Quantcast
Další platformy

Telly - satelitní a internetová platforma

Digi TV

Koncem srpna 2006 dala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zelenou digitální satelitní placené televizi Digi TV na českém trhu. V praxi začala bojovat o abonenty bojovat s konkurenčními satelitními službami.

Digi TV začala nabízet své produkty začátkem září, krátce po souhlasu RRTV. Bezplatná telefonní linka, kde je možné si službu objednat, je v provozu od druhé poloviny srpna 2006. První montáže zařízení Digi TV se realizovaly začátkem září.

V roce 2015 byla představena Nová DIGI TV. Jedná se o technologickou platformu, která umožňuje kvalitnější služby – lepší kvalitu přenosu, více HD programů a samozřejmě i lepší set-top box. DIGI TV je atraktivní také pro sportovní fanoušky, jimž přináší exkluzivní nabídku fotbalu (anglická Premier League a španělská La Liga), tenisu (ATP World Tour) a bojových sportů (Enfusion Live). Pro ryze sportovní příznivce je k dispozici samostatný balíček SPORT PLUS.

Vedle satelitní služby byla spuštěna také internetová televize DIGI2GO, kterou si lze objednat zcela samostatně se set-top boxem či jako doplněk k satelitu. Výhodou je možnost naladění na každém kvalitním internetu až na 4 zařízeních najednou. Mezi další pozitiva je možnost zpětného zhlédnutí, archivu, kde se tyto přenosy archivují až 72 hodin, a nahrávání až 30 hodin záznamu po dobu 30 dnů.

Aktivace objednané programové nabídky je zdarma. Digi TV vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set-top box HD Kaon od operátora. K tomu nebo i samostatně lze přikoupit DIGI CA Modul, jenž spolu s dekódovací kartou DIGI umožňuje přenos digitálního satelitního vysílání přímo do TV, bez nutnosti připojení dalších zařízení.

Dne 1. dubna 2020 byla služba Digi TV rebrandována na Telly.

V základní programové nabídce Telly pro Českou republiku nechybí programy České televize, tj. ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT24 HD, ČT:D HD a ČT art HD, komerční kanály TV Nova HD, Prima HD, Prima Cool HD, Nova Cinema HD a TV Barrandov. Tahákem Digi TV v Česku jsou sportovní kanály Digi Sport dostupné na satelitu exkluzivně v Digi TV. Základní nabídka dále obsahuje známé kabelové stanice Animal Planet HD, Cartoon Network, Discovery Channel HD, Discovery Science, TLC, Eurosport 1 HD, Film+, AXN, Nova Sport 1 HD a 2 HD, Disney Channel, MTV Europe, VH1, National Geographic HD, Travel Channel, Viasat Explore, Viasat History a řadu dalších v SD i HD rozlišení. Nabídka programů se postupně rozšiřuje.

Základní nabídka Telly pro Česko zahrnuje přes 60 programů.

Instalace a aktivace objednané programové nabídky je zdarma. Telly vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set top box od operátora.

Další informace o paketu Telly (dříve Digi TV CZ)