Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
18.01.2009, 16:04.37

problem DM7020

vie mi niejkto poradit ohladom tohoto satelitu?mam taky problem,ze na thore mi najde len programi vo frekvencii telenoru a od inych poskytovatelov (digi a vsetky ostatne nic).parabola je dobre nastavena,lebo som skusal iny satelit a vsetko ok-moj som skusal na inej parabole a problem stale ten isty.poradi niekto,ci je problem v tunery,softwary,alebo v com?
uživatel
Prussian
18.01.2009, 16:11.01

RE: problem DM7020

Já bych viděl problém v neaktuálním souboru satellites.xml (var/etc), kde máš zastaralé nebo vůbec žádné parametry tebou vzpomínaných transponderů.
Buď si to doeditujuj přes DO, nebo lépe přes PC, popř. si stáhni pořádný setting a použij jej celý, nebo pouze soubor satellites.xml, to už je na tobě.
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 16:19.52

RE: problem DM7020

ide oto,ze ak zadam aj rucne kanal-tak nic.a ked dam frekvenciu napr.markiza,dam zobrezit silu signalu a neni signal.nejde o to,ze niesu stanice,ale o to,ze nieje signal.uz som ho aj prehraval hore,dole.novy soft-stary soft.pouzivam geminy
uživatel
Prussian
18.01.2009, 17:22.05

RE: problem DM7020

A co jiné družice a kmitočty cca nad 12500 MHz, zkoušel jsi?
Otevři si http://www.flysat.com/1west.php a zkoušej kmitočet po kmitočtu přes manuální vyhledávání a zaznamenávej si SNR a BER.
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 17:36.36

RE: problem DM7020

vobec nic.moze to byt tunerom?
uživatel
Prussian
18.01.2009, 17:41.44

RE: problem DM7020

Může, ale nejdříve je třeba vyloučit jiné možnosti...

Co to znamená "vůbec nic"?
Napiš konkrétní čísla.

Alespoň:
Nejvyšší funkční kmitočet: dB nebo SNR, AGC, BER ??
Nejnižší nefunkční kmitočet: dB nebo SNR, AGC, BER ??
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 17:47.50

RE: problem DM7020

Nesel se ti nazev satelitu v satelite.xml s nazvem v bookletech nastav zvova satelit ve vyberu satelitu! Setting nahraj predtim nez vyberes druzici ve vyberu druzic.

Problem je ze nektere seznamy kanalu jej maj jako Thor 0.8W a jine jako Intelsat 1.0W a kdyz se to nesejde...
uživatel
chocholos
18.01.2009, 17:56.01

RE: problem DM7020

konkretne ide asi o toto!asi v auguste to zacalo blbnut-nikto s tym nic nerobil!mysleli sme,ze je pokazeny motor!zmontovali sme motor nastavili thor.obcas to islo,len sme mali problem,ked sme napr.prepli z hbo na markyzu,jojku,atd.signal nebol-no po case to nabehlo.ked sme vypli satelit-na druhy den zapli-bol bez signalu a az po dlhsom case signal a teda aj program nabehol,ale zase ten isty problem,ze z hbo na markyzu,atd.ziaden signal.tak sme prestali ulne satelit vypinat!no,ale teraz uz nenajde signal vobec-co sa tede tyka digi.telenor v pohode vzdy!
uživatel
Prussian
18.01.2009, 18:13.16

RE: problem DM7020

Z tebe to leze jak z chlupaté deky, člověče!:fuming:
Podle toho posledního příspěvku to zase spíše vypadá na mizerně nastavenou anténu, protože Canal Digital používá jinou družici, více východně, než Digi TV a spol, tím pádem se ještě chytne, ale Digi TV už nikoliv.
Mělo by pomoct zakrokovat motorem směrem na západ a uložit pozici, popř. upravit souřadnici zeměpisné délky v nastavení motoru o kousek na východ.
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 18:30.46

RE: problem DM7020

Ahoj urcite bych dal naD2MACA sise jsem nikde nevicet ze mas motor ale jestli ti jdou vsechny freg. telenoru tak chyba bude urcite v nastaveni paraboly.Kdyby byl spatny tuner tak by ti neslo nic.
uživatel
lak
18.01.2009, 18:35.21

RE: problem DM7020

ok.ale preco potom druhy drem500 ide v pohode na tu istu parabolu?
uživatel
Prussian
18.01.2009, 18:37.35

RE: problem DM7020

zabudol som napisat,ze motor je uz odmontovany a ze ani u svagra,kde nemu ide vpohode digi som napichol moj sat a zase digi nic.
uživatel
Prussian
18.01.2009, 18:41.22

RE: problem DM7020

Tak a tu mě velmi zajímá význam sousloví: "ide v pohode"

Vyjádři tu pohodu pomocí ukazatelů SNR a BER...
Taky je možné, že DM500 má jinak nastaven motor, tudíž se po připojení DM500 nepatrně posune anténa ve směru lepšího signálu...
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 19:12.44

RE: problem DM7020

ved vam pisem,ze uz nemam nahodeny motor!mam uz len parabolu na stoziary...
uživatel
Prussian
18.01.2009, 19:18.16

RE: problem DM7020

snr je mimochodom 85 a agc 89 a ber beha 5-9-11
uživatel
Prussian
18.01.2009, 19:31.10

RE: problem DM7020

Ty údaje 85/89 jsou z dm500 nebo dm7020? (předpokládám, že je to jeden z transpondérů CD Nordic)
Na dm500 je to dobré, ale na dm7020 to není zrovna nejlepší údaj.

Jaké SNR je pak na některém z transpondérů Digi TV? (dm500/dm7020)
uživatel
D2MAC
18.01.2009, 19:36.06

: Prussian

Tak ted tomu moc nerozumim mas tam nahrany seting a mas signal nebo ne?
uživatel
lak
18.01.2009, 19:48.43

RE: problem DM7020

to vsetko teraz je z dm500-na digi.sam vyhladal signal-kanale.nemam zapnuty dm7020,lebo na nom nic nejde.
uživatel
Prussian
18.01.2009, 19:55.40

Prussian

A kdyz pripojis 7020 tak na digi teda pokud mas nahranej seting ja vzdy zkousim F-Hunting nebo eurosport tam je signal asi nejveci to vypada jak?
uživatel
lak
18.01.2009, 20:01.33

RE: problem DM7020

to viem aj ja,ze je tam najlepsi signal a aj na hbo-comedy som maval az 92-93 a teraz nic
uživatel
Prussian
18.01.2009, 20:05.39

Prussian

Ty tam nemas vubec zadny signal?
uživatel
lak
18.01.2009, 20:08.37

RE: problem DM7020

na 500mam,na 7020nic.ak neberiem za signal 50 percent
uživatel
Prussian
18.01.2009, 20:49.02

RE: problem DM7020

Dej na D2MACA podle mne mas spatne nastavenou parabolu.Citlivost tuneru nevim jak u7020 ale u500 a600 je jiny.Zkus merak.Jinak kdyz mi odesela 500 tak signal a qalita byli mrtvi uplne.
uživatel
lak
18.01.2009, 20:58.22

RE: problem DM7020

ok skusim to este raz.vzdy to nastavujem merakom,ale dobre skusim
uživatel
Prussian