Další platformy

Digi TV na českém trhu

Digi TV

Koncem srpna 2006 dala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zelenou digitální satelitní placené televizi Digi TV na českém trhu. V praxi začala bojovat o abonenty bojovat s konkurenčními satelitními službami.

Digi TV začala nabízet své produkty začátkem září, krátce po souhlasu RRTV. Bezplatná telefonní linka, kde je možné si službu objednat, je v provozu od druhé poloviny srpna 2006. První montáže zařízení Digi TV se realizovaly začátkem září.

Nyní je k dispozici Nová DIGI TV. Jedná se o technologickou platformu, která umožňuje kvalitnější služby – lepší kvalitu přenosu, více HD programů a samozřejmě i lepší set-top box. Nová DIGI TV kromě stejného ZÁKLADNÍHO balíčku nabízí také doplňkové balíčky EXTRA, SPORT, HBO a MAXI (veškeré kanály pohromadě). Cena základního balíčku je 299,- Kč/měsíc. DIGI TV je atraktivní také pro sportovní fanoušky, jimž přináší exkluzivní nabídku fotbalu (anglická Premier League a španělská La Liga), tenisu (ATP World Tour) a bojových sportů (Enfusion Live). Pro ryze sportovní příznivce je k dispozici samostatný balíček SPORT PLUS.

Novinkou je také internetová televize DIGI2GO, kterou si lze objednat zcela samostatně se set-top boxem či jako doplněk k satelitu. Výhodou je možnost naladění na každém kvalitním internetu až na 4 zařízeních najednou. Mezi další pozitiva je možnost zpětného zhlédnutí, archivu, kde se tyto přenosy archivují až 72 hodin, a nahrávání až 30 hodin záznamu po dobu 30 dnů.

Aktivace objednané programové nabídky je zdarma. Digi TV vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set-top box HD Kaon od operátora, který je možné si pořídit za 2500,- Kč (vč. DPH) v případě akční ceny nebo 49Kč/měsíc (při uzavření smlouvy s vázaností na 24 měsíců). K tomu nebo i samostatně lze přikoupit DIGI CA Modul, jenž spolu s dekódovací kartou DIGI umožňuje přenos digitálního satelitního vysílání přímo do TV, bez nutnosti připojení dalších zařízení. Cena tohoto zařízení je v případě akční ceny 1500,- Kč nebo 29Kč/měsíc (při uzavření smlouvy s vázaností na 24 měsíců).

V základní programové nabídce Nové Digi TV pro Českou republiku nechybí programy České televize, tj. ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT24, ČT:D HD a ČT art HD, komerční kanály TV Nova HD, Prima HD, Prima Cool HD, Nova Cinema a TV Barrandov. Tahákem Digi TV v Česku jsou sportovní kanály Digi Sport dostupné na satelitu exkluzivně v Digi TV. Základní nabídka dále obsahuje známé kabelové stanice Animal Planet HD, Cartoon Network, Discovery Channel HD, Discovery Science, TLC, Eurosport 1 HD, Film+, AXN, Nova Sport 1 HD a 2 HD, Disney Channel, Minimax, MTV Europe, VH1, National Geographic HD, CBS Reality, CBS Drama, Spektrum, Sport 1 HD, Travel Channel, Viasat Explore, Viasat History a řadu dalších v SD i HD rozlišení. Nabídka programů se postupně rozšiřuje.

Základní nabídka Digi TV pro Česko zahrnuje přes 60 programů.

Instalace a aktivace objednané programové nabídky je zdarma. Digi TV vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set top box od operátora, který je možné si pořídit za 1950,- Kč (vč. DPH) v případě Humax Digi, nebo jej splatit prostřednictvím 3, 6 nebo 12 splátek v průběhu roku. Druhou možností je získání boxu zdarma, pokud zákazník uzavře smlouvu na dobu minimálně jednoho roku.

Satelitní komplet skládající se ze set top boxu a paraboly je možné získat za 2480,-Kč (s přijímačem Humax). Uživatel jej může získat zdarma, pokud uzavře smlouvu na nejméně jeden rok.

Od září 2014 nabízí společnost Digi Česká republika alternativu pro příjem satelitní služby Digi TV. Společnost poskytuje externí přístupový CI+ modul DIGI Smart CAM, který pracuje ve většině moderních televizních přijímačů s integrovaným satelitním tunerem a rozhraním CI+.

Další informace o paketu Digi TV CZ