| 18.01.2009, 18:51.06 | |
kvalita konvertorůnezkoušel jste někdo v praxi rozdíl mezi levným a drahým konvertorem? Nemohu na toto tema nic najit a docela by mě to zajímalo konvertor za cca 100,-s šum číslem 0,1dB oproti třeba Invacom TVH031 0,3 dB za 800,- všude se uvádí šumový číslo, ale myslím, že pod 1 se to nepozná tak proč takové rozdíly? |
![]() gumiddek |
| 18.01.2009, 18:53.08 | |
kvalita konvertorůZa 100 Kč nic nekoupíš-a rozdíly budou vždycky-za značku se platí |
![]() donkarlos |
| 18.01.2009, 18:56.06 | |
RE: kvalita konvertorůdobře tak ne za stovku, ale za 116,- když donkarlos bazíruje na přesnosti......ja to myslel orientačně |
![]() gumiddek |
| 18.01.2009, 19:23.02 | |
RE: kvalita konvertorůPro běžné účely (družice A1,A3,1W, apod.) rozdíl mezi nimi nepoznáš.Pro specifické účely (antény přes 140 cm, nebo naopak pod 60 cm) je v domácích podmínkách stejně jediná možnost = zkoušet. Hodnoty šumového čísla nejsou jediné parametry, které potřebuješ vědět (ozářená plocha, výstupní úroveň, fázové zkreslení, frekvenční závislost impedance, frekvenční a polarizační závislost šumového čísla). Jakési průměrné(?) šumové číslo už zdaleka není klíčová hodnota. Výrobci uvádí šumová čísla stejně od boku. Větší rozdíl než mezi výrobci může být mezi dvěma stejnými kusy téhož. Dá se to zjednodušit: pro běžného laika je jediná důležitá veličina, se kterou se setká nejčastěji, rozměr hrdla - pro účely šilhání na blízké družice. Jinak mu to může být celkem šumafuk. Velmi levné LNB však mohou mít jiné důsledky - třeba je tam horší plast, který dříve podlehne atmosférickým vlivům, možná jsou jednodušší opatření proti vlhkosti uvnitř, třeba chybí nějaké bezpečnostní obvodové řešení, které zvýší odolnost proti atmosférické elektřině, třeba....ale je to jenom "třeba". Třeba taky ne. |
![]() Antonín |
| 18.01.2009, 19:30.48 | |
RE: kvalita konvertorůTak na silnou družici Ti stačí LNB Lídl za 124kč....rozměr hrdla? to snad není ani myšleno vážně :))) |
![]() cb21 |
| 18.01.2009, 19:50.25 | |
RE: kvalita konvertorůnechci dělat právníkovi právníka, ale rorměrem hrdla je jeho délka, skutečně důležitá pro šilhání |
![]() Babui |
| 18.01.2009, 19:54.59 | |
RE: kvalita konvertorůRozdíl poznáš jen na slabém signálu. Mám parabolu 100cm. S Mascomem Nilesat MBC2 65 - 70% Přijímač Kaon 570. S no name LNB 56 - 60% na hranici sledovatelnosti. Obě mají šum. číslo 0,3db. Je to i o tom, jak si "rozumí" s parabolou. |
![]() lukas79 |
| 18.01.2009, 20:11.51 | |
Babuiano ale ty co maj užší hrdlo maj taky ten tišták blíž h hrdlu :))) |
![]() cb21 |
| 18.01.2009, 20:13.14 | |
RE: kvalita konvertorůto je koncepce LNB..našilhám ti stejně družice s měřákem s lnb s užšim hrdlem tak i se širokym |
![]() cb21 |
| 18.01.2009, 20:39.21 | |
RE: kvalita konvertorůasi si nerozumíme, pokud koupím LNB s krátkým hrdlem, těžko na něho "navléknu" opbus tedy brejle, nepotřebuji-li brejle je to OK |
![]() Babui |
| 18.01.2009, 21:15.15 | |
RE: kvalita konvertorůjo takleee tak to pak sorry to samo.....promin:-) |
![]() cb21 |
| 18.01.2009, 21:20.37 | |
RE: kvalita konvertorůnic, dobrý, hlavně, že jsme se pochopili |
![]() Babui |
| 18.01.2009, 22:09.32 | |
RE: kvalita konvertorůMam doma 14 rocny konvertor sharp 1-1,2db a na mojej 80 parabole minimalny rozdiel(niejake ukrajinske programy z 39e),(čast paraboly mi cloní strecha) oproti golden interstar 0,2db.Skôr by som povedal,že menej vypadavajú na starý sharp!To je sranda.Tie vaše šumové čísla bez iných údajov sú o ničom!(hlavne obchodný ťah) |
![]() Kasr |
| 18.01.2009, 22:14.25 | |
RE: kvalita konvertorůVyměnil jsem INVERTO 0,2 za TECHNISAT 0,1dB a je to trochu znát.(Ferda 8900HD) |
![]() Cucerak |
| 19.01.2009, 05:04.24 | |
RE: kvalita konvertorůjediný povídání co sem našel je možné najít u Omka u zářiče Ivacom kde je vyzdvižen, článek má ale nějaký pátek za sebou. Jinak záleží hlavně jak sou přesné oscilátory (nejdou slabší signály naladit), co se týče ozařovače tak mi připadají všechny stejný, jinak na ofsetku žádný optimum nebude protože to je anténa zmršená a těžko se to bude nějak optimalizovat, a za další fokus paraboly by měl být takový aby dopadal na zářič signál o stejným úhlu, takže je to věc kvalitní antény. |
![]() TDB |