Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
19.11.2008, 09:34.44

Je možné,aby ...

...nová plazmová televize rušila signál tv nova (přes obraz jsou vidět rušivé čáry) z Kleti v analogu v celém rodinném baráku (společný anténí rozvod)?
Když se vypne plazma do STANDBY,tak je vše v pořádku a vše jde tak má.
Je nějaké řešení,které by tento jev vyřešilo,krom toho,aby se přešlo na DVB-S DVB-T IPTV apod?!
Díky moc za rady.
uživatel
skyi
19.11.2008, 09:50.15

RE: Je možné,aby ...

Je mozne ze ma napajeni pro predzesilovace a tim dodava napeti do anteny a rusi signal. Zkusil bych otoci vidlici v televizi (nesmysl ale nekdy to pomuze), prepojit televizi na jiny zasuvkovy obvod (jinou fazi nejlepe k televizi ktera jede bez problemu), odpojit od spolecne anteny plasmu a podivat se jestli ruseni nejde pres 230V pri zapnuti.
Zkusil bych seriove kondenzator s zivym v koaxu (propusti signal ale napajeni ne)
uživatel
pppegas
19.11.2008, 10:09.35

RE: Je možné,aby ...

Jasne ,ze ma moznost napajania externeho vf zosilovaca. A da sa to dokonca v menu vypnut. Ak nieje tato volba dostupna v uzivatelskom menu , urcite je dostupna v servisnom menu.
Ovplyvnovanie o statnych uzivatelov je mozne preto,ze uzivatel s takymto prijimacom neopravnene zasahoval do rozvodu TKR.
uživatel
grantec
19.11.2008, 10:35.16

RE: Je možné,aby ...

Soused po zapojení LCD TV také rušil společný rozvod a vyřešilo se to zakoupením filtru který má zapojený mezi LCD a TV zásuvkou.
uživatel
amater3
19.11.2008, 12:02.33

RE: Je možné,aby ...

Moc všem děkuji za odpovědi.
Kde se takový filtr dá sehnat a jak se zapojuje? To je promě novinka :)))
uživatel
skyi
19.11.2008, 12:34.32

@amater3

a aky filter, hm ?? na vysavac ??
uplne staci vymenit zasuvku TKR .. ta sama o sebe ma oddelovaci utlm vacsi ako 20 dB a priechodi od 1,5 dB viac.. od toho sa samozrejme odvija aj cena
uživatel
Vlado Fogo
19.11.2008, 15:38.18

Nuž keď si kupujete

tie plazmové topné tělíska , čo čakáť ?
( najlepšie 100 palcové , alebo ešte väčšie ..)
Toť borcovi plazma Panasonic rušila IR povely z D.O. STB Kaon!
Dalo sa na sat. prepínať , ale TV sa musel vypnúť !
uživatel
P 222
19.11.2008, 17:24.03

RE: Je možné,aby ...

Tak to potom ten KAON pouzil rozsah IR frekvencii ktore nemal pridelene. Vyhodit.
uživatel
kamilo