Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

skylink nedava danove doklady

mate niekto skusenost? minuly rok som zaplatil servisny poplatok na siestich kartach. Ekonomka mi vratila potvrdenie o zaplateni platby, nakolko tie nie su danovym dokladom. Na infolinke skylinku mi povedali, ze oni danove doklady nevydavaju, takze mi to pri danovej kontrole ako naklad neprejde. Je to mozne, ze nejaka firma moze na Slovensku - v Cesku inkasovat bez toho, aby vydavala danovy doklad? Bezni smrtelnici musia mat na blocku milion udajov, este aj cislo topanok... Ze vraj preto, ze oni dane neplatia :fuming:

dalko
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 984
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

V Lucembursku je základní sazba DPH nejnižší možná v rámci Evropské unie: 15 %. Snížené sazby daně z přidané hodnoty jsou tři: 3 %, 6 % a 12 %.

Alvin
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alvin

"Důležité je též uvést, že 21% z inkasované částky představuje DPH"

neprotiřečíš si náhodou R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Já ne možná jenom ten pán v tomhle článku https://www.parabola.cz/clanky/5513/skylink-penize-nasich-zakazniku-si-musime-zaslouzit/

Alvin
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alvin

tak kecá,daně platěj v daňovým ráji R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Mne by nevadilo , že využívá daňový ráj,ale babička vždy říkávala kdo lže ten krade a stoho mám obavy..

Alvin
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alvin

Jenže ono už několik měsíců platí, že poskytovatel TV signálu platí DPH v takové výši, jaká je v místě poskytování služby. Ne jaká je v místě registrace poskytovatele. Takže M7 skutečně platí DPH ve výši 21% z plateb od nás. Nastuduj si poslední platnou legislativu.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

a jsme zase na začátku,pokud by platilo co píšeš,daly by ti daňový doklad R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Máš pravdu Od 1. 1. 2015 se mění pravidlo pro určení místa plnění u poskytování služeb:
- televizního a rozhlasového vysílání
- telekomunikačních služeb
- elektronických služeb
tímto se hluboce omlouvám Rv

Alvin
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

K čemu je ti daňový doklad?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

No - jak, pro - koho a má na to vliv, dodavatelský způsob, licence ...., atd.. Tak vlatně, jak to je ?? :))) R^ :)))

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

ptáš se jako vietnamský tržníkář,to je moje věc a dodavatel,který platí u nás DPH mě ho musí dát R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Joscer je jak Koudelka, tan také psal něco o zbytečném kusu papíru

:laughing:

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Jinak Jarda od května nasazuje serpo na karty T-mobile ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

drobeček

já věřím,že M7 platí řádně daně,mě jde o to pokud někdo může použít vratku DPH,tak tady to prostě nejde,nedostaneš doklad ,už jsem poslal dotaz do kanclu Babišovi,jestli mě odpoví,hodím to sem, pro info R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

drobeček

Kde jsem psal o zbytečném kusu papíru?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Těžko může někdo použít vratku DPH nebo si zaplacené služby dát do nákladů, když služby Skylink nejsou určené k využití při podnikání, ale pouze k využití v domácnosti abonenta jím nebo dalšími osobami žijícími ve této společné domácnosti.
Takže předpokládám, že příslušnou stať VOP, která o tomto pojednává, jsi přiložil k tomu dotazu do kanclu Babišovi.

Takže vlastně Koudelka měl asi tak trochu pravdu, jestli psal, že se jedná o zbytečný kus papíru. Nebo ne?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

pokud ptátce DPH má veřejný dům,penzion,hotel a platí těm všem osám atd,může to dát do nákladů a dph si odečíst,měsíčně/čtvrtletně,,,nebo sumu s DPH ročně při daňové povinnosti daně z příjmů.V obou případech je výsledek na vratku,stejný

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

Skylink fa.

Tak jsem si teprve těď stáhnul fakturu za poslední platbu a neudává sumu DPH.A další platba přes SMS tam není ani uvedená,možná se spožděním mi dojde ůčet za tu legraci(Už ji mají 3dny v keshi jako ty banky,ty to taky ohřívají)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran

Ale nemůže k tomu podnikání využívat služeb Skylinku, teda pokud nemá zvláštní smlouvu s M7, protože mu to nedovolují VOP a tedy mu jakýkoliv doklad, který by byl vhodný jako uznatelný náklad, je k ničemu. Teda pokud nechce podvádět.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Nie som až taký odborník, ale denno denne pracujem so zákonom o DPH, takže trošku odbornejšie vysvetlím ako to je z daňovým dokladom od Skylinku. Takže najdôležitejšia je táto zmena:
Od 1. januára 2015 sa vo všetkých prípadoch poskytovania telekomunikačných a vysielacich služieb nezdaniteľným osobám uplatní nové pravidlo upravené v § 16 ods. 14 zákona o DPH, podľa ktorého je miesto dodania uvedených služieb v tom štáte, v ktorom má príjemca služby, nezdaniteľná osoba, sídlo, bydlisko alebo v ktorom sa obvykle zdržiava (štát, v ktorom je príjemca služby usadený).

Dôraz je kladený na "nezdaniteľným osobám". To znamená, že neplatcom DPH. A kedže na nezdaniteľnú osobu sa nevzťahuje zákon o DPH, v takomto prípade nie je povinný vystavovať daňový doklad /ktorý je definovaný len v zákone o DPH, v ostatných zákonoch sa používa pojem účtovný doklad/.

Akvšak keby Skylink dodával svoje služby zdaniteľným osobám, stále je dodanie takýchto služieb v rámci EU, takže oslobodené od dane /tzv. samozdanenie/. Platcovia DPH, ktorý podnikajú v rámci EU vedia čo to je. Takže odpočet DPH nie je možný.

Ešte pripomínam, že Skylink neplatí 21% DPH priamo na Slovensku alebo v Čechách, ale do EU, ktorá DPH rozdeluje medzi členské štáty.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

tak to je vlastně skylink moc hodný,že nedává daňové doklady,někdo by to mohl omylem uplatnit a dopustit se ze své neznalosti nechtěně podvodu,

"""SKYLINK M7 děkujeme,že nás chráníte"""

R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Bolek polivka by povedal : "ku...rvy su to".

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Je dobrý si nastudovat Zákon o DPH, ve kterým se naprosto jasně uvádí, že daňový doklad se vystavuje při "dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě povinné k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani". Z toho tedy plyne, že fyzická osoba nepodnikající dostane leda kulový a ne daňovej doklad, kterej ji navíc k ničemu není :)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

daňovej doklad dostane v Tescu na rohlík a máslo i desetiletý dítě R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink nedava danove doklady

Ale Tescu nevadí, že to dítě použije rohlík a máslo k podnikání a doklad dá do účetnictví. M7 služby Skylinku pro využití při podnikání nedodává.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra