Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Frekvencia 11973, vertikál na Astre 23,5 E Skylink

Nazdar,aj Vy máte prosím Vás, problém , s touto frekvenciou,mne úplne vypadla ?

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Frekvencia 11973, vertikál na Astre 23,5 E...

funguje...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 301
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : lance

Tak to už nechápem,často mi vypadáva,niekedy však ide OK, žeby LNB ? Ostatné frekvencie však idú dobre ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lyric2

Dobrý deň aj mne vypadáva táto frekvencia11973 často raz ide potom zas nie už som nastavoval aj satelit ale nepomohlo neviem si radi ešte vyskúšam vymeniť konvertor

Lyric 2
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : Lyric2

Tak to potom v LNB skôr nebude, podobne ako keď vyoadávala Novasport 3 a 4 ..

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

..ked to nie je tajomstvo, z akého si mesta?? V niektorých mestách a ich okolí sa môžu vyskytovať určité problémy.Satro má vysielače, ktoré vysielajú tv a net práve v pásme 11,7-12,1Ghz vertikál a to môže rušiť aj dané tp, prípadne ich odreže úplne.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lyric2

Som z Levic

Lyric 2
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lyric2.

Som z Levic a Ti

Lyric 2
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lyric 2

..ja z Nitry a Satro má vysielač tiež aj v Leviciach, ale neviem presne, nikde som sa to nedopátral či tam vysielajú aj tú "optiku bez kábla".Všimni si, či tam nie sú klasické paraboly nasmerované niekde na nejaký pozemný vysielač

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Romannitra

Ja som z Trnavy.Mne sa zdá,že to nebude rušenim
vysielačom Satro,momentálne mi vypadáva aj obraz na Novasport 3 a 4 a nemôžem vôbec naladiť niektoré stanice po preladení ma frekvencii 12090, vertikál ...
Ale keď odíde LNB,tak iba v jednom pásme, aj som čistil konektory,lebo kvalita signálu kolísala na tých Novasportoch a nič, ostatné programy mi idú,čiže parabolu nepohol vietor.
Aj keď pozerám na ten frekvenčný rozsah toho Satra, tak to sú frekvencie programov, čo mi nejdú, to by sa musel k tomu vyjadriť niekto z Trnavy

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: SATRO

Tak so zistil,že Satro má dva vysielače DVBT v Trnave na frekvenciách 594 MHz a 570 MHz, ten druhý, by mal byť niekde v blízkosti môjho bydliska, ale tie frekvencie sú úpne odlišné od satelitných frekvencií, tak by to nemalo rušiť ..

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Frekvencia 11973, vertikál na Astre 23,5 E...

Vyzkoušej jinou sat anténu i svod, například solo na balkoně na provizorním držáku(rovnou do receiveru). Podle mě je problém v samotné anténní instalaci. Zemní smyčka, impedanční nepřízpůsobení, odrazy atp.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 634
Odpověď v diskusním vlákně
 

bystrik

Před úpravou parametru ti to dělalo taky? Co koaxial ve venkovní casti, nemáš ho někde popraskaný? Díval si se? To muže být taky příčina problému na daném TP. Co středový vodič koaxialu, nebylo to zrezivělý, zoxidovaný po letech provozu u toho f ká na výstupu LNB konvertoru.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

bystrik

Jaký typ LNB konvertoru používáš pro příjem Skylinku, jednoduchý samostatný LNB pro příjem jedné družice nebo monoblock pro příjem dvou družic.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

bystrik

tím DVB-T by to nemělo být, V mém místě příjmu je signál v okolí ze silných vysilacu CRA na kanálu 33 570 Mhz, který se odráží i od okolních paneláku a budov z jižní strany ze severu a severozapadu. Nic takového jsem zatím nepozoroval u mých instalaci pro známé. Tento TP jede vpohode bez výpadku jak se samostatným LNB konvertorem, tak s monoblockem na Astre 23,5E. Použil jsem převážně zn. Inverto s delším krkem vlnovodu ozarovace, kvuli multifocusu, v některých případech i jinou značku.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Satro v Trnave nemá žiadne vysielače, t.j. ani tie vysielajúce v DVB-T/T2! Frekvencia 594MHz patrí Towecomu, je tam Plustelka a cez frekvenciu 570MHz vysiela spoločnosť Spectrum Group - lokálne vysielanie.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 825
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mmiriboy

