Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
13.08.2008, 20:08.30

Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

Je možné spustiť akceleráciu HD kanálov pomocou GPU? Mám ATI Saphire 3470,skystar HD2,DVBViewer 3.9.2.0 Pro,DVBDream ver.1.4i,P4-2.8,2GB RAM.SD kanály idú bez problémov.
uživatel
doky
13.08.2008, 22:14.32

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

Jo jde to. Jaký používáš kodek?
uživatel
Hujer
14.08.2008, 10:06.19

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

V DVBViewer Cyberlink H.264 PDVD8 a v DVBDream Sonic AVC.
uživatel
doky
14.08.2008, 13:49.29

řešení pro dvbviewer

v dvbviewer položka zobrazit, filtry, H.264 codec, ve vlastnostech zaškrtnout use Dxva (nejsem u správného počítače, takže postup ber jako orientační).
uživatel
cz136215
14.08.2008, 14:56.06

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

Dík za tip,to zaškrtnuté mám,no procesor je vyťažený napr.na ORF-1 HD tak okolo 70% a občas sa to trhne.70%je myslím si veľa,u Teba koľko?
uživatel
doky
14.08.2008, 15:58.02

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

No, já mám sestavu Core2 duo 2.66, ATI 3850, AltDvb 2.2, Cyerlink H.264 PDVD8 a zatížení CPU na HD kanálech až 55% a grafická karta se fláká, obraz škube. Po zpnutí akcelerace CP do 10% a grafika do 20%, obraz plynulý.
uživatel
Hujer
14.08.2008, 16:02.07

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

Ale že to škube zrovna na ORF1 HD je divný. Na ORF mi to jede i bez akcelerace plynule.
Máš nainstalovaný Catalysty? Kolik ti ukazuje Catalyst control centre zatížení grafiky?
uživatel
Hujer
14.08.2008, 19:05.22

RE: akceleraci HD

Mně to jde stejně jako Hujerovi vytížení CPU u zapnuté akcelerace mezi 10 až 20 % u fullHD kanálů, ORF HD v pohodě.
Tvůj problém bude asi v grafárně, vím že HD akcelerace je podporována u Radeon HD 2400, HD 2600, HD 2600Pro, HD 2600XT, HD 3850, HD 3870 a nejnovějších HD 4850, HD 4870 + jejich dvoujádrové klony X2. Tvou kartu 3470 neznám, pokud nemá v označení HD, tak HD nepodporuje a akceleraci nerozběhneš.
uživatel
cz136215
14.08.2008, 19:17.17

RE: akcelerace HD

Tak jsem se na tu tvou kartu díval a HD podporuje. Problém tedy bude nejspíš v Catalystech, nahraj nejnovější verzi. Dále zkus ještě provést odinstalování kodeků (u H264 odinstaluj celé PDVD8). Doporučuji dále odinstalovat všechny Codecpacky (pokud máš) přes utilitu Insurgent (CCCP.org). Reinstalaci kodeku proveď až po úplném odinstalování všech kodeků přes Insurgent a odinstalování PDVD8. Pak doporučuji používat pouze kodek pack od CCCP a pro DVBViewer výhradně kodeky od Cyberlinku (PDVD8) a pro audio výhradně AC3 filter
uživatel
cz136215
14.08.2008, 20:51.04

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

kdyz to pusti pres kodeky od ati tak to musi jet na GPU
uživatel
bublajs
14.08.2008, 22:12.40

RE: Skystar HD2 + GPU akceleracia HD

Teraz som prišiel domov,takže zajtra doobeda budem skúšať. V skratke môžem akurát napísať.Kartu som kúpil tento týždeň a vyberal som,aby mala podporu HD.

to hujer: catalysty samozrejme nainštalované,zaťaženie CP do 65% GPU do 13% na ORF-1 HD.

to cz136215: catalysty nainštalované dnes najnovšie,urobím reinstal kodekov ako píšeš.PDVD8 nainštalované nemám,používam iba kodek z balíka HDPack 1.7.Pre audio používam AC3 filter.

to bublajs: keď pustím ATI Mpeg Video Decoder GPU do 55% a CP do 35% pri SD kanáloch.
uživatel
doky