| 09.06.2007, 13:27.53 | |
Prestalo jit 10 kanalu na analogu, kvuli blesku?Do baraku bacil blesk a shorelo nekolik veci (TV, neco v PC a podobne).Analogovy satelit jede, ale nektere z kanalu (napr. Eurosport, DSF, RTL1) nejdou, misto obrazu jsou jenom takovy smouhy, pruhy, tezko to popsat, ale neni to zrneni. Zkusil jsem vymenit konvertor, ale je to stejny. Prijimac jakjo takovy se chova OK, kdyz dam ladeni, tak to proste prochazi pasmoi a nachazi ty =ostatni kanaly= krome vyse jmenovanych. Napada nekoho, cim to muze byt, v teto problematice se mocn eorientuju. Diky |
![]() zvedavec |
| 09.06.2007, 14:33.52 | |
RE: Prestalo jit 10 kanalu na analogu, kvuli b...Vyzkoušej jiný receiver a hned budeš v obraze. |
![]() technikTKR |
| 09.06.2007, 15:32.28 | |
RE: Prestalo jit 10 kanalu na analogu, kvuli b...Nemáš hnutou anténu? Zkus reciver u někoho, komu to jde. |
![]() stj |
| 09.06.2007, 17:30.06 | |
RE: Prestalo jit 10 kanalu na analogu, kvuli b...KAoukni na prehled a dle parametrů urči stanice zda se jedna o Horizontal či Vertikal . |
![]() juzek |
| 09.06.2007, 20:39.08 | |
Juzek:Jo, to uz me taky napadlo, ale ja nevim, na kterej satelit to mam namireny :-). Vim, ze je to Astra, ale jak zjistim ktera? V prehledu je jich moc. |
![]() zvedavec |
| 10.06.2007, 00:13.39 | |
RE: Prestalo jit 10 kanalu na analogu, kvuli b...Předpokládám že analog jede z Astry na 19,2. Jinde je toho minimum nebo nic.Jestli máš jak, zkus jestli ti z přijímače leze napětí pro obě polarizace, to je 13-14V pro jednu a kolem 17-18V pro druhou. A jestli máš LNB s přepínáním HIGH a LOW, tak jestli ti funguje 22kHz (když máš voltmetr, který umí měřit jen střídavou složku napětí, mělo by při příjmu HIGH pásma být AC složka napětí asi 1V). |
![]() monterjirk |