| 26.08.2008, 07:00.52 | |
DVB-T HD příjem v Praze a BrněMá někdo zkušenosti s příjmem DVB-T v HD kvalitě v Praze,nebo v Brně? Jedná se o zkušební vysílání. Zajímá mne možnost příjmu na sat.přijímač IPBox 9000HD, který může být osazený DVB-T tunerem s MPEG-4. |
![]() ALEXCZ |
| 26.08.2008, 08:25.19 | |
RE: DVB-T HD příjem v Praze a Brněprý to není žádný nativní HD ale jenom upscalovaný SD. ta olympiáda na ČT 4 byl taky jenom upscale. ale Nova tam prý vysílá v HD některý pořady, konkrétně zprávy, publicistiku a Pojišťovnu štěstí. tak nevím jestli se to vyplatí. ten vysílač má výkon asi 2kW a příjem je údajně hodně problematickej i v samotný Praze. na webech který se věnujou DVB-T příjmu se to označuje jako přechodný digitální multiplex bez stabilního obsahu, určený pro testy. |
![]() vortimond |
| 26.08.2008, 12:32.35 | |
RE: DVB-T HD příjem v Praze a BrněMohu potvrdit že signál Novy v Brně jede v HDTV, ostatní je upscale |
![]() banan |
| 26.08.2008, 13:12.48 | |
RE: DVB-T HD příjem v Praze a Brněmam IPBoxu 9000 a LG LCD 106 cm a obráz u ČT4 Sport byl ohodně lepší než SD a nova taky akorát je bez zvuku a je jedno zda to je upscalovan prostě obraz ohodně lepší |
![]() 1801 |
| 27.08.2008, 22:02.36 | |
RE: DVB-T HD příjem v Praze a BrněAno, obraz je upscalovany ze studioveho SD zdroje, ale i kdyby se vysilal v SDTV a MPEG-2, s takovym datovym tokem, se kterym se prenasi by byl vzdycky mnohem kvalitnejsi nez z muxu A. Natoz pak v H.264 kompresi, ktera je jeste ucinnejsi. Bohuzel, je to jenom experiment, ktery zrejme uz brzy skonci. |
![]() radeq |