Quantcast
CryptoBox 800 UHD

HD Suisse zahájil pravidelné vysílání

| Martin Vyleťal | tisk

Švýcarská televize SRG SSR dnes v 10:00 hodin spustila řádné vysílání programu HD Suisse ve vysokém rozlišení. Program se vysílá přes satelit Hot Bird (13°E), kde se vysílají i ostatní programy švýcarské veřejnoprávní TV.

HD Suisse bude vysílat přímé přenosy fotbalového šampionátu Euro 2008, který společně pořádají Rakousko a Švýcarsko. HD Suisse dále divákům přinese vlastní a koprodukční pořady televizí SF, TSR, TSI a TvR. Diváci se mohou těšit na sportovní přenosy, filmy, koncerty, hudební události, dokumentární filmy, seriály a dětské pořady. Z důvodu vysílacích práv bude satelitní HD signál kódován - podobně jako všech základních programů SRG SSR systémem Viaccess.

Program HD Suisse se vysílá na transpondéru číslo 85 satelitu Hot Bird 8 (13°E), na kmitočtu 12,399 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4 v MPEG-4/720p, kódování Viaccess. Signál dovedou přijímat všechny nové HDTV satelitní set top boxy s podporou DVB-S2/MPEG-4. Pro příjem se také doporučuje zobrazovací jednotka HD ready.

zdroj: S+K

Reklama
Vybrané články