| 26.05.2009, 11:28.07 | |
Intelsat 1002, ani tuk...Dobry den,chci se zeptat, jak velkou roli hraje sklon a natoceni LNB. Mam klasicky natocenou parabolu na ASTRU 19.2E a pouhym manualnim otacenim doleva, doprava mam v pohode signal na 28.2E, 13E i 5E. Ovsem na 1W, o co mi nyni jde, ani tuk. Jsem uz z toho zoufaly, domnival jsem se, ze natoceni LNB a sklon hraje roli jen pri doladovani (rozdily u meho bydliste jsou 2,8 stupnu u sklonu a 9 stupnu u LNB), dekuji za pripadnou odpoved... |
![]() Vacul |
| 26.05.2009, 11:30.59 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...Dodatek: parabola 85cm, LNB twin |
![]() Vacul |
| 26.05.2009, 11:31.54 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...Tak si zkus snížit elevaci a změnit skew a uvidíš,že rozdíl je veliký.Bez těchto změn to většínou nechytíš. |
![]() Sekyra |
| 26.05.2009, 11:33.02 | |
@VaculA o elevaci už jsi něco slyšel?Při manuálním nastavování orbitálních pozic musíš mít dobře nastaveny všechny 3 základní parametry: 1) azimut 2) elevace 3) skew |
![]() D2MAC |
| 26.05.2009, 11:39.20 | |
@Vaculhttp://www.dishpointer.com/ na této stránce najdeš vše co ti psal D2MAC k přesnému nastavení paraboly. Zadej si místo tvého příjmu. |
![]() Oskarek1 |
| 26.05.2009, 11:45.56 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...Z teto stranky jsem informace cerpal, o elevaci a skewu vim, akorat me zajimalo, zdali to pujde chytit i bez techto zmen, nebot mam parabolu uchycenou docela v nevyhodne pozici a budu ji muset komplet sundat, holt mi to technik pred 15 lety polozil velice chytre. Ale dekuji za odpoved. |
![]() Vacul |
| 26.05.2009, 11:55.05 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...nebuď zoufalý,napíši ti to polopatě:Skloň parabolu na 30 stupnů, pokud jsi na 5E, tak mírně doprava a jsi tam , zadej si nejsilnější frekvenci-HBO Comedy, jakmile budeš mít signál, tedy kvalitu zafixuj si to (označ a lehce utáhni) potom si zadej na stroji nejslabší frekvenci a podle ní parabolu vylaď, třeba na Max TV nebo Spectrum |
![]() Babui |
| 26.05.2009, 12:59.31 | |
@alldá se někde z internetu zjistit, jaká je potřeba velikost paraboly dle místa? díky |
![]() alda10 |
| 26.05.2009, 13:24.04 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...https://www.parabola.cz/satelit/intelsat-10-02/ |
![]() alda |
| 26.05.2009, 13:57.48 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...no kdysi jsem točíval taky ručně, než jsem pořídil brejle, to tam ještě nebylo digi, ale běhala tam jojka a pár zajímavých kanálů v conaxu.Nastavil jsem pouze elevaci co nejníž, aby mě šla astra 19.2 a chytatelný to bylo. Akorát jsem musel ladit podle frekvence transpordéru, protože ta co byla zadaná v přijímači pro ladění intelsatu byla nenaladitelná.Pochopitelně je to jen nouzovka a na trvalý příjem chce nastavit vše přesně.Anténa Mascom průměr 85. |
![]() triumf |
| 26.05.2009, 15:42.37 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...Chce to dát parabolu o 3.5 stupňu dolu a pohled ze předu paraboli vytočit koverktor o 5mm a točit. |
![]() ROSTA |
| 26.05.2009, 16:04.18 | |
RE: Intelsat 1002, ani tuk...daj o 5 mm parabolu sklopdolu ked nechytis tak daj o dalsih 5mm |
![]() jopo166 |