Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
27.11.2007, 21:01.45

T90+ Diseq ???

Muže mi někdo poradit jáké potřebuji Diseq pro 12 LNB.Je jasné že bud 1/8+1/4 nebo 3krát 1/4.Ale pak je to svedené do dalšího Disequ.A ten nevím jaký.Mám příjmač AB DSR 320.Tam neni problém v menu nastavení.Může někdo poradit?
uživatel
koky
27.11.2007, 21:24.32

RE: T90+ Diseq ???

https://www.parabola.cz/abc/multifocus2/
začni tu
uživatel
Karlos1
27.11.2007, 21:41.18

karlos 1

To jsem si přečetl hned první,ale schéma zapojení Diseq jsem tam nevyčetl.všechno je mě vcelku jasné jen nevím jaký diseq pujde těch dvou 1/8.Možná to záleží na přístroji.Nevím.
uživatel
koky
27.11.2007, 21:50.31

RE: T90+ Diseq ???

no určitě tam budeš potřebovat relé 0/12v pak diseq 8 a další diseq 4 ,jo ale musí to podporovat ten přístroj třeba openbox to podporuje ...ab neznám tak nevím
uživatel
Karlos1
27.11.2007, 21:57.48

RE: T90+ Diseq ???

jo mrkni na cssf forum tam je něco o tom víc napsané i s obrázkem R^ jinak Antonín je expert přes diseq
uživatel
Karlos1
27.11.2007, 22:00.01

RE: T90+ Diseq ???

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=5259andd=1101181941
bez mezer
uživatel
Karlos1
27.11.2007, 22:09.13

RE: T90+ Diseq ???

Možná Ti přijde vhod i tohle - http://www.satellite-heaven.de/diseqc_and_more.htm - přeji úspěch!
uživatel
migr
27.11.2007, 22:16.27

karlos 1

Díky za ochotu.AB podporuje rele 0/12V.Problém je v tom že nemůžu nikde najít ten DiseqC 1/1.
uživatel
koky
28.11.2007, 10:27.47

RE: T90+ Diseq ???

2Karlos1: nejsem expert na nic v oblasti satelitní techniky.
12 LNB jsem na jedné anténě jakživo ani neviděl, ne tak že bych měl zkušenost, co s nimi. Já bych šel spíše do řešení 2x 1/8 switch, EMP168 myslím, on umí vlastně příkazy pro motor diseqc 1.2 při točení na pozice, a k tomu relé na 0/12V. To by mohlo fungovat i na dost jednoduchých přijímačích, jenom nastavit diseqc 1.2 pro všechno a u některých druži jenom zakliknout/nezakliknout 12V. Jenom to má nevýhodu buď dvou koaxů nebo koaxu a drátu mezi relé a přijímač.
Některé příjímače umí ovládat i kaskády, ale to už je kus od kusu jinak. Osobně používám dreambox s kaskádou diseqc 4/1, jedna parbola šilhající na Astra1, Astra3 a Hotbird, na vstupu AA druhá parabola s motorem, kterým dohlédnu na všechny ostatní družice, použitelných je dalších myslím 16 nebo 17.
uživatel
Antonín