Široká nabídka DVB-T antén

Nick Jr. a Nickelodeon z kapacity UPC DTH

| redakce | tisk

Na nedávno spuštěných nových testovacích pozicích na kapacitě operátora UPC DTH na satelitu Thor 6 se nacházejí programy společnosti Viacom International Media Networks (VIMN).

Na kmitočtu 12,073 GHz bylo po optimalizaci satelitní kapacity zařazeno celkem 7 testovacích pozic pro 3 MPEG-2/SD programy. Na těchto pozicích se nacházejí stanice Nick Jr. ve verzi pro český a slovenský trh a tentýž program ve verzi pro rumunský trh. Dále je zde i česká verze dětského programu Nickelodeon.

3 programy na sedmi pozicích znamená, že některé z nich jsou virtuální. Pozice Nick Jr. Czech (SVT) a Nickelodeon Czech (SVT) slouží pro potřeby společnosti Slovak Telekom (ST). Tyto pozice jsou zatím nedostupné pro DTH.

technické parametry - Nick Jr. Czech, Nickelodeon Czech:

• Thor 6 (0,8°W), freq. 12,073 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK

Rumunské a maďarské mutace programů VIMN se dnes objevily na kmitočtu 12,149 GHz. Tyto signály slouží pro zákazníky DTH služeb freeSAT SK, Magio Sat a Digi TV operátora RCS/RDS.

Změny parametrů programů VIMN souvisí s celkovou změnou distribucí stanic provozovatele. Připomeňme, že VIMN také mění transpondér programů MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 a VH1 Classic na pozici 19,2°E. Změna se tak dotýká i zákazníků platformy Skylink.