Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Výběr televizoru 4K ?

Dobrý den,zajímá mě,zda je v současné době k něčemu dobré zakoupit tv se 4k např.Samsung UE55KU6072 nebo raději zvolit investici do větší obrazovky ale jen s HD rozlišením.Používám Skylink..

Děkuji

nisanik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 16
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vjosef

S prvním odstavcem souhlasím, je třeba opravdu nejďrive vidět a pak soudit a psát:)
Příští tok přecházím kompletně na 4K hardware. Feedů je už nyní spousta, aby to mělo smysl.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@name

Kvalitní interpolace to skutečně může zobrazit lépe, ale na to je potřeba rozumná TV, ne ta nejlevnější odrbaná UHD srágora, která zvládne s pomalým CPU max. obyčejnou lineární interpolaci (trochu přeháním), namísto kvalitního algoritmu.
Lidský mozek se nechá strašně snadno ošálit.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Děkujimoc za vaše názory,je to asi opravdu o ceně a mě model tv Samsung na který jsem se ptal zaujal.Víc peněz do toho dát nechci,tak se budu muset rozhodnout co dál....přesto všem děkuji.

nisanik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 16
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

vjosef@ Že tady 3 lidi cosi uvedou (když taky naopak další 3 lidi uvedli přesnej opak), to o ničem nevypovídá. A už vůbec ne nějaký pochybný srovnání, kdy kdosi ani nenapsal na jakých typech to srovnával. Prostě a jasně, jak máš jednou signál 1920x1080, tak z něho nikdy nevyčaruješ nic lepšího a možná nějaký profi zařízení na upscalování podá slušnej výsledek, ale ne home televizor za pár kaček. S tím je potřeba se smířit a ne tady jak kolovrat furt obhajovat něco jenom proto, že zrovna člověk udělal tu chybu a UHD televizor v nevědomosti koupil.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

...podla tvojich prispevkov je zrejme, ze si este vysielanie na TV UHD (4K) NEVIDEL a vobec 4K NEROZUMIES, dalej s tebou diskutovat (a nielen k tejto teme) nema zmysel. HOWGH!

johnysk
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Řešit se mnou marketingový kecy výrobců a prodejců opravdu smysl nemá. Na HD vysílání HD televizor, na UHD vysílání pak UHD televizor. Všechno jinak je špatně a nic na tom nezmění ani výkřiky do tmy typu NEVIDEL, NEROZUMIES, HOWGH! a další bláboly, sorry :D

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

No a jak je to s STB 4K na full HD plazme??

Dreambox DM900,Sony BRAVIA KD65AF8 OLED

Pepik71
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 568
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

johnysk@ Vlastně v jedný věci s tebou souhlasím - opravdu jsem NEVIDEL ani jeden UHD televizor, co by zobrazil HD vysílání líp, než přímo HD televizor :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@nisanik

Nevím, jestli ti to bude k něčemu, ale před pár dny jsem testoval UHD vysílání z Kamzíku a z celé prodejny to naladil korektně pouze Samsung UE55JU6072. Nevím, jak se technicky liší od tvého vybraného, v názvu pouze o jedno písmenko.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Bacha na RGBW 50Hz,tzv.falešné UHD,jak to přesně poznáš ti neřeknu-neb jsem to vyčet,ale je jich hodně v nízkých cen.kateg.,zjisti si to! :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

UHD bude určitě lepší než HD

UHD bude určitě lepší než HD, ale ....
Doporučuji ti prokousat se přes tento skvělý článek, kde např. zjistíš že v současnosti výhod UHD s OLED obrazovkou moc prakticky nevyužiješ, i když ty ses na OLED 4K zrovna neptal =
http://www.blu-space.cz/single-post/2016/06/14/Co-je-4k-Ultra-HD-V%C5%A1e-o-UHD-4k-HDR-WCG-Ultra-HD-Bluray-a-problematice-nov%C3%BDch-form%C3%A1t%C5%AF-videa

jwalker
Registrace: 5/2011
Příspěvků: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

4k__

http://avmania.e15.cz/kdy-koupit-televizor-s-ultra-hd/4k-rozlisenim

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Děkuji za odkazy...už jsem to pročet,vzal bych to UHD A HD tak remízově,ale UHD spíš zbytečné....asi navštívím obchody a zkusím porovnat sám.

nisanik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 16
Odpověď v diskusním vlákně
 

@nisanik

Ať už si koupíš jakoukoli televizi, mĕla by mít T2/S2 HEVC (h.265).

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

saxon

Už máš vybraný sat, nebo čekáš na nové modely, co by měli přijít do vánoc?

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

nisanik

jak píše uživatel
rs505

UHD,pokud máš na tom co pouštět,HD ti to nevylepší,ale rychle zapomeneš jak to bylo dřív a nakonec si budeš chrochtat,jak jsi dobře koupil a ve finále to tady budeš chválit a doporučovat dalším nerozhodnutým,HD na UHD je tak jako pseudo stereo z mono,nebo pseudo quadro ze sterea,takovej dobrej pocit,jestli víš o čem píšu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Já jsem koupil tenhle :
55" 4K Samsung UE55JU6072 H.265 (HEVC)
Stál 20.000Kč v Elektoworldu, mám ho 3 měsíce a TV je super zvláda HEVC H.265 má sat tuner s CAM a Skylink ICE jede super programy si třídím v PC přes Program... ChanSort. ;)

48" LED FullHD Thomson 48FU4243 KAON DIGI 0.8W Thor - FE 80cm 55" 4K Samsung UE55JU6072 H.265 (HEVC) Tuner v TV H.265 DIGI CamModul 0.8W Thor FE 80cm.

Farell
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 644
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tukan

Přece nové Ultimo:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Tv je potřeba si vždy před koupí nechat předvést.Každý může na obraz reagovat jinak,každý nemáme stejné oči.Obecně si stojím za tím,že investice do UHD se vyplatí do budoucna.Nejsem z těch,kdo si kupují TV každých 3-5 let.Proto jsem koupil UHD a budu čekat,že bude UHD vysílání časem běžným standartem.Už teď je ale obraz na UHD o třídu lepší,než FullHD.
Chce to ale alespoň střední třídu,cenově cca 25-33 tisíc.Tyto TV mají již zpravidla 100-120hz panely.U nižších tříd televizí UHD,v cenách kolem 20 tisíc bývají jen 50 hz panely ..a možná i tom jsou spory v této diskuzi.
Dobré stránky ohledně TV panelů: displayspecifications.com

sigur
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sigur

tak tak.presne. to je ono.on je rozdil tv za 50-70tis s 800hz a pak tv za 20tis a 100hz 😀 a o tom to je 😀

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Navíc,co jsem zjišťoval,televize za cca 20 tisíc mají zpravidla jen 50-60 Hz,lepší střední třída kolem 30 tisíc 100-120 hz.
Dnes jsem otevřel reklamní noviny nejmenovaného elektroobchodu a v technických údajích skoro u všech modelů udávají nejenom tradiční zavádějíci informace(1200 hz..uff),ale i doslova lživé(uvedeno 100hz,ve skutečnosti 50 hz).Opět odkazuji na stránky displayspecifications.com

sigur
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sigur

To je bohužel smutná skutečnost. Proto bych všem kupujícím z řad laické veřejnosti doporučil vyhledat v okruhu jejich známých nĕkoho, kdo se v problematice orientuje a poradit se nejdřív s ním.

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Hlavně si napřed ujasnit, jakej signál budu chtít přijímat. Pokud ne mizernej pozemák s SD mazanicema, tak nemusím pozemní tuner vůbec řešit.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

sigur

pak se modlit hned po dvouleté záruce,jinak souhlas

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr televizoru 4K ?

Chci jen podpořit názory od poldas a name.

tatin
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 108
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra