Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
23.05.2009, 09:21.41

HDTV prijimac

Chcel by som vas poprosit o radu. Uvazujem nad kupou HDTV prijimaca.Rozmyslal som nad Vantage HD 8000 S alebo AB IPBox 9000HD alebo nejaky iny, s ktorym mate dobre skusenosti hlavne ohladom kvality obrazu, softverovej podpory, nastavovania a stability.Vopred dakujem
uživatel
frluk
23.05.2009, 10:00.39

RE: HDTV prijimac

zajímavá možnost taky, poskládat vhodný PC. vrazit do toho jednu (nebo dvě) satelitní HD karty, 1TB HDD a blu-ray vypalovačku.
uživatel
vortimond
23.05.2009, 10:28.34

HDTV prijimac

Pro snadnost a přívětivost obsluhy pro celou rodinu bych volil Vantage.

Vortimonde, máš zajímavé řešení, ale proboha, co bys chtěl na blu-ray vypalovat ? ........ mám k Vantage připojen externí HD, nahrávání spouštím jedním stiskem tlačítka a jaksi nahrávám něco 3x ročně ????
uživatel
Nervoš
23.05.2009, 10:35.56

RE: HDTV prijimac

nervoš má pravdu v tom, že to PC řešení není zrovna uživatelsky přívětivý, hlavně určitě ze začátku, než si člověk zvykne. ale jestli někdo preferuje tyhle dražší přijímače hlavně kvůli těm všem funkcím a možnostem, který nabízejí, tak ty jsou v případě toho PC řešení prakticky nekonečný. plus velká výhoda - když něco kiksne, snadno sami poznáme a vyměníme (nebo vyreklamujeme) pouze nefunkční díly.
uživatel
vortimond
23.05.2009, 11:11.21

@nervoš

tak já jsem zatím ve vývinu a kartu mám teprve pár dní. pro začátek bych si chtěl nahrát pár věcí z itv hd, třeba ten dokument natures fury o cestování napříč americkou za extrémním počasím, a určitě aspoň dva nebo tři filmy (T2, The Fast and the Furious a Jarhead)
uživatel
vortimond
23.05.2009, 11:19.33

RE: HDTV prijimac

IPboxum HD se vyhni, zatim neexistuje zadny funkcni soft.
uživatel
Mirectec
23.05.2009, 11:26.46

RE: HDTV prijimac

jo a taky zítra na anixe great balls of fire. to je super film:
www.csfd.cz/film/16413-great-balls-of-fire/
ale tam těch pár kvalitních filmů často opakujou, takže to asi nemá moc význam
uživatel
vortimond
23.05.2009, 12:22.20

RE: HDTV prijimac

Vortimonde, je pro nás jen dobře, že zkoušíš alternativní řešení, zvláště ty, který se rád o zkušenosti podělíš.
Já upředdnostňuji snadnost a přívětivost obsluhy, aby ovládání bezpečně zvládla celá rodina.
uživatel
Nervoš
23.05.2009, 12:25.08

RE: HDTV prijimac

jistě i hlučnost a spotřeba je u pc někde jinde. Pokud to tedy nesložíš za 40 tisíc. K čemu bože, blue vypalování?
uživatel
juzek
23.05.2009, 12:33.18

RE: HDTV prijimac

hlučnost je naprosto ok a řešitelná. nemusíte tam cpát žádný herní karty, který při zatížení řvou jak vysavač. stačí jakákoliv aktuálnější geforce karta s podporou purevideo. existujou asi určitě i pasivně chlazený karty s dostatečným výkonem pro HD. spotřeba taky záleží na tom, jak si to kdo navrhne. nemusí to být zrovna čtyřjádro se 750W zdrojem a ultramoderní grafikou. fakt ne.
uživatel
vortimond
23.05.2009, 14:39.16

RE: HDTV prijimač

Zdravím,ak by som kupoval HDTV prijímač teraz, musel by mať jednú vlastnosť: 2 x HD tuner.
Pekný deň.
uživatel
gugel
23.05.2009, 18:24.36

pre gugela

Obidva hore spominane maju 2 x HD tuner. S akym prijimacom mas Ty skusenosti?
uživatel
frluk
23.05.2009, 19:13.27

pre frluka

Zdar, no ja mám Technisat DigiCorder HD S-2 a ten má len jeden HD tuner, druhý SD, až terajšia nová verzia je s dvomi HD - (Plus). Vantage nevlastním, preto neviem či má obidva HD, z recenzií mi to nieje veľmi jasné. IPboxy (zasa podľa recenzií) majú dva HD, ale až nové modely.
S pozdravom...
uživatel
gugel
23.05.2009, 22:57.40

vortimond

Ty to vždy hrotíš. 750w si kapku přatáhl, a myslím že na náhradu za stolní přijímač i 400 až 450w je kapku hodně. O komfortu nemluvě.
uživatel
juzek
24.05.2009, 06:56.23

RE: HDTV prijimac

přesně jak píšeš. 400W zdroj bohatě stačí na dvoujádro a grafickou kartu toho typu, o který jsem psal. a protože (jak víš) těch 400W není reálná spotřeba (ta bude v případě takový sestavy lehce přes 100W) tak se rozhodně nejedná o nic hroznýho.
uživatel
vortimond
24.05.2009, 09:53.16

@frluk

Teraz by to bol "Vantage".
Pekný deň.
uživatel
gugel
25.05.2009, 00:36.17

RE: HDTV prijimac

Vantage.
uživatel
HiFiOK