CryptoBox 800 UHD

Polsko: Konec analogové TV za 29 měsíců

| redakce | tisk

Dne 1.3.2011 polská vláda přijala návrh zákona o digitálním TV vysílání, který určil den 31.7.2013 jako termín vypnutí posledního analogového terestrického TV vysílače v Polsku. Do té doby musí stanice přejít na digitální vysílání.

Přechodem na digitální terestrické vysílání vznikne prostor pro nové stanice.

V době vypnutí všech analogových TV vysílačů musí pokrytí digitálním signálem dosáhnout 95 procent populace. Diváci získají 20 bezplatných programů, které budou součástí tří multiplexů (mux1, mux2, mux3).

Podle vládního plánu bude první multiplex složen z programů TVP1, TVP2, regionální TVP a čtyř dalších stanic, které budou vybrány v rámci řízení polského regulátora KRRiT.

Multiplex 2 bude obsahovat stanice Polsat, TVN, TV4, TV Puls a dále čtyři nové programy vybrané KRRiT (TVN7, TV6, Polsat Sport News a TV Puls 2).

Po vypnutí analogových vysílačů vznikne prostor pro multiplex 3, ve kterém Telewizja Polska SA bude šířit svoje programy TVP1, TVP2 a regionální program. Stane se tak nejpozději 27.4.2014, kdy bude zahájeno licenční řízení na obsazení volných pozic po programech v muxu 1.

zdroj: satkurier.pl