Mmiriboy, vďaka Ti za info,tiež mi to bolo čudné, že mi to vyhľadalo,že má tie vysielače Satro, lebo som to v minulosti aj skúšal tie programy, na kúsok koaxiálu v zastrčke pre antény TV, mi tie programy parádne išli a vtedy to mal Towercom.
Tak to rušenie nemòže byť od nich. Fakt uź neviem, čo robiť,Ty si známy odborník, už sme si nie raz písali, čo by si mi poradil.
Horšie je,že tú toroidnu anténu T50, mám na balkóne, na ramene zábradlia, je tam zlý prístup, a ledva som dočiahol vymeniť konektor
do LNB.Chcelo by to možno po 16 rokoch celú výmenu LNB a nastavit to meračom signálu.Ja som si to celú parabolu a LNB montoval sám a nastavoval na legendárnom ,sat.prijímači
HUMAX 5400Z, lebo ten bol citlivý na kvalitu signálu.Doteraz mi to išlo pomerne dobre výpadky som mal iba pri silnom daždi a snežení, na niektorých transpodéroch, ale na takej malej parabole to je normálne, T90 by bola moc veľká a ťažká , musela by sa ladiť z plošiny, lebo bývam na 4.poschodí BD ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : Hyper

Nazdar mám toroidku T50 na 4LNB ,Astra 23,5 E, Astra 19,2 E, Hotbird 13E, Thor 0,8 W
zlúčené do diseqc prepínača 4/1 ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Hyper

To som robil prvé, očistiť koaxiálny kábel do LNB po 16 rokoch,ešte chcem aj na zvysných družiciach,nie iba Astra 23,5 E, ale na tých nemám žiadne problémy, dokonca na slabom Thoru 0,8 W mám lepšiu kvalitu signálu ako na tej Astre 23,5 E, preto som u nej začal .Najviac ma štvú výpadky na Novasport 3 a 4 .Novasport 1, 2 a 5 mi idú ok, kvôli futbalu, zahraničné ligy, tak to musím pozerať na Poliakoch na Hotbirde 13 E

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE : Varos 107

Dobre mi radíš, ale nemám inú voľnú anténu a ten prístup k LNB je hrozný a som rád, ze mi to taj dobre 16 rokov išlo, ako písem inštalované bez meráku a skúseností, lebo vtedy toroidné antény iba začínali ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 543
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Frekvencia 11973, vertikál na Astre 23,5 E...

píšu o provizorním testu, abys mohl vyloučit problém s rušením, případně v tuneru, demodulátoru receiveru. Přímým rušením to nejspíš nebude, na 1330 MHz nic pokud vím není.
Ještě to můžeš provizorně připojit přes nějakou pásmovou propust 950-2150MHz, nebo stačí obyčejný TV/SAT slučovač, nebo zkus ke svému stávajícímu svodu připojit do serie kus prodlužovacího koaxu(cca 2-5m) s kvalitně provedenými konektory. Můžeš tam mít nějaké odrazy...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 634
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

..no tak je to jasné, treba to poriadne nasmerovať a ked nemáš k tomu poriadny prístup tak ťažko.problém je aj v tom, v minulosti sa vysielalo dvbs/qpsk, to nebolo tak náročné na signál, postupne ked sa prešlo na dvbs2/8psk, to už boli problémy na menších a zle nastavených parabolách.A ešte teraz tá zmena fec z 2/3 na 3/4, to sa tiež zmenšila rezerva v signále.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 251
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra