Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
26.04.2008, 12:34.53

16 LNB na Technisatu

Prosím špičkové znalce, aby mi poradili, jak připojit 16 LNB na Technisat Digicorder HD S2, který má specifické (to je slušné slovo)software. Za věcné odpovědi děkuji.
uživatel
samorost
26.04.2008, 12:56.05

RE: 16 LNB na Technisatu

A nebylo by lepší 1 lnb a motor? jinak k otázce-- přepínat se daji přepínačem třeba Technisat. pomocí disecs v menu přijímače.16 konvertorů neni to moc? vejdou se tam?? asi ne. :O
uživatel
koax
26.04.2008, 13:24.18

RE: 16 LNB na Technisatu

No a co přes diseqC 1.1 přepínač, má čtyři výstupy na které zapojíš 4xdiseqC přepínače se 4 LNB. Určitě ale nejsem špičkový odborník, jenom jsem se o to zajímal. Nakonec jsem zapojil na každý tuner jeden motor. Bylo to pro mně levnější řešení, než ten diseqC 1.1.Počítám, že to chceš na T90.
uživatel
tukan
26.04.2008, 14:38.38

RE: 16 LNB na Technisatu

koax: 16LNB ? neni to malo ? nevejdou se tam ? kam ? asi jo ? blabla ?

40 !!!!! http://www.liddll.de/thread.php?threadid=35

jinak nejsem odpornik na technisat ,ale pujde to nejak takhle. pokud to nejakej prijimac nedokaze obslouzit, tak je to sunka :))
uživatel
bublajs
26.04.2008, 14:54.18

sem zapomel

http://www.liddll.de/thread.php?threadid=38
uživatel
bublajs
27.04.2008, 07:30.28

Konvertory už existují

Kolega Bublajs výše říká, že je to šunka. Z pohledu obrazu jsem spokojený (až překvapený na SD kanálech), z pohledu software na ovládání LNB jsem zklamán, to jsem od Němců nečekal. Oficiální odpověď výrobce potvrdila nemožnost nasazení Diseqc 1.1.
Když já ten motor nemusím....
uživatel
samorost
27.04.2008, 10:05.17

RE: 16 LNB na Technisatu

Jestli to má výstup 0/12V a umí ovládat motor, pak by to mohlo jít pomocí dvou EMP 168 přepínačů, které reagují na povely pro motor a mají 8 vstupů, a jednoho relátka 0/12V. Je to ale otázka vlastně o přijímači, co umí ovládat. Technik řešení je pak několik.
Předmětný přijímač ale nemám a tedy neznám, takže jenom nápad.
uživatel
Antonín
27.04.2008, 16:46.13

RE: 16 LNB na Technisatu

Technisaty bohužel 0/12V ovládání nemají a nemají ani DiseqC 1.1.Jediné řešení bude asi použít dvě EMP 168 a vlastní konstruci, k ovládaní 12 voltového relé se dvěma vstupy.
uživatel
Saxon
27.04.2008, 18:00.07

Nebo počkat, až dá

EMP do prodeje šetnáctivstupové relé.
Ovládání bude probíhat přes DiSEqC 1.2.
Musí se ale ke každé chtěné družici uložit (do patřičného místa v menu) takový transpondér, který se nenachází na žádné okolní družici.
Používají se transpondéry s jiným SR, či FEC.
uživatel
mirasat
27.04.2008, 18:11.28

RE: 16 LNB na Technisatu

Ovšem,ne každý Technisat funguje s vícevstupovým EMP korektně.Mám na mysli především časové prodlevy při přepínání.Mám zkušenosti s modely CCI2,DigitS2,MF4S-CC,Multymedia TS1.Stará CCI2 přepíná jako Straus!
uživatel
Saxon