| 22.05.2009, 20:45.30 | |
přechod z analogu na digitálZdarvím,dneska jsem zapojil otcovi digitální satelit místo analogu,chtěl jsem astru 23,5,ale naladil jsem jenom očko,ostatní transpordéry hlásí,není signál.Parabolu mám 85cm,přístroj mám Technisat DigiSim S2,konvertor starej asi 14 let,bylo by dodrý vyměnit konvertor,nebo kde může být chyba?Díky všem za radu. |
![]() dalis |
| 22.05.2009, 20:48.21 | |
RE: přechod z analogu na digitálJestli na ten konvertor chytal analogové vysílání přes satelit, tak na 99,9% je chyba v konvertoru. Vyměň za nový a vše bude šlapat jak má R^ |
![]() Oskarek1 |
| 22.05.2009, 21:00.06 | |
RE: přechod z analogu na digitálAbys rozuměl. Dříve se používali LNB jen pro "spodní pásmo" a dnes už mají LNB i "horní pásmo" tzn. universalni LNB. A to jsou všechny co se dnes prodávají. |
![]() Oskarek1 |
| 22.05.2009, 21:13.52 | |
RE: přechod z analogu na digitálDíky,zkusím to |
![]() dalis |
| 22.05.2009, 21:18.09 | |
Z analogu na digitalJa mam este starsi lnb(15 rokov) a 23.5e slape bez vypadku.Takze lnb to byt nemusi,ale môze.Ocko ma silnejsi signal,skus doladit antenou na ocku na vyssiu kvalitu signalu(laicky-parabola trocha hore,dole a potom dolava,doprava,ale iba malinko) a potom este raz dolad na niecom slabom.Ked to nezaberie,tak vymen lnb.(môj 15 rocny sharp 0.7db dolne pasmn,1db horne pasmo je na rovnakej urovni ako golden interstar 0.2db.Nedavno som venoval ich porovnaniu pol dna-bohuzial nemam ziaden kvalitny merak,tak iba podla bargrafu u stb). |
![]() Kasr |
| 22.05.2009, 21:24.21 | |
@KasrNejde o stáří,ale o frekvenční rozsah daného konvertoru. |
![]() martin5 |
| 22.05.2009, 21:28.05 | |
RE: přechod z analogu na digitálJa mam do dnes dva staré alpse 1.0 a šlapou v pohodě tenkrat začinal digitál a tyhle k němu montovali(měli celé pásmo),no já dával nokiji 8003analog a šilhačku 19.2 a 13 ,ale jednu chybu přeci má na dnešní dobu je dost těžkej tenkrát nedávali tolik plastů . |
![]() bigj |
| 22.05.2009, 21:37.39 | |
@martin5Pred 15 rokmi sa uz zacali pouzivat universal lnb,pre cele obe pasma,prepinane cez 22khz. |
![]() Kasr |
| 22.05.2009, 21:44.05 | |
@KasrTo je možné,ale v prodeji byly určitě i starší konvertory.Můj konvec z analogu taky jede částečně i na digitál a pochází z roku 1993 :) |
![]() martin5 |
| 22.05.2009, 23:36.13 | |
RE: přechod z analogu na digitálMartin má pravdu, tutově má tazatel lnb jen pro spodní pásmo, dokud tady neuvede udaje ze štítku lnb tak je tato debata o ničem. |
![]() sirda |