Quantcast
Další platformy

Skylink

Česko-slovenská digitální satelitní platforma

logo platformy Skylink Skylink je česko-slovenská satelitní platforma určená pro individuální příjem DTH (direct to home). Paket Skylink je k dispozici na transpondérech družice Astra 3B, tj. na pozici 23,5°E, poblíž nejsledovanějšího evropského satelitního systému Astra 19,2°E. Skylink dříve provozovaly společnosti TradeTec v Česku a Skylink na Slovensku. Aktuálně platformu Skylink provozuje a vlastní lucemburská mediální skupina M7 Group, která dříve převzala i konkurenční CS Link. Dnes služby poskytuje pod jednou značkou - Skylink.

Služba Skylink se od konkurenčních platforem Digi TV a freeSAT liší v obchodní politice a způsobu příjmu programů. Zákazník nedostane od provozovatele Skylinku žádný set top box, musí si pořídit vlastní, včetně komponent nezbytných pro příjem satelitních programů (parabola, konvertor, kabely...). Dále je nutný dekodér Irdeto nebo Viacces Orca (buď integrovaný v přijímači nebo externí modul Irdeto nebo Viaccess Orca) a přístupová karta Irdeto M7 Skylink, kterou je možné pořídit v prodejnách se satelitní a anténní technikou po celé České republice a Slovensku. V případě systému Viaccess Orca je karta Skylink již integrována v samotném dekódovacím modulu nebo v satelitním přijímači, zákazník tak ušetří za koupi přístupové dekódovací karty.

logo společnost SES Astra Základní programy v paketu Skylink jsou vysílány bezplatně a bez časového omezení. Nutné je uhradit nízký tzv. servisní poplatek. Zákazník si může pořídit i balíčky placených programů (Sport 1 HD, Nova Sport 1 HD, Viasat Explore, Viasat History HD, Nat Geo HD, Leo TV a další), včetně dalších programů ve vysokém rozlišení (HDTV) a prvního v Ultra HD. Pokud si objedná placené programy, servisní poplatek již neplatí - je obsažen v ceně služby.

Dekódovací karta Irdeto M7 Skylink po prvním vložení do dekodéru "otevře" programy nejnižšího balíčku DIGITAL - kromě všech programů skupin Nova, Markíza, JOJ a kromě hlavního programu TV Prima. Při koupi karty uživatel obdrží formulář - Žádost o aktivaci, který odešle na adresu uvedenou v Žádosti. Musí tak učinit od 15 dnů od prvního vložení karty do modulu, jinak bude po 20 dnech karta zablokována. Zaktivovaná karta umožní příjem všech programů, které daly souhlas k individuálnímu příjmu signálu. Alternativou je registrace karty přes internet. Jde o rychlý a jednoduchý proces registrování karty kdykoliv během dne či noci.

Příjem kódovaných programů je omezen Podmínkami použití dekódovacích karet Skylink.

Další informace o paketu Skylink