| 27.11.2007, 21:41.17 | |
parabola a prekazkyporadite prosim .. nedavno jsem tady na foru videl odkaz, kde bylo mozny podle mista kde jsem podivat se ci spocitat mozne prekaziky, ktere by zamezily prijmu ..nevite tu stranku prosim? nemuzu to najit .. diky |
![]() orbitfan |
| 27.11.2007, 21:46.22 | |
RE: parabola a prekazkyhttp://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/ tady je taky něco |
![]() andrewmx |
| 27.11.2007, 22:53.36 | |
RE: parabola a prekazkyJe to strom, husté sněžení a déšť,sních a námraza na parabole. |
![]() CES |
| 27.11.2007, 23:06.53 | |
RE: parabola a prekazkywww.satkey.atlasweb.cz |
![]() Xon |
| 27.11.2007, 23:18.58 | |
RE: parabola a prekazkyorbifane: tady vpravo nahoře je nápis výpočet azimutu a elevace. Tak se na to podívej a pokud víš, co je azimut a elevyce, pochopíš ! Jinak potom sekce ABC taky tady nahoře. jak jednoduché se napřed podívat a zjistit co vím a co nevím a teprve potom se ptát ! |
![]() Tondach |
| 28.11.2007, 01:23.53 | |
RE: parabola a prekazkyhttp://www.dishpointer.com/ |
![]() pierrepetr |
| 28.11.2007, 09:37.26 | |
RE: parabola a prekazkyPokud to chceš jenom tak přibližně (a víc skoro nikdy není potřeba), vezmi koště jako pušku, zaměř zhruba 30 stupňů vysoko, směrem, kde je Slunce v poledne. Tam musí bý obloha volná. Podle toho, kde bydlíš, právě přibližně míříš na Hotbird až Astru1. Malinko (pár stupňů doleva máš Astru 23e), a zhruba 15 až 20 stupňů doprava máš Thor s DigiTV. Nevidíš-li čistou oblohu, ale třeba vršek stromů nebo roh baráku, je třeba měřit přesněji, ale pokud to jsou stromy, pak je nutné počítat s tím, že porostou. |
![]() Antonín |