Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
27.05.2009, 08:17.28

Homax 2000 HDCI a ITV HD

Zdravím všechny. Podařilo se někomu rochodit ITV HD na Humaxu 2000 ? Peru se s tím i přes Formuli a nic :-( Taky jsem zjistil, že jsou k dispozici různé parametry ITV HD podle zdroje, někdy FEC 3/4, někde udávají 2/3, taky mírný rozdíl v kmitočtu. Má to někdo na Humaxu 2000 naladěné?
uživatel
Vrzot
27.05.2009, 08:53.54

ITV HD humax

návod v angličtině je tady (nutno pročíst celý):
www.digitalspy.co.uk/forums/showthread.php?t=812207

parametry ITV HD jsou tady:
http://en.kingofsat.net/detail-itv-hd.php

používá se formule editor a firmware verze 1.00.16 ke stažení třeba na stránkách www.mediasat.com
(assistenza tecnica --- download area --- humax --- firmware)
důležitá věc je nastavit v parametrech v editoru SID na 0 (místo standardních 10510)
uživatel
vortimond
27.05.2009, 09:12.54

RE: Homax 2000 HDCI a ITV HD

taky tam píšou, že použili jako zdroj nějakou hd stanici u který změnili parametry, nevím jestli je to nutný. kdyžtak můžeš použít místo doporučované bbc třeba luxe hd, která je taky volně na 28E.
uživatel
vortimond
27.05.2009, 11:05.27

mám a ide

po zapnutí resp. prepnutí na tento kanál naskočí obraz hneď, zvuk cca po 8-10 sekundách, tak sa neplaš.
uživatel
janoZV
27.05.2009, 13:15.05

Humax a ITV HD

Všechno jsem dělal, ale ten SID jsem nastavoval opravdu na 10510. Takže v tom to asi bude. Díky za radu, už se těším večer na finále EL na ITV HD :-)
uživatel
Vrzot
28.05.2009, 08:36.25

To vortimond, příp. ostatní

Tak jsem se snažil, ale stejně jsem to nerozchodil. Software 1.0016 mám. Tma a bez zvuku. Žádná známka, že by to vůbec mělo signál, neidentifikoval ani DD zvuk a nezobrazil jeho znáček. Žádná hláška. Signál na 11426 H byl v DVB-S, FEC 2/3, při načtení přijímačem našel Brit Shorts, nic jiného. Při opravě Brit Shorts ve Formuli na parametry ITV HD nic, při opravě Luxe TV HD také nic. Použil jsem parametry z KongOfSatu. Asi se blíží kapitulace. Nemůžete někdo poslat seting s fungujícím ITV HD na 28,5 E? vrzot@scl.cz :dead:
uživatel
Vrzot
28.05.2009, 13:31.06

skús sa pohrať s týmto návodom

robil som to podla toho
www satellites co uk/satellite/humax-hd
here is the full sequence of events:

i) I effectively started from scratch (no programmed channels at all), did a new search on Astra 2 for FTA, TV channels only which found all the usual culprits including, lastly, Brit Shorts.

ii) Uploaded the channel list to the PC and went first to the [TS Info] tab, and modified the last entry (TSID 2315); the only change required was to change the FAKE NID from 59 to 237 (and save!).

iii) Next I went to the [Channel Info] and found BBC HD (ch. 49 in my case) and copied & pasted it (as ch.50). I then made the basic changes as described previously (SID: 0, PMT PID: 3400, Video PID: 3401, Audio PID: 3402, PCR Pid: 3401, Sub. PID: 2330, Svc Name: ITV HD).

iv) Importantly I then used the right click drop down menus to select: a) Provider: Arqiva and b) Transponder: 11426(=)27500, in that order. (I think this is probably where I may have messed up before).

v) Saved the channel then new file, switched off the Humax at the mains, set for "Download to STB" and switched back on.
uživatel
janoZV
01.06.2009, 08:47.43

Dík za snahu

Bohužel jsem nenaladil, ani podle návodu. Nevím, co dělám špatně. Mně už pomůže jen hotový setting, abych si vyzkoušel, jestli to ten přijímač vůbec umí. Nevíte někdo o něčem? vrzot@scl.cz
uživatel
Vrzot