| 27.11.2007, 21:01.45 | |
T90+ Diseq ???Muže mi někdo poradit jáké potřebuji Diseq pro 12 LNB.Je jasné že bud 1/8+1/4 nebo 3krát 1/4.Ale pak je to svedené do dalšího Disequ.A ten nevím jaký.Mám příjmač AB DSR 320.Tam neni problém v menu nastavení.Může někdo poradit? |
![]() koky |
| 27.11.2007, 21:24.32 | |
RE: T90+ Diseq ???https://www.parabola.cz/abc/multifocus2/začni tu |
![]() Karlos1 |
| 27.11.2007, 21:41.18 | |
karlos 1To jsem si přečetl hned první,ale schéma zapojení Diseq jsem tam nevyčetl.všechno je mě vcelku jasné jen nevím jaký diseq pujde těch dvou 1/8.Možná to záleží na přístroji.Nevím. |
![]() koky |
| 27.11.2007, 21:50.31 | |
RE: T90+ Diseq ???no určitě tam budeš potřebovat relé 0/12v pak diseq 8 a další diseq 4 ,jo ale musí to podporovat ten přístroj třeba openbox to podporuje ...ab neznám tak nevím |
![]() Karlos1 |
| 27.11.2007, 21:57.48 | |
RE: T90+ Diseq ???jo mrkni na cssf forum tam je něco o tom víc napsané i s obrázkem R^ jinak Antonín je expert přes diseq |
![]() Karlos1 |
| 27.11.2007, 22:00.01 | |
RE: T90+ Diseq ???http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=5259andd=1101181941bez mezer |
![]() Karlos1 |
| 27.11.2007, 22:09.13 | |
RE: T90+ Diseq ???Možná Ti přijde vhod i tohle - http://www.satellite-heaven.de/diseqc_and_more.htm - přeji úspěch! |
![]() migr |
| 27.11.2007, 22:16.27 | |
karlos 1Díky za ochotu.AB podporuje rele 0/12V.Problém je v tom že nemůžu nikde najít ten DiseqC 1/1. |
![]() koky |
| 28.11.2007, 10:27.47 | |
RE: T90+ Diseq ???2Karlos1: nejsem expert na nic v oblasti satelitní techniky.12 LNB jsem na jedné anténě jakživo ani neviděl, ne tak že bych měl zkušenost, co s nimi. Já bych šel spíše do řešení 2x 1/8 switch, EMP168 myslím, on umí vlastně příkazy pro motor diseqc 1.2 při točení na pozice, a k tomu relé na 0/12V. To by mohlo fungovat i na dost jednoduchých přijímačích, jenom nastavit diseqc 1.2 pro všechno a u některých druži jenom zakliknout/nezakliknout 12V. Jenom to má nevýhodu buď dvou koaxů nebo koaxu a drátu mezi relé a přijímač. Některé příjímače umí ovládat i kaskády, ale to už je kus od kusu jinak. Osobně používám dreambox s kaskádou diseqc 4/1, jedna parbola šilhající na Astra1, Astra3 a Hotbird, na vstupu AA druhá parabola s motorem, kterým dohlédnu na všechny ostatní družice, použitelných je dalších myslím 16 nebo 17. |
![]() Antonín |