Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
26.05.2009, 11:28.07

Intelsat 1002, ani tuk...

Dobry den,
chci se zeptat, jak velkou roli hraje sklon a natoceni LNB. Mam klasicky natocenou parabolu na ASTRU 19.2E a pouhym manualnim otacenim doleva, doprava mam v pohode signal na 28.2E, 13E i 5E. Ovsem na 1W, o co mi nyni jde, ani tuk. Jsem uz z toho zoufaly, domnival jsem se, ze natoceni LNB a sklon hraje roli jen pri doladovani (rozdily u meho bydliste jsou 2,8 stupnu u sklonu a 9 stupnu u LNB), dekuji za pripadnou odpoved...
uživatel
Vacul
26.05.2009, 11:30.59

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

Dodatek: parabola 85cm, LNB twin
uživatel
Vacul
26.05.2009, 11:31.54

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

Tak si zkus snížit elevaci a změnit skew a uvidíš,že rozdíl je veliký.Bez těchto změn to většínou nechytíš.
uživatel
Sekyra
26.05.2009, 11:33.02

@Vacul

A o elevaci už jsi něco slyšel?
Při manuálním nastavování orbitálních pozic musíš mít dobře nastaveny všechny 3 základní parametry:

1) azimut
2) elevace
3) skew
uživatel
D2MAC
26.05.2009, 11:39.20

@Vacul

http://www.dishpointer.com/ na této stránce najdeš vše co ti psal D2MAC k přesnému nastavení paraboly. Zadej si místo tvého příjmu.
uživatel
Oskarek1
26.05.2009, 11:45.56

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

Z teto stranky jsem informace cerpal, o elevaci a skewu vim, akorat me zajimalo, zdali to pujde chytit i bez techto zmen, nebot mam parabolu uchycenou docela v nevyhodne pozici a budu ji muset komplet sundat, holt mi to technik pred 15 lety polozil velice chytre. Ale dekuji za odpoved.
uživatel
Vacul
26.05.2009, 11:55.05

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

nebuď zoufalý,napíši ti to polopatě:
Skloň parabolu na 30 stupnů, pokud jsi na 5E, tak mírně doprava a jsi tam , zadej si nejsilnější frekvenci-HBO Comedy, jakmile budeš mít signál, tedy kvalitu zafixuj si to (označ a lehce utáhni) potom si zadej na stroji nejslabší frekvenci a podle ní parabolu vylaď, třeba na Max TV nebo Spectrum
uživatel
Babui
26.05.2009, 12:59.31

@all

dá se někde z internetu zjistit, jaká je potřeba velikost paraboly dle místa? díky
uživatel
alda10
26.05.2009, 13:24.04

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

https://www.parabola.cz/satelit/intelsat-10-02/
uživatel
alda
26.05.2009, 13:57.48

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

no kdysi jsem točíval taky ručně, než jsem pořídil brejle, to tam ještě nebylo digi, ale běhala tam jojka a pár zajímavých kanálů v conaxu.Nastavil jsem pouze elevaci co nejníž, aby mě šla astra 19.2 a chytatelný to bylo. Akorát jsem musel ladit podle frekvence transpordéru, protože ta co byla zadaná v přijímači pro ladění intelsatu byla nenaladitelná.Pochopitelně je to jen nouzovka a na trvalý příjem chce nastavit vše přesně.Anténa Mascom průměr 85.
uživatel
triumf
26.05.2009, 15:42.37

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

Chce to dát parabolu o 3.5 stupňu dolu a pohled ze předu paraboli vytočit koverktor o 5mm a točit.
uživatel
ROSTA
26.05.2009, 16:04.18

RE: Intelsat 1002, ani tuk...

daj o 5 mm parabolu sklopdolu ked nechytis tak daj o dalsih 5mm
uživatel
jopo166