Quantcast

pay-tv nebo-li placená televize

Anglické označení pay-tv, které se používá i u nás, označuje placenou televizi. Ta může být nabízena různou formou distribuce - přes kabelové sítě, satelity, DVB-T, DVB-H, IPTV, internet a podobně.

Za příjem programu / programového balíčku se platí pravidelné měsíční / roční poplatky. Pro příjem je nutný přijímač s dekodérem a dekódovací kartou, která odblokuje programy pro příjem.

Jako kódovací (kryptovací) systém se používá některý z komerčně dostupných systémů od jejich majitelů - Conax, Irdeto, Viaccess, Videoguard, Mediaguard, Nagravision či jiný. Na základě potřeby provozovatele placeného vysílání může být přijímač s dekodérem a kartou spárován - to znamená, že přístupová karta bude fungovat v tom jediném přijímači a v žádném jiném. Karta nebude fungovat v jiném přístroji (modulu).

Pokud uživatel nemá přístup k placenému programu (nemá dekodér a aktivní kartu), uvidí na digitálně šířených programech jen černou obrazovku. V některých případech s informačním proužkem ve znění: Program není k dispozici nebo je zakódovaný.

NAVŠTIVTE TAKÉ: