Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

skylink nedava danove doklady

mate niekto skusenost? minuly rok som zaplatil servisny poplatok na siestich kartach. Ekonomka mi vratila potvrdenie o zaplateni platby, nakolko tie nie su danovym dokladom. Na infolinke skylinku mi povedali, ze oni danove doklady nevydavaju, takze mi to pri danovej kontrole ako naklad neprejde. Je to mozne, ze nejaka firma moze na Slovensku - v Cesku inkasovat bez toho, aby vydavala danovy doklad? Bezni smrtelnici musia mat na blocku milion udajov, este aj cislo topanok... Ze vraj preto, ze oni dane neplatia :fuming:

dalko
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 984
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance a joscer

Takže, každý živnostník podnikající v restaurační činnosti a využívající služeb SL, a dávající si do nákladů platby za činnost s tímto spojenou, musí požádat SL o zaslání smlouvy? Je to tak?

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

dalko

ano ty si typicky podnikatel. To vobec nie je tvoje vec, co si das do nakladov. Mozes dat len to, co povoluje zakon. Podnikatel nie je osoba mimo zakon, ma nie len prava, ale aj povinnosti.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

no mně to tak vychází, ale nejsem v tomto odborník, jen můj laický názor

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

pf09

Co přesně myslíš "druhou polovinou textu"? Pokud to co je za slovy "A platí:", to sice není takto ve VOP uvedeno, ale povinnost mít v tomto případě smlouvu jsem odvodil od části VOP, kde se píše o vypověditelnosti smlouvy v prvních 14 dnech platnosti, tedy:
"...pokud Uživatel v jejím průběhu odešle Poskytovateli oznámení, že od Smlouvy odstupuje. Ustanovení tohoto odst. 8.7. platí jen v případě, že Uživatel neuzavírá Smlouvu v rámci své podnikatelské činnosti nebo samostatného výkonu povolání."

No na to, že nelze karty Skylink jen tak používat při podnikání, ukazuje i podmínka, pro používání karty NEXT, kde je psáno:
"Kartu Skylink NEXT lze používat výhradně ve stejné domácnosti jako mateřskou kartu."
Je snad penzion se 6 pokoji domácnost?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

satman1@ Volání stojí jenom tolik, o kolik tě oškube tvůj telefonní operátor, s tím nemá Skylink nic společnýho. A ještě mu patří k dobru, že má klasický pevná číslo a ne nějaký ojeby s bílejma nebo modrejma linkama, jako třeba ČEZ, EON a další vychcánci.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

dobre, pozrime sa na to z inej stranky, aby sme neodbocovali od temy, ci mam alebo nemam uzavriet so skylinkom zmluvu.
Tento rok sa rozhodnem, ze budem dane priestory len prenajimat cisto ako FYZICKA OSOBA. Na buduci rok budem musiet spravit danove priznanie, kde musim priznat svoje prijmy, pricom do nakladov ako odpocitatelnu polozku si mozem dat vsetky naklady, ktore som mal s danym prenajmom, okrem ineho odpis budovy, nove kurenie, malovanie, elektriku, plyn, vodu a tiez servisny poplatok. Nebudem zivnostnik, nebudem mat zivnostensky list, len budem prenajimat svoju nehnutelnost. Ak moj prijem presiahne urcitu sumu, musim si podat danove priznanie a po vypocitani prijmy-naklady mi zostane zaklad dane. Kym vsetky polozky si mozem dat do nakladov, pretoze k tomu dostanem patricny doklad, tak serpo si do nakladov nemusim dat, lebo doklad nedostanem.

uz si rozumieme? to nema nic spolocne s tym, aku zmluvu mam so skylinkom uzavretu. proste mi nedaju adekvatny doklad o kupe nejakej sluzby/tovaru

dalko
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 984
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Dal jsem dotaz na FÚ: ... odpověď: musí být uzavřena smlouva na IČO.
Můžeme to uzavřít... dobře, vyřešeno k dennímu pořádku. PS: jsem netušil, že mě někdo donutí číst ty malé blechy ve VOP :-)

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

dalko@ Máš to celý načerno, žádný smlouvy se stanicema, ještě jsou tam i český programy na slovenským území, takže bejt tebou, tak jsem jak myška a vůbec na sebe neupozorňuju takovejma pitomostma jako jsou daňový doklady. Úplně to stejný je v každým druhý STA a je lepší do toho nešťourat.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

dalko

Co na tom pořád nechápeš? "Běžně" pořízené karty Skylink a za ně placené poplatky jsou určené pro DOMÁCNOSTI. U nás (nevím jak v SK) je domácnost definována takto:
"Domácnost dle §115 Občanského zákoníku tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby."
Co víc k tomu ještě potřebuješ vědět? Požádej Skylink o doklad a vypiš jim tam, jak karty používáš a proto, že potřebuješ ten doklad. No a uvidíš, tady už nic nevyřešíš.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

