Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Výběr televizoru 4K ?

Dobrý den,zajímá mě,zda je v současné době k něčemu dobré zakoupit tv se 4k např.Samsung UE55KU6072 nebo raději zvolit investici do větší obrazovky ale jen s HD rozlišením.Používám Skylink..

Děkuji

nisanik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 16
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Vysvětlení je v tom, že kdo si koupil UHD krám, tak má problém přiznat barvu a začne vymýšlet všemožný teorie o tom, jak jeho předraženej papundeklovej šrot za pár tisícovek umí zázračnej upscaling z HD do UHD. Vše samozřejmě podloženo tvrzením výrobce a prodejce, aby to mělo ten správnej říz :D

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Představa

Jak do toho UHD nacpu Filmbox SD je přímo na rychlé opuštění místnosti na hajzl a hned ze dvou duvodu najednou. :laughing:

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

name R^
poldas R^
kristian1, on existuje aj UHD TV ktorý to vstupný signál nedopočítava do UHD rozlíšenia?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Ako vidím si nejaký "papundeklový šrot". Je mi jasné, že absolútne nevieš, že o čom je reč. Že máš finančné problémy kúpiť 4K TV. Je to Tvoj problém. A Tvoje teorie si nechaj pre seba.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Potrefená husa zakejhala :D

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Tak isto, podľa Teba. Nemáš ani šajnu, o čo ide.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

HD obraz je samozrejme na UHD tv znatelne lepsi. Neni to ani nahodou srovnatelne s nativnim UHD, ale pokud je clovek zvykly na UHD upscaling a najednou prejde k HD telce, tak ten rozdil jasne vidi.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mikek

R^ R^ R^ R^

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Jasně, kde nic není, tam někdo vyčaruje zázrak, a to za pár šupů co ty křápy stojí. A zazvonil zvonec a pohádkám byl konec :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

diskuze

Svou zkušenost rád napíšu - vlastním 4K Samsung 55". Porovnáním full hd vysílání opravdu na 4K znatelně lepší obraz než na full HD TV (Panasonic), při EURU na TRT 4K samozřejmě ještě výrazně lepší.

vjosef
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

To je jasný, vyhodit tolik peněz, tak bych to asi obhajoval stejně :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Jasné, ak nemáš peniaze tak nediskutuj.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Lepší nemít peníze a nekoupit šrot, než jako ty lozit po splátkových firmách a žebrat o úvěry :D
Jinak přesně to popsal uživatel name na předešlé straně v posledním příspěvku a není co dál řešit.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Nemá to význam s Tebou diskutovať o niečom, o čom nemáš ani šajnu a hlavne peniaze. Seba si môžeš ukludňovať, že je to tak, ako myslíš. Ale nie je to tak.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

pustím si

VHS,pak si pustím DVD nahraný z VHS,tak to myslíte,že jsem to vylepšil?? UHD má jen víc bodů na zobrazovači,jinak se nic nezměnilo,pak by mohl skylink vysílat ty SD s.r.a.č.k.y. dál a my si koupíme UHD TV,dobrý vtip

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@nisanik

Vem rozum do hrsti a trochu uvažuj. Za 22 kKč pomalu nekoupíš rozumnou Full HD TV. Ty si chceš za stejné peníze koupit UHD, která je na výrobu náročnější a dražší, takže je proti té Full HD odrbaná (například má jen shitový 50Hz panel, šetřilo se na CPU a tedy kvalitě interpolace apod.). Tebou vybraný model má například také HbbTV ve verzi 1.0, takže pokud v rámci aktualizace firmware nedostane neaktualizaci na verzi 1.5, tak nezíská (sice pofidernou) certifikaci "DVB-T2 ověřeno".

