| 14.02.2008, 07:28.43 | |
ideální propojení LCD - dvd,satZdravim , rád bych využil vašich zkušenosti a zeptal se ja co jevhodněji propojit LCD s dvd a sat. Bohužel HDMI má jen LCD, takže zbývá optica kterou má sat i dvd, ovšem LCD má jen jednu opticu. Zatím mám propojeno přes scart a řekl bych že to není zrovna ideální. Takže co navrhujete u sat a dvd? |
![]() frank1 |
| 14.02.2008, 08:42.38 | |
RE: ideální propojení LCD - dvd,satno ale ta optika je len pre zvuk, nie? |
![]() bedo |
| 14.02.2008, 09:18.58 | |
RE: ideální propojení LCD - dvd,satJaké rozhraní má LCD? Jaké rozhraní má DVD? Jaké rozhraní má SAT? Pak se dá nějak radit... Slušné manuály ke každému zařízení obvykle obsahují optimální varianty propojení. |
![]() Dusan |
| 14.02.2008, 09:23.58 | |
RE: ideální propojení LCD - dvd,sat...optikou prepojis len zvuk, ci uz vstup, alebo vystup... Tiez som riesil problem s pripojenim sat a dvd, LCD TV mala aj komponentny vstup, na ten som napojil dvd player, sat cez SCART a DVD recorder tiez cez SCART. Len pozor, nie je SCART ako SCART!!! Tie lacne su dobre na CRT TV, na LCD kup len tie dobre tienene, najlepsie kazda zila zvlast. Na kvalite obrazu zbadas hned rozdiel. U mna pri tych lacnych scartkach prerazalo aj kablovu TV z koaxu. Kolko mas scart portov na TV. Ak dva, napoj to priamo na ne, ak nie, prepoj DVD so SAT vystupom na VCR a satelit pripoj scartkou na TV. R^ |
![]() golfLC |
| 14.02.2008, 10:47.59 | |
RE: ideální propojení LCD - dvd,satSprávné propojení je ovšem přes AV receiver. Dokud ten v sestavě chybí, jsou všechno jenom kompromisy.Drát pro YUV/RGB/YPbPr je nejvhodnější takový,co má jenom tři koaxy samostatně stíněné na pinech 11,13,15 a případně propojený pin 8. Nic více není potřeba a je to jenom na škodu a obtíž. |
![]() Antonín |
| 14.02.2008, 10:55.16 | |
RE: ideální propojení LCD - dvd,satpokud nemáš AV receiver,tak na optiku/koax klidně zapomen.Propoj to kvalitníma Scart kabelama a máš to vyřešené. Pokud jsi manualně zručnej v pájení pájkou,můžeš si zbastlit hybridní kablíky ,tak jak ti radí Antonín. Propoj to v pořadí DVD-SAT-LCD.Nebo pokud je DVD se záznamem,pak prohod pořadí DVD se Satem, at můžeš nahrávat.Nic jiného nevykoumáš. |
![]() Saxon |
| 14.02.2008, 16:20.25 | |
Dotaz k tomuto tematu.Rešil tento problem někdo přepínacím scartem 54 naLCD.Na klasice mně to funguje perfektně +video. |
![]() Liska |