Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
26.08.2008, 10:44.53

Instalace pro 4 učastníky

Jak nejlépe udělat rozvod pro 4 účastníky na Astru 23,5 a 19,2?
Dát každmu diseqc a na parabolu 2xQuad?
Nebo jsou i jiné možnosti?
uživatel
Badatel
26.08.2008, 10:59.06

RE: Instalace pro 4 učastníky

quad twin (pokud existuje), nebo 2x quad multifocus + 4x diseqc
uživatel
alda10
26.08.2008, 11:12.39

RE: Instalace pro 4 učastníky

Ten quad twin měl být zřejmě monoblok pro 4účastníky a ten existuje.
uživatel
Sekyra
26.08.2008, 11:21.50

RE: Instalace pro 4 učastníky

ano díky za opravu
uživatel
alda10
26.08.2008, 11:32.50

Varuji Tě před monobloky...

Monobloky jsou obvykle pro směrovou úhlovou vzdálenost 6 stupňů a to pro určitou specifickou parabolu.
Když použiješ jinou parabolu, nebude optimum nastavení souhlasit a budeš muset směrovat na kompromis, který bude dávat určitě horší výsledky než když použiješ multifeed a dva konvertory.
Pokud budeš toto montovat v domě, kde jsou i další potenciální účastníci, zvaž použití multiswitche 9/4 a použij konvertory Quatro. Multiswitche jsou kaskádovatelné a časem můžeš přidat pro ty další, zatím nerozhodné účastníky,
další multiswitch pro 4, 8, 12... účastníků.
Multiswitch 9/4 s konvertory Quatro vychází cenově srovnatelně jako konvertory QUAD a čtyři DiseqC relé se slučovači Sat/TV. Je určitě spolehlivější.
uživatel
bob.r
26.08.2008, 11:42.25

RE: Instalace pro 4 učastníky

Děkuji zatím za rady, jsou to pouze 4 účastníci, určitě do monobloku nepůjdu, to je jisté, nikdy jsem monoblok nemontoval raději upřednostňuji přepínač a 2 konvertory.Ten multiswitch by mě zajímal, je někde popis jak funguje? Vím že Quatro má 4 pásma, pokud bych chtěl zapojit třeba 4,8 účastníku jaký použít multiswitch a kolik konvertorů bych musel použít?
Děkuji za reakce.
uživatel
Badatel
26.08.2008, 12:22.05

Podívej se sem

http://www.emp-centauri.cz/ koukni na "produkt list"
Quatro konvertory mají samostatné výstupy pro vertikál dolní pásmo = 13V- Low V, vetikál horní = 13V+22kHz- High V, horizontál dolní = 18V- Loow H, horizontál horní = 18V+22kHz- High H.
To odpovídá vždy čtyřem vstupům pro konvertor jednoho satelitu na multiswitchi. Když je multiswitch pro dva satelity, má osm vstupů pro konvertory a jeden pro terrestrální signál. To je dohromady 9. Počet účastnických výstupů je za lomítkem: 9/4 je pro dva satelity + terrestrál, 17/8 je pro 4 konvertory Quatro satelitů + terrestrál a 8 účastníků...
Pokud je přisloučen terrestrální signál, je nutné použít u účastníků koncové zásuvky Sat/TV/R.
Není to složité, jen si nesmíš udělat "guláš" v kabelech od konvertorů. Musíš je důsledně popisovat.
uživatel
bob.r