Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
09.04.2009, 07:25.05

DVB S2 asi marná snaha

Na Vantage 71OO normálně maká na ASTŘE 23.5 frek. 11635 V, 285OO v DVB S2 na SD vysílání. Chtěl jsem tuto frekvenci naladit na Humax 54OO, pak i na Vantage 221, ale ani jeden vysílání nevidí.
Domnívám se, že DVB S2 je FEC 9/10, sož ty jednoduché asi nedokáží, nebo dělám něco blbě ??? Dík
uživatel
Nervoš
09.04.2009, 07:28.29

RE: DVB S2 asi marná snaha

DVB-S2 normu normální tunery nenaladí.
uživatel
Martin79
09.04.2009, 08:08.19

RE: DVB S2 asi marná snaha

Martine, asi máš pravdu, uvažoval jsem blbě, že bych na ty krámy měl chytit všechna SD vysílání. Dík.
uživatel
Nervoš
09.04.2009, 08:37.04

RE: DVB S2 asi marná snaha

No jistě, protože "normální" satelitní příjímač chytí pouze normu DVB-S, obraz musí být v SD a ve formátu MPEG2.
Jakákoli jiná kombinace NORMA/KODEK/ROZLIŠENÍ vyžaduje HD receiver.
uživatel
Martin79