Quantcast

Praha bude hostit jubilejní 10. HbbTV Sympozium

| redakce | tisk

Desátý ročník HbbTV Sympozia a HbbTV Awards se uskuteční 9. a 10. listopadu 2022 v Praze. Spolupořadatelem letošního ročníku se stala Asociace komerčních televizí (AKTV). Oznámila to Asociace HbbTV, globální iniciativa zaměřená na poskytování otevřených standardů pro pokročilé interaktivní televizní služby dodávané pomocí vysílacích a širokopásmových sítí pro připojené televizory a set-top-boxy.

Sympozia se každoročně účastní provozovatelé platforem, vysílatelé, inzerenti, dodavatelé nástrojů a softwaru pro reklamu, organizace zaměřené na tvorbu standardů a technologické společnosti.

10. HbbTV Sympozium v Praze (foto: AKTV)
▲ 10. HbbTV Sympozium v Praze (foto: AKTV)

Loňského velmi úspěšného 9. ročníku HbbTV Sympozia a HbbTV Awards v Paříži se zúčastnilo kolem 180 návštěvníků. Jsme velmi rádi, že se naše další akce uskuteční v Praze, protože právě v zemích střední a východní Evropy hraje standard HbbTV důležitou roli a jeho význam roste. Tento krok je také oceněním velmi aktivního přístupu místních hráčů, kteří na trhu ve velkém zavádějí inovativní služby HbbTV,“ prohlásil Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV. „V AKTV jsme našli ideálního partnera pro organizaci, propagaci a realizaci celé akce.“

Těší nás, že se letošní ročník HbbTV Sympozia bude konat v Praze, protože popularita platformy HbbTV v České republice každým rokem roste. V současné době používá červené tlačítko téměř 2,7 milionu lidí, což je téměř čtvrtina naší populace. Věřím, že tato událost dokáže zvýšit povědomí o HbbTV nejen v řadách veřejnosti, ale zejména mezi klienty. Nabídne jim příležitost pro kreativní řešení, rozšíří vliv televizních kampaní a v neposlední řadě nabídne přesné regionální cílení,“ dodává Marek Singer, prezident Asociace komerční televizí a generální ředitel skupiny Prima, která je jedním z lídrů HbbTV na českém trhu.

Informace o programu konference, kategoriích udělovaných cen, účasti a příležitostech pro sponzorování a komerční podporu budou včas upřesněny.

Reklama
Vybrané články