poldaS, moj dotaz na zaciatku nie je o tom, ci mam nieco na cierno alebo nie. Ked si pojdem kupit do stavebnin kilo cementu, tak predavajuci mi MUSI dat adekvatny doklad bez ohladu na to, ci si to davam do nakladov alebo nie.
liquere - to, co si dam do nakladov je CISTO MOJA VEC. ked pride danova kontrola, tak moze zvazit, ci ten alebo onen naklad je opravneny.
petersk - chod zajtra do newyorkeru a zaplat kartou. daju ti blocek aj napriek tomu, ze neplatis hotovostou do pokladni? ano a je to danovy doklad prave k tej platbe, ktoru ti stiahnu z bu. (liquere - tu koselu, ktoru si tam kupim, je uz na mne ci si ju dam do nakladov a obhajim ako spolocenske oblecenie na schodzky z klientami, ale danovy doklad dostanem)

dalko
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 984
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

joscer, co na tom nechapes, ze sa tu dotazujem, preco nejaka spolocnost podnikajuca na slovensku mi neda danovy doklad k sluzbe ktoru si od nej kupim a neriesim to, co si mozem dat do nakladov, resp, ci vyuzivam nejaku sluzbu opravnene alebo nie?

dalko
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 984
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Podstata bude asi v tom, že M7 tak nějak neplatí daně v CZ ani SK, ale poskytuje zde služby jakožto lucemburská společnost... takže ty platíš služby čerpané sice u nás ale zahraničnímu poskytovateli... přísl. zákony to zřejmě umožňují, ale bohužel nemám detailní znalosti o právu v této oblasti. Párkrát se to ale i zde na Parabole probíralo... třeba se někdo znalý ozve

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

dalko@ Doklad o platbě máš na webu v zákaznický zóně, konkrétně v položce HISTORIE OBJEDNÁVEK a vpravo Doklad. Jediný co tam není, je platba za serpo, ale to se jednoduše řeší tak, že si ve výši toho serpo napřed dobiješ Kredit (na ten doklad je) a pak z kreditu zaplatíš serpo na danou kartu. A dál to fakt neřeš, protože se pohybuješ na hodně tenkým ledu, navíc v dnešní době když všechny Novy a Primy chtějí extra platby za HD, je ten led skoro neviditelnej.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

dalko

to je dobre, ze si dal vediet ze mas tv na prevadzke /na izbach/ ak neplatis SOZA, cakaj. pride platba za kazdu tv...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

plaťe SIPEM,inkasem nebo bank.převodem a doklady máte v bank.výpisu.Tak jako banka není plátcem DPH, tak asi taky není Skylink

vladnaico
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 445
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

dalko: pokial potrebujes cisto iba potvrdenie o zaplateni, aby si si to mohol uviest v nakladoch (nepotrebujes rozpisany zaklad dane + dph), tak to plat vkladom na ucet v banke. Potvrdenie o zaplateni ti da banka (mas tam aj cislo uctu aj nazov partnera).

Pripadne to mozes uhradit postovou poukazkou (ustrizok si tiez mozes dat do nakladov).

RTX1
Registrace: 3/2012
Příspěvků: 5
Odpověď v diskusním vlákně
 

nedávno

jsem to psal,pokud zaplatíš serpo v prodejně,dostaneš doklad od skylinku a účtenku z kasy,která je kompletní daňový doklad do účetnictví,pokud tak učiníš,musíš platit koncese z každého televizoru+intergram+osa,to se ti vyplatí?,jak bylo psáno výše,buď jako myška,nebo to bude drahý a navždy R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RTX1

asi nejsi podnikatel,s takovým cárem tě finančák pěkně zdoplatkuje + doúčtuje pokutou

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

https://www.parabola.cz/forum/reply-725122/

R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Daňové doklady

Na Sk každý musí vydať daňový doklad je úplne jedno či platí zákazník v hotovosti ,kartou , prevodom . Čo sa týka podnikania ako fyzická osoba - nepodnikateľ ubytovanie , prenájom nehnuteľnosti, na SK je to legálne , podmienka registrácia na Daň úrade , dostanete pridelené DIČ ale nie IČO ktoré dostanú podnikatelia , takže v žiadnom prípade nejde o porušenie VOP , ale Skylink nieje , cz resp sk firma a dodáva službu v rámci EU a ak ju dodá platcovi DPH dodá ju bez DPH a prímateľ ju ,,samozdaní" ak dodáva fyzickej osobe = neplatca dane je dodaná aj z DPH ale tá sa odvádza do kasy krajiny kde je podnik registrovaný . Ďalšou vecou je , že ak zahraničný subjekt v SK dosiahne určitý obrat(35000) je povinný sa zaregistrovať ako platca na SK ale toto platí len pri tovare nie pri službách , zákon urobený tak aby tý rovnejší nemuseli dodržiavať to čo ostatný . Ale záver je taký Skylink neporušuje SK zákony pretože nieje SK subjekt a službu posiela do EU a ak v Luxemb. nieje potrebné vydávať doklad tak je to v poriadku.

EDUARD43
Registrace: 9/2007
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

přesně tak

pokud se zaregistruješ v Luxenbourgu,tak dostaneš DPH těch 5% tuším a to se vyplatí R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Debata o ničem, je to stejný jako když si dobíjím předplacenou kartu mobilního opa někde přes bankomat. Dostanu potvrzení o platbě, ale žádný daňový doklady s rozpisem DPH nehrozí.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

on píše,že nechce vratku DPH R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Peníze našich zákazníků si musíme zasloužit

27.02. ve svém článku tvrdí Jaromír Glisník:

Důležité je též uvést, že 21% z inkasované částky představuje DPH

Alvin
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alvin

A co se ti na tom nezdá?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra