Quantcast

Fox Kids mění název na Jetix

| Tisk

logoSpolečnosti ABC Cable Networks Group, Fox Kids Europe N.V. a Fox Kids Latin America oznámily, že představují Jetix jako jméno jejich společné světové programové skupiny.

Unikátní jméno Jetix bylo vytvořeno s cílem najít slovo, které vystihuje nejlépe děj a dobrodružství, a přesto by mohlo být užíváno na mnoha světových trzích a nebylo současně názvem něčeho jiného. Mezinárodní výzkum uskutečněný mezi dětmi a připravený speciálně pro tento projekt ukázal, že tento cíl byl splněn. "Jetix se zařadí mezi široce distribuované televizní kanály pro děti na celém světě a je přehlídkou současných i nových akčně-dobrodružných programů mezi které patří nové díly známých seriálů typu Power Rangers," řekla Anne Sweeney, presidentka ABC Cable Networks Group a Disney Channel Worldwide.

Bruce Steinberg, předseda a výkonný ředitel Fox Kids Europe řekl: "Jetix posílá Fox Kids nabídku vzrušující zábavy k dětským divákům na celém světě. To posiluje partnerství Fox Kids Europe s Disney a umožní nám vytvořit jedinečné programy plné vzrušení, které přinášíme většímu počtu diváků a být i nadále úspěšní jako panevpropská společnost zabývající se akčně-dobrodružnou zábavou. Budeme upevňovat toto nové sdružení, abychom mohli úspěšně pokračovat v rozšiřování programové nabídky na našich kanálech, spotřebitelských produktů, distribuci programů a internetových a interaktivních činností."

Diego Lerner, president společnosti The Walt Disney Company Latin America, a výkonný ředitel Disney Channel a Fox Kids Latin America, komentoval uvedení jména Jetix: "Díky úspěšným akčně-dobrodružným dětským pořadům na Jetix a výborným dětským a rodinným programům na Disney Channel máme nyní v Latinské Americe k dispozici jedinečnou nabídku - pevnou a vysoce kvalitní kombinaci televizních kanálů pro děti a rodiny a současně skvělé místo pro reklamu, která osloví diváka."

Programové bloky Jetix se objeví na televizních kanálech Fox Kids v Evropě a na Středním Východě již v dubnu 2004 a budou postupně přecházet k užívání jména Jetix na podzim roku 2004. Jetix nabídne původní a získané akčně-dobrodružné seriály, jakými jsou například pořady jako Power Rangers. Jetix bude vysílat celkem v 18 jazycích a dostane se do 137 miliónů televizních domácností v 77 zemích.Fox Kids, budoucí Jetix, patří mezi nejoblíbenější dětské kanály v kabelových sítích, stejně tak i v satelitní pay-tv UPC Direct, kde vysílá denně od 6. do 19. hodiny na družici Astra 1 (19.2°E), na freq. 12,382 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4, na parametrech: Video PID 351, Audio PID 361, Service ID 20316. Signál je kódován systémem Cryptoworks. Denně po skončení Fox Kids vysílá 4 hodiny ESPN Classic Sports.

využito informací Mam.cz, autor -zem-

redakce

Reklama
Vybrané články