23,5E zbytečně duplicitní.

Programy v MPEG-4/SD budou pro abonenty Canal Digitaal dostupné jen s HD set top boxy, které podporují kompresní formát MPEG-4/AVC (H.264).

Cílem tohoto kroku je zoptimalizovat náklady na distribuci programů a využít všech moderních technických prostředků k šíření programů.

Reklama
Vybrané články