Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
18.01.2009, 18:51.06

kvalita konvertorů

nezkoušel jste někdo v praxi rozdíl mezi levným a drahým konvertorem? Nemohu na toto tema nic najit a docela by mě to zajímalo konvertor za cca 100,-s šum číslem 0,1dB oproti třeba Invacom TVH031 0,3 dB za 800,- všude se uvádí šumový číslo, ale myslím, že pod 1 se to nepozná tak proč takové rozdíly?
uživatel
gumiddek
18.01.2009, 18:53.08

kvalita konvertorů

Za 100 Kč nic nekoupíš-a rozdíly budou vždycky-za značku se platí
uživatel
donkarlos
18.01.2009, 18:56.06

RE: kvalita konvertorů

dobře tak ne za stovku, ale za 116,- když donkarlos bazíruje na přesnosti......ja to myslel orientačně
uživatel
gumiddek
18.01.2009, 19:23.02

RE: kvalita konvertorů

Pro běžné účely (družice A1,A3,1W, apod.) rozdíl mezi nimi nepoznáš.
Pro specifické účely (antény přes 140 cm, nebo naopak pod 60 cm) je v domácích podmínkách stejně jediná možnost = zkoušet.
Hodnoty šumového čísla nejsou jediné parametry, které potřebuješ vědět (ozářená plocha, výstupní úroveň, fázové zkreslení, frekvenční závislost impedance, frekvenční a polarizační závislost šumového čísla). Jakési průměrné(?) šumové číslo už zdaleka není klíčová hodnota.
Výrobci uvádí šumová čísla stejně od boku. Větší rozdíl než mezi výrobci může být mezi dvěma stejnými kusy téhož.
Dá se to zjednodušit: pro běžného laika je jediná důležitá veličina, se kterou se setká nejčastěji, rozměr hrdla - pro účely šilhání na blízké družice. Jinak mu to může být celkem šumafuk.
Velmi levné LNB však mohou mít jiné důsledky - třeba je tam horší plast, který dříve podlehne atmosférickým vlivům, možná jsou jednodušší opatření proti vlhkosti uvnitř, třeba chybí nějaké bezpečnostní obvodové řešení, které zvýší odolnost proti atmosférické elektřině, třeba....ale je to jenom "třeba". Třeba taky ne.
uživatel
Antonín
18.01.2009, 19:30.48

RE: kvalita konvertorů

Tak na silnou družici Ti stačí LNB Lídl za 124kč....
rozměr hrdla? to snad není ani myšleno vážně :)))
uživatel
cb21
18.01.2009, 19:50.25

RE: kvalita konvertorů

nechci dělat právníkovi právníka, ale rorměrem hrdla je jeho délka, skutečně důležitá pro šilhání
uživatel
Babui
18.01.2009, 19:54.59

RE: kvalita konvertorů

Rozdíl poznáš jen na slabém signálu. Mám parabolu 100cm. S Mascomem Nilesat MBC2 65 - 70% Přijímač Kaon 570. S no name LNB 56 - 60% na hranici sledovatelnosti. Obě mají šum. číslo 0,3db. Je to i o tom, jak si "rozumí" s parabolou.
uživatel
lukas79
18.01.2009, 20:11.51

Babui

ano ale ty co maj užší hrdlo maj taky ten tišták blíž h hrdlu :)))
uživatel
cb21
18.01.2009, 20:13.14

RE: kvalita konvertorů

to je koncepce LNB..našilhám ti stejně družice s měřákem s lnb s užšim hrdlem tak i se širokym
uživatel
cb21
18.01.2009, 20:39.21

RE: kvalita konvertorů

asi si nerozumíme, pokud koupím LNB s krátkým hrdlem, těžko na něho "navléknu" opbus tedy brejle, nepotřebuji-li brejle je to OK
uživatel
Babui
18.01.2009, 21:15.15

RE: kvalita konvertorů

jo takleee tak to pak sorry to samo.....promin:-)
uživatel
cb21
18.01.2009, 21:20.37

RE: kvalita konvertorů

nic, dobrý, hlavně, že jsme se pochopili
uživatel
Babui
18.01.2009, 22:09.32

RE: kvalita konvertorů

Mam doma 14 rocny konvertor sharp 1-1,2db a na mojej 80 parabole minimalny rozdiel(niejake ukrajinske programy z 39e),(čast paraboly mi cloní strecha) oproti golden interstar 0,2db.Skôr by som povedal,že menej vypadavajú na starý sharp!To je sranda.Tie vaše šumové čísla bez iných údajov sú o ničom!(hlavne obchodný ťah)
uživatel
Kasr
18.01.2009, 22:14.25

RE: kvalita konvertorů

Vyměnil jsem INVERTO 0,2 za TECHNISAT 0,1dB a je to trochu znát.(Ferda 8900HD)
uživatel
Cucerak
19.01.2009, 05:04.24

RE: kvalita konvertorů

jediný povídání co sem našel je možné najít u Omka u zářiče Ivacom kde je vyzdvižen, článek má ale nějaký pátek za sebou. Jinak záleží hlavně jak sou přesné oscilátory (nejdou slabší signály naladit), co se týče ozařovače tak mi připadají všechny stejný, jinak na ofsetku žádný optimum nebude protože to je anténa zmršená a těžko se to bude nějak optimalizovat, a za další fokus paraboly by měl být takový aby dopadal na zářič signál o stejným úhlu, takže je to věc kvalitní antény.
uživatel
TDB