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Primitivní moudra o nulách a jedničkách a dopočítávání/vymýšlení neexistujících bodů jsou akorát k pobavení, tak jednoduché to samozřejmě není, hlavní je vždy konečný obrazový výsledek a ten se u různých televizí setsakra liší, kdo to nevidí je slepec. Holým faktem je, že za pár měsíců už TV vyšší třídy jinou než s panelem UHD nekoupíš, ale dnes ještě určitě není hl. kriteriem výběru kvality TV HD nebo UHD panel. Při rozhodování je třeba porovnávat konkrétní modely TV, ne obecně která značka je lepší...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Pro tebe primitivní moudra, pro znalé pak podstata zobrazení digitálního vysílání. Stačí si nastudovat alespoň základy. Ale je jasný, že kdo to nechce slyšet, ten to neslyší. Příměr pierrepetra o tom, že by se mohlo pořád vysílat v SD a kupovat UHD panely je pak víc než výstižný :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

@PoldaS ..píšeš na jedné straně "předražený papundeklový šrot" a kousek dál "křáp za pár šupů" .Jinak z Tvých příspěvků je cítit zášť,víc netřeba komentovat.
Můj názor nebo spíš dojem je ten,že rozdíl mezi FullHD a UHD4K viditelný je.Potvrdil mi to i kamarád,který má "jen" fullHD a přišel se podívat na UHD...subjektivní dojem? Znatelný rozdíl je však u SD programů,na fullHD se ještě dají,ale na UHD jsou nekoukatelné.
4K UHD jsou asi u nás hudbou hodně vzdálené budoucnosti,a tak jde o to,komu se chce už nyní do ní investovat.

sigur
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Boj jestli FHD nebo UHD si musí vybojovat každý sám. Já jsem ho vybojoval tak, že jsem si přes internet pořídil UHD a 14 dní jsme měl puštěné 2 televize vedle sebe, abych ji případně mohl vrátit. Po tomto srovnání mohu potvrdit, že ve všech režimech, zdrojích signálu a typech pořadů je na UHD vizuálně lepší kvalita obrazu než u FHD. Zejména z IP STB vylepší obraz až neskutečně. Jediný horší obraz dávají staré digitální záznamy ČT, které oni nějak přepočítávají do HD a podruhé je přepočítá televize a nějak to na sebe nesedne. Těch naštěstí není mnoho.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

sigur@ To co píšu se nijak nevylučuje. A zášt nad čím? Ze výrobcům a prodejcům nežeru kecy o UHD? :)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Nie je to zázrak, ale je to tak. napr. ČT Sport HD počas olympiády na telke UHD bolo o poznanie lepšie ako na klasickom Full HD televízore.

Paterliny
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 216
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Rodiče mají Skylink a pořídili si LG 60UF695V. Čekal jsem , že se na to nebude dát dívat ale překvapilo mě jak je obraz dobrý.

snoop69
Registrace: 8/2006
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Paterliny@ Na jakým "klasickým" HD televizoru? Možná na nějakým z Tesca nebo Kauflandu. Jinak je vždycky nejlepší obraz, když se formát vysílání shoduje s nativním rozlišením panelu a nedochází k přepočítávání do vyššího rozlišení (s čímž mají problémy i profi zařízení za astronomický částky, natož aby to zvládnul nějakej střep z maloobchodu).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

poldas

zajímavý, že se tu již několik lidí shodlo, že kvalitní HD (např. EURO, olympiáda) je na UHD TV podstatně lepší zobrazené, dokonce i omar3 to porovnával na dvou TV vedle sebe (stejně jako já). A je to prostě fakt. Ti co tady vedou teoretický řeči a na vlastní oči to neviděli, to zřejmě vidět nechtějí. Jejich volba.
Mimochodem já jsem ještě v porovnávání šel dál - TRT 4K oproti ČT sport HD ze Skylinku, samozřejmě 4k nativ paráda, ale ani FHD ČT s funkcí dopočtu UHD (která se detekuje na TV) vůbec neodpovídalo tomu, že by teoreticky obraz měl být 4x horší. Oproti tomu FHD ČT 4 na FHD TV tam je rozdíl znatelný opravdu.

vjosef
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 302